Category Archives: Lajmi fundit

12 Dec
0

PD: Rama ka nisur gjuetinë e shtrigave ndaj kundërshtarit politik

Deklarata për media e deputetes së Partisë Demokratike Jorida Tabaku: Edi Rama urdhëroi dje që “Ish-Ministri i Mbrojtjes të ndëshkohet për korrupsion”. Ky urdhër i Ramës i denjë vetëm për regjimet totalitare bie në ndesh me parimet themelore të demokracisë ...

Me Shume
12 Dec
0

Imami: Rama, hakmarrje personale ndaj kundërshtarit politik

Deklarata e plotë e deputetit të PD Arben Imami: Akti i sotëm i Mimi Kodhelit nga zyra e Kryeministrit dhe për llogarinë e tij, përfaqëson një akt primitiv hakmarrës personal, siç e kam thënë prej 2 vitesh. Sigurisht ky është ...

Me Shume
12 Dec
0

Basha: Mashtrim-zhbërje-përkeqësim, tri fjalët kyçe të tre muajve të parë të kësaj qeverisje

Të nderuar deputetë, Në pararendje të fundjavës dhe ditës së shënuar të Rinisë, Shqipëria nuk mori dhuratë por një shuplakë. Një nga kardinalët e certifikimit dhe kredibilitetit financiar të kombeve, shteteve dhe korporatave Standard&Poor e uli vlerësimin e saj nga ...

Me Shume
12 Dec
0

Basha: Mashtrim-zhbërje-përkeqësim, tri fjalët kyçe të tre muajve të parë të kësaj qeverisje

Fjala e plotë e kreut të PD Lulzim Basha në mbledhjen e Grupit Parlamentar: Të nderuar deputetë, Në pararendje të fundjavës dhe ditës së shënuar të Rinisë, Shqipëria nuk mori dhuratë por një shuplakë. Një nga kardinalët e certifikimit dhe ...

Me Shume
12 Dec
0

Basha:Fushata që çelim sot, vendimtare për sfidat nesër

Sot, në ditën e shënuar të Rinisë dhe Lirisë, Partia Demokratike shpall çeljen e fushatës për zgjedhjet e reja në Parti, shpall një  hapje të re të fuqishme ndaj brezit të ri të Shqipërisë, ndaj intelektualëve,  ndaj njerëzve të lirë ...

Me Shume
12 Dec
0

Berisha:Azem, ti je gjallë. Idealet e dhjetorit jane nje apel i fuqishem per rinine shqiptare

Ne 8 dhjetor te nje viti me pare, diten e Rinise, ne Qytetin Studenti, u inaugurua shtatorja e deshmorit te demokracise Azem Hajdari. Sot, zoti Sali Berisha i shoqeruar nga bashkeshortja e tij zonja Liri Berisha, se bashku me kryetarin ...

Me Shume
12 Dec
0

Basha: Rinia garanci për Shqipërinë e lirive, Shqipërinë e zhvilluar dhe demokratike, Shqipërinë europiane

Fjala e plotë e kreut të PD Lulzim Basha në festimet e organizuara nga PD në Pallatin e Sportit për Ditën e Rinisë: Të dashur të rinj, të reja të Tiranës dhe mbarë Shqipërisë! Të dashur dhjetoriste e dhjetoristë, të ...

Me Shume
12 Dec
0

PD: Standard&Poor’s kritikon qeverinë, po largon investitorët

Deklarata e plotë e deputetit të PD Sherefedin Shehu: Standard&Poor’s i paralajmëroi dje investitorët që të jenë të kujdesshëm nëse duan të vijnë në Shqipëri. Raporti i djeshëm i këtij institucioni të rëndësishëm financiar, është një sinjal shumë i keq ...

Me Shume
12 Dec
0

Takimi Basha-Moore: PD e shqetësuar për degradimin e shtetit ligjor në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takohet Drejtorin e Departamentit amerikan të Shtetit për Çështje të Europës, Jonathan Moore. Kryetari i Partisë Demokratike, Z. Lulzim Basha priti në një takim, Drejtorin për Çështje të Europës Qendrore dhe Jugore në Departamentin ...

Me Shume
12 Dec
0

PD: Partia Socialiste fut nën kontroll partiak drejtoritë e arsimit në vend, emërohet në Tiranë zonja e spotit të zgjedhjeve

Deklarata e plotë e zëdhënëses së PD Laura Vorpsi: Qeveria e ka mbyllur farsën e konkurseve për drejtuesit e arsimit në rrethe,  duke vënë dje në skenë aktin e fundit të kontrollit partiak mbi shkollat e gjimnazet e Shqipërisë. Mimoza ...

Me Shume