fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

09 Apr
0

Përkushtimi i PD që të mos ekzistojë asnjë taksë, asnjë tarifë shtesë për rrugën e Kombit

Kryetari i komunës së Mitrovicës, zoti Bahtiri më ka informuar mbi zhvillimet në Mitrovicë dhe në Kosovë, të cilat natyrisht unë i ndjek me vëmëndje të madhe. E kam përgëzuar për punën e jashtëzakonshme që ka bërë, në veçanti në përparimin ...

Me Shume
07 Apr
0

Partia Demokratike është kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, do të qëndrojë në krah të artistëve

Afera e Teatrit Kombëtar është aferë që daton që në momentin kur Edi Rama u bë Ministër i Kulturës. Partia Demokratike është kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Partia Demokratike do të qëndrojë fuqishëm në krah të artistëve dhe iu bën ...

Me Shume
06 Apr
0

Deklarata e kryetarit të PD, Lulzim Basha me familjarët e të arrestuarve në Kukës

Sapo kam pritur burrat, prindërit, baballarët nga Kukësi të cilët pasi u trajtuan në mënyrë shtazarake janë liruar me kusht ndërkohë që vazhdojnë të ndiqen penalisht. Shikojini këta njerëz, shikoni këta burra, shikoni fytyrat e tyre. Këta janë njerëzit që ...

Me Shume
05 Apr
0

Deklarata e kryetarit të PD, Lulzim Basha pas mbledhjes së Opozitës së Bashkuar

Së pari në emër të opozitës dua tu shpreh një falenderim të gjithë qytetarëve që iu bashkuan sot protestës sot në katër anët e vendit. Atyre që me kurajo civile ndërmorën aktin e bllokimit të aksit rrugor por edhe mijëra ...

Me Shume
05 Apr
0

Ky është vetëm fillimi i përgjigjes popullore. Ne do ta çlirojmë shtetin nga kjo bandë kriminale.

Opozita është në krahun e njerëzve të thjeshtë, në krahun e kuksianëve të grabitur padrejtësisht Liro 11 kuksianët, hiqe rrethimin policor nga Kukësi, hiq taksën e “Rrugës së Kombit”, anulo konçesionin e “Rrugës së Kombit”. Ne nuk gënjehemi, populli nuk ...

Me Shume
05 Apr
0

Ne do të jemi në krah të qytetarëve në çdo aksion dhe sot kemi zgjedhur të jemi në krah të qytetarëve. Do të jemi edhe përballë Edi Ramës.

Opozita është në krah të qytetarëve kundër qeverisë që burgos popullin dhe lë kriminelët të lirë.   E vetmja që pengon integrimin është një qeveri kriminale, që për të ruajtur pushtetin e vet ka arrestuar reformën në drejtësi, ka privatizuar dhe ...

Me Shume
04 Apr
0

Regjimi privat kriminal i Ramës: Burg për popullin, liri për kriminelët! 

Deklarata e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, bashkë me deputetët e Partisë Demokratike Protesta e Kukësit, ka nxjerrë para gjithë shqiptarëve fytyrën e këtij regjimi kriminal që mbahet në këmbë përmes mashtrimit dhe forcës. Edi Rama, ka privatizuar policinë, ...

Me Shume
03 Apr
0

Deklarata e Kryetarit të PD, Lulzim Basha

Mashtrimet e Edi Ramës dhe sejmenëve të tij janë shenjat e panikut dhe dëshpërimit që e ka kapur. Thelbi i çështjes është ky: Rama i grabit dyfish shqiptarët dhe pastaj iu bie dyfish me kërbaç dhe reagimi i tyre në ...

Me Shume
02 Apr
0

Opozita në krah të qytetarëve. Mosbindje qytetare deri në rrëzimin e bandës në pushtet

Ne kemi patur një takim të zgjeruar të opozitës parlamentare dhe të strukturave drejtuese të të gjithë partive opozitare në Shqipëri dhe kemi dalë me një vendim unanim; në krah të qytetarëve shqiptarë. Në krah të njerëzve të thjeshtë të ...

Me Shume
02 Apr
0

Ajo që nisi në Kukës nuk do të ndalet derisa tirania e krimit të rrëzohet. Le të jetë ky,  një fillim i mbarë i pranverës që po vjen

 Fjala e plotë e Kryetarit të PD Lulzim Basha në 27 vjetorin e ngjarjes së 2 Prillit në Shkodër.  Të  dashur qytetare dhe qytetarë të Shkodrës, Të dashur prindër, familjarë, miq dhe shokë të dëshmorëve të 2 prillit. Të nderuar ...

Me Shume