fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

22 Mar
0

“Misioni im” – Libri që duhet lexuar nga çdo shqiptar

Açka: Libri i Bashës, një traktat për Shqipërinë sot që duhet ta lexoje çdo shqiptar. Açka: Ta kthejmë më në fund timonin sepse na ka shkuar Shqipëria në drejtim të paditur Basha: Ky 22 mars, një ditë me emocion për ...

Me Shume
22 Mar
0

“Na mashtruan, 8 vite as rrugë, as ujë, vetëm gjoba dhe taksa”, Gazment Bardhi me banorët në Gjinar: Të ndëshkojmë me votë politikanët që gënjejnë

“Na mashtruan, 8 vite as rrugë, as ujë, vetëm gjoba dhe taksa”, Gazment Bardhi me banorët në Gjinar: Të ndëshkojmë me votë politikanët që gënjejnë Në Gjinar të Elbasanit, ditën e tregut kuptohet qartë gjenja e vështirë ekonomike. Nëpër tezga ...

Me Shume
22 Mar
0

Pronat dhe legalizimet, 2 dështimet dhe grabitjet e mëdha të qeverisë për 8 vjet. PD: Do të anullojmë ligjin e pronave, finalizojmë për 2 vjet legalizimet.

· Pronat dhe legalizimet, 2 dështimet dhe grabitjet e mëdha të qeverisë për 8 vjet. PD: Do të anullojmë ligjin e pronave, finalizojmë për 2 vjet legalizimet. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU Sot nga ana e qeverisë patëm një ...

Me Shume
22 Mar
0

Basha përkujton 22 Marsin 1992: Të kthejmë 25 Prillin në ardhjen e demokracisë së vërtetë në Shqipëri

FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA NË AKTIVITETIN PËR PËRKUJITMIN E DITËS SË FITORES SË ZGJEDHJEVE TË 22 MARSIT 1992 Të nderuar zonja dhe zotërinj, demokratë dhe demokrate, themelues, drejtues, fitimtarë të betejave të Partisë Demokratike në vite. Është ...

Me Shume
22 Mar
0

Bashkimi i të rinjve me PD sjell ndryshimin, Gazment Bardhi: Jo më votë dhe besim për politikanët që mashtrojnë

Në një takim me të rinjtë në fshatin Kuqan, Drejtuesi Politik i PD për Elbasanin u shpreh se një prej dramave më të mëdha në këtë qark, është largimi i pjesës më vitale të shoqërisë. “Problemi më i madh i ...

Me Shume
22 Mar
0

Fatura e dritave 7 milionë lekë me 3 llampa, pensionisti më Bathore i premton Flamur Nokës: Nuk votoj më PS, i shkrova Edi Ramës, heshti.

  Pensionisti Sevxhemali Beluli jeton me bashkëshorten në Bathore, në një shtëpi modeste, me 3 llamba dhe 1 televizor, por fatura e emergjisë i ka ardhur 7 milionë lekë për 19 muaj. Në një takim me drejtuesin politik për Kamzën, ...

Me Shume
21 Mar
0

Enkelejd Alibeaj, kordinatori politik i PD-së prezanton kandidatin Agron Kapllanaj në Ballsh.

  Pjesëmarrje dhe padurim për ndryshim treguan qytetarët Ballshiotë në takimin prezantues të kandidatit për deputet në qarkun Fier, Agron Kapllanaj! Kordinatori Politik i Qarkut Fier Enkelejd Alibeaj ka shprehur kënaqësinë për mbështetjen ndaj Kapllanaj si djalë i Mallakastrës duke ...

Me Shume
21 Mar
0

Luznia e Dibrës pa rrugë, për 8 vjet mijëra banorë të izoluar e të braktisur, Xhelal Mziu: T’i japim fund me votë dështimit Rama

  Janë rreth 5 mijë banorë të 6 fshatrave të Luznisë që vuajnë nga mungesa e rrugës kryesore që lidh qytetin e Peshkopisë me qendrën e Komunës Luzni. Një pjesë e kësaj rruge u asfaltua në 2009, deri tek lumi ...

Me Shume
21 Mar
0

Edi Paloka në Derven, Fushë Krujë: Dështimi me rindërtimin, pas gati 2 vjetësh, njerëzit akoma pa shtëpi. Të largojmë qeverinë e mashtrimit në 25 Prill.

Drejtuesi Politik i Qarkut Durrës, Z. Edi Paloka në takimin e tij të radhës në fshatin Derven ka takuar banorët e zonës duke ndjekur nga pranë problematikat e tyre. Paloka ka quajtur emërues kryesor të çdo problemi, Ramën dhe keqqeverisjen ...

Me Shume
21 Mar
0

Prishja e maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, reagon PD: Akt i paligjshëm

Prishja e maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, reagon PD: Akt i paligjshëm, Edi Rama po shkatërron trashëgiminë për të vjedhur. Në 25 Prill të bëjmë  ndryshimin me votë DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI Në ditët e fundit të pushtetit, Edi  Rama ...

Me Shume