fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

05 Kor
0

Paloka:   Bandat që prekin zgjedhjet, sot kanë kaluar çdo limit duke kërcënuar me jetë Kryetarin e KQZ dhe familjen e tij

  Në Shqipërinë e Edi Ramës ku krimi i organizuar qeverisë bashkë me të, kushdo që guxon të zbatojë ligjin, kërcënohet nga bandat e Edi Ramës   •                   Bandat që prekin zgjedhjet, mbushin kutitë, blejnë vota, sot kanë kaluar cdo ...

ME SHUME
05 Kor
0

Ivi Kaso: Në 20 bashki, shkalla e manipulimit të pjesëmarrjes në 30 qershor ishte nga 5-40 %

  Janë mbi 20 bashki, me shkallë manipulimi nga 5-40 përqind nga Komisioni Qendror i Vjedhjeve.     DEKLARATË E PD, IVI KASO   Gjatë këtyre ditëve, Partia Demokratike ka njohur opinionin publik me operacionin kriminal të Edi Ramës për ...

ME SHUME
05 Kor
0

Bylykbashi: Mekanizmi i manipulimit zgjedhor është shumë i pastër: mbushje e kutive të votimit me vota nga vetë komisionerët

  Mekanizmi i manipulimit zgjedhor është shumë i pastër: mbushje e kutive të votimit me vota nga vetë komisionerët Provë filmike në një qendër votimi në Kavajë, ku komisioneri mbush kutitë dhe plotëson fletët me ID-të e emigrantëve Është detyrim i ...

ME SHUME
04 Kor
0

Gazment Bardhi: Denar Biba me 3 persona në KQZ, përgjegjës direktë për skemën piramidale të manipulimit të numrit të votuesve më 30 Qershor.

Denar Biba me 3 persona në KQZ janë përgjegjës direkt për zbatimin e skemës piramidale të manipulimit të numrit të votuesve më 30 Qershor.   Rreth 280 mijë fletë votimi u hodhën në kuti për zbatimin e skemës. Edi Rama ...

ME SHUME
03 Kor
0

Kaso: KQZ rriti me 8% pjesëmarrjen në votimet e paligjshme të 30 Qershorit për të fshehur refuzimin e shqiptarëve ndaj Edi Ramës.

  KQZ rriti me 8% pjesëmarrjen në votimet e paligjshme të 30 Qershorit për të fshehur refuzimin e shqiptarëve ndaj Edi Ramës.   KQZ zhduku transparencën e procesit me 2 mekanizma: nuk la gjurmë në sistemin e të dhënave, vazhdon ...

ME SHUME
02 Kor
0

Në Tiranë është manipuluar 1/3 e pjesëmarrjes, rreth 66 mijë votues! Votuesit realë janë 105 mijë dhe jo 171 mijë.

Në Tiranë është manipuluar 1/3 e pjesëmarrjes, rreth 66 mijë votues! Votuesit realë janë 105 mijë dhe jo 171 mijë. KQZ po mbulon manipulimin me mungesën e transparencës për të dhënat online në kohë reale. Pjesëmarrja e ulët, me rrogëtarë ...

ME SHUME
02 Kor
0

Edi Rama si kryetar i bandës 339-184, po përdor për represion ndaj shqiptarëve kupolën e Policisë së Shtetit, e cila është e njëjta bandë e Sigurimit të Shtetit që përdori diktatura në 2 korrik 1990.

Edi Rama si kryetar i bandës 339-184, po përdor për represion ndaj shqiptarëve kupolën e Policisë së Shtetit, e cila është e njëjta bandë e Sigurimit të Shtetit që përdori diktatura në 2 korrik 1990.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ...

ME SHUME
01 Kor
0

Basha: Qëndrimi ynë nuk ndryshon: Edi Rama duhet të largohet dhe të hetohen te gjithë ata që kanë manipuluar zgjedhjet me krimin

  Dje, më të bashkuar se kurrë, jo rreth një partie politike, por rreth vlerave europiane, për të cilat qëndrojmë si komb, ju hapët rrugën për t’i kthyer dinjitetin e nëpërkëmbur çdo shqiptari.   85% e shqiptarëve refuzuan regjimin e ...

ME SHUME
01 Kor
0

Bylykbashi: Raporti i ODIHR u tregoi shqiptarëve se mungesa e zgjedhjes i ka bërë votimet e 30 qershorit nul

  ODIHR u tha shqiptarëve se ata nuk patën mundësi për të zgjedhur dhe se kandidatët e qeverisë nuk kishin rivalë.   Mungesa e zgjedhjes i ka bërë zgjedhjet e 30 qershorit nul.   Opozita do të vazhdojë të provojë ...

ME SHUME
01 Kor
0

Asnjë alibi nuk fsheh dot krimin e Komisionit Qendror të Vjedhjeve për manipulimin e pjesëmarrjes në 30 Qershor.

Asnjë alibi nuk fsheh dot krimin e Komisionit Qendror të Vjedhjeve për manipulimin e pjesëmarrjes në 30 Qershor. Qëllimisht, për të zhdukur gjurmët e manipulimit, të dhënat nuk u nxorën nga sistemi online i përpunimit të të dhënave. Asnjë alibi, ...

ME SHUME