Category Archives: Lajmi fundit

24 Feb
0

Intervistë e kryetarit të PD, Lulzim Basha dhënë për Top Channel

Top-Channel : Zoti Basha, Knut Fleckenstein i ka kërkuar qeverisë dhe opozitës që të miratojë me shpejtësi aktet nënligjore për zbatimin e ligjit të dekriminalizimit. A do të afrojë nesër opozita nesër për ta bërë këtë? Basha: Absolutisht po! Opozita ka ...

Me Shume
24 Feb
0

PD depoziton në Kuvend dy iniciativat, për dekriminalizimin dhe komisionet hetimore

Partia Demokratike depozitoi në Kuvend dy iniciativa ligjore për dekriminalizimin dhe komisionet hetimore parlamentare. Propozimi për dekriminalizimin, parashikon përjashtimin nga politika për funksionarët dhe të zgjedhurit kur ata arrestohen në kushtet e flagrancës të krimit kundër jetës dhe shëndetit. Propozimi ...

Me Shume
24 Feb
0

Edi Rama merr në mbrojtje bandën me famëkeqe të Pogradecit, të cilës i kishte dhënë në menaxhim Ujësjellësin

Me Edi Ramën Ujësjellësi i Pogradecit ishte kthyer në strehën e bandës më famëkeqe të qytetit. Persona me precedentë të tmerrshëm kriminalë, persona që në vend se të ishin në burg, ishin në borderonë e Edi Ramës dhe paguheshin prej ...

Me Shume
24 Feb
0

Drejtësia e Edi Ramës, lihet i lirë administratori i tij i kapur me gjysëm tonë drogë

Çdo ditë po shohim dëshmi tronditëse të drejtësisë nën urdhërat e Edi Ramës, të drejtësisë që ai dëshiron. Pak ditë më parë, gjykata nxiorri nga burgu dhe la të lirë administratorin e Edi Ramës për Kaçinarin, Petrit Bardhi, i cili ...

Me Shume
23 Feb
0

Protestuesit në të drejtën e tyre legjitime, të lirohen menjëherë

Një grup deputetësh të PD kërkojnë lirimin e protestuesve që mbahen në komisariatin numër 1.  Një grup deputetësh të Partisë Demokratike, Albana Vokshi, Gent Strazimiri, Alban Zeneli, Bedri Hoxha, Kastriot Islami, Mimoza Hajdarmata ishin në Komisariatin nr.1 në Tiranë, aty ...

Me Shume
23 Feb
0

PD kallëzim penal për Policinë, INUK, INUV, Inspektoriatin e Mjedisit dhe firmën Grand për ndërtimin e paligjshëm tek Liqeni

Partia Demokratike, do të kallëzojë penalisht Policinë e Shtetit, INUK, INUV, Inspektoriatin e Mjedisit dhe firmën Grand, të cilët, në shkelje të hapur të ligjit, kanë shperdoruar detyrën dhe kanë mundësuar veprën penale të ndërtimit pa leje e kryer në ...

Me Shume
23 Feb
0

Këshilltarët e PD në Bashki: Të ulen me 30 përqind taksat, të hiqet taksa anti-kushtetuese e arsimit

Grupi i këshilltarëve të Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës dorëzoi sot propozimin për uljen e taksave bashkiake. Kjo është një kërkesë e përsëritur e këshilltarëve të PD në Bashkinë e Tiranës. “Paraqitëm sot kërkesën për të minimizuar taksat në ...

Me Shume
23 Feb
0

PD dorëzon në Prokurori fakte të reja të paligjshmërisë së Veliajt në Parkun e Liqenit

Sekretari për Aksionin Qytetar depozitoi sot në prokurori fakte të reja për paligjshmërinë e ndërtimit që po bën Erion Veliaj brenda parkut të Liqenit. “Siç jeni njohur, i vendosur me shpalluat pas murit për aferën klienteliste dhe korruptive të shkatërrimit ...

Me Shume
23 Feb
0

PD kërkesë Kuvendit: Të enjten të kalojë dekriminalizimi

Partia Demokratike i drejtoi sot Kryetarit të Kuvendit një kërkesë për të vënë në zbatim ligjin e Dekriminalizimit. Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike i ka kërkuar Kuvendit që aktet nënligjore që mundësojnë vënien menjëherë në veprim të Ligjit për Dekriminalizimin ...

Me Shume
22 Feb
0

PD dhe qytetarët e Tiranës protestojnë kundër betonizimit të Parkut të Liqenit

Protestuesit: Veliaj rrethon parkun, ne rrethojmë Veliajn. Veliaj beton në park, ne mbjellim pemë Partia Demokratike dhe qytetarët e Tiranës kanë protestuar sot kundër betonizimit të Parkut të Liqenit, dhjetfishimit të taksave, të faturave të ujit dhe rritjes së çmimit ...

Me Shume