fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

31 Oct
0

Vokshi: Rama vuan nga sindroma e vitit zero

Deklaratë për media e deputetes së Partisë Demokratike Albana Vokshi: Sot z. Rama, doli në konferencë të përbashkët për shtyp me z. Blair për të lançuar për herë të dytë iniciativën për “njësinë e prioriteteve”. Por, njësia që kërkon të ...

ME SHUME
31 Oct
0

Bogdani: Rama emëron njerëzit më të përshtatshëm për evazion, abuzime, dhe vjedhje

Deklaratë për media e deputetit të Partisë Demokratike Gert Bogdani: Shqiptarëve u kujtohet me siguri se kur Edi Rama emëroi këshilltarët e tij, ai i mbushi mediat me meritat e tyre.  Opinioni publik u ushqye për ditë të tëra me ...

ME SHUME
31 Oct
0

Vorpsi: Qeveria, para për vete, ndërsa për popullin arka qenka bosh

Deklaratë për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Dje, zoti Rama e pati të pamundur të maskonte gënjeshtrën dhe hipokrizinë  në pikëllimin e tij para trupit diplomatik për financat dhe arkën bosh të shtetit. Salla e re dhe ...

ME SHUME
31 Oct
0

Paloka: Rama dhe Koço ndajnë sinorët, njëri Albpetrolin tjetri Legalizimet

Fjala e Kryetarit të Grupit Parlamentar Edi Paloka në seancën e Kuvendit: Zoti Kryetar i Parlamentit, Po flas këtu në emër të të gjithë opozitës shqiptare. Të dashur qytetarë ! Kur ne denoncuam dhunën dhe arrogancën me të cilën Edvin ...

ME SHUME
31 Oct
0

Berisha: Shkelja e konsensusit, akti më i rëndë në tërë ekzistencën e pluralizmit

Deklaratë për media e Prof. Dr. Sali Berisha: Në historinë 23-vjeçare te marrëdhënieve te forcave të mëdha politike, ky është akti më i rëndë në tërë ekzistencen e pluralizmit. Të gjithë ata që kanë ndjekur zhvillimet e vështira demokratike në ...

ME SHUME
31 Oct
0

Halimi: Gjykata Kushtetuese të shpallë si antikushtetues aktin normativ

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Eduard Halimi në Gjykatën Kushtetuese: Depozituam në emër të Grupit Partlamentar të Partisë Demokratike, Partisë Republikane, Grupit Parlamentar të Partisë për Drejtësi, Unitet dhe Integrim, kërkesën për shpalljen si antikushtetues të aktit ...

ME SHUME
31 Oct
0

Prishja e konsensusit, Basha: Pabesi burracakësh, tani flasim me qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, në konferencën për media mbajtur pas mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së, theksoi se: “Rama i ka ngulur thikën konsensusit. I ka ngulur thikën një vlere që publiku shqiptar dhe bashkësia ndërkombëtare e kërkojnë  ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha: Opozita shqiptare, në mbështetje të administratës publike

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, priti sot në takim Dr. Ernst Reichel, Drejtor i Drejtorisë për Vendet e Evropës Juglindore në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës Federale të Gjermanisë, i cili shoqërohej edhe nga Ambasadori i Gjermanisë ...

ME SHUME
31 Oct
0

Basha: Rama ekzekutoi konsensusin, po riciklon konfliktin politik

Deklaratë për shtyp e Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha: Mbrëmë, me një akt të njëanshëm anti-kushtetues dhe në mungesë totale transparence, Edi Rama shpalli shfuqizimin gjashtë mujor të ligjit “Për nëpunësin civil”, i miratuar me konsensus dhe unanimitet në ...

ME SHUME
31 Oct
0

Koncensionet, Mima: Qeveria zgjedh rrugën e anulimit bazuar vetëm në datën 0

Konferencë për shtyp e deputetit të Partisë Demokratike, Florion Mima: Ashtu siç kishim paralajmëruar, Qeveria e Rilindjes, vijoi dje me anulimin e shumë koncesioneve në hidroenergjetikë, procedurat e të cilave kishin muaj e ndoshta edhe vite që kishin nisur e ...

ME SHUME