Category Archives: Lajmi fundit

09 Nën
0

PD program ekonomik me gjermanët e CDU-së për t’i dhënë Shqipërisë zhvillimin dhe shqiptarëve shpresën

Me besimin se Gjermania duhet të jetë partneri strategjik ekonomik i Shqipërisë, Partia Demokratike ka nisur hartimin e programit të saj ekonomik, në bashkëpunim me ekspertët germanë të partisë qeverisëse CDU në Gjermani. I pari që ka mbërritur në Tiranë ...

Read More
09 Nën
0

Edi Rama dhe Erion Veliaj po shkelin ligjin dhe Kushtetutën për shkatërrimin e shtëpive të mbi 2 mijë banorëve në proces legalizimi, pa dëmshpërblim, për të ndërtuar kulla tek Unaza e Re.

  Edi Rama dhe Erion Veliaj po shkelin ligjin dhe Kushtetutën për shkatërrimin e shtëpive të mbi 2 mijë banorëve në proces legalizimi, pa dëmshpërblim, për të ndërtuar kulla tek Unaza e Re.   Shteti ka shkelur ligjin, ministritë kanë ...

Read More
09 Nën
0

Faktet e krimit elektoral të Vangjush Dakos janë të qarta dhe për këtë krim ai duhet të jetë në burg!

Faktet e krimit elektoral të Vangjush Dakos janë të qarta dhe për këtë krim ai duhet të jetë në burg!   Dosja 339 provon modelin e marrjes se pushtetit nga Edi Rama nëpërmjet shkëmbimit të pasurive publike tek bandat për votat ...

Read More
08 Nën
0

Edi Rama dhe Vangjush Dakon kanë rënë në grackë, nuk po gjejnë qetësi nga makthi i dosjes 339.

Ende heshtje nga ata që mbajnë përgjegjësi për vjedhjen e votave, për hetimin gjykimin dhe burgosjen e krimit dhe të politikanëve të lidhur me krimin, pas skandalit të bashkëpunimit të Vangjush Dakos me bandat kriminale për vjedhjen e votave në ...

Read More
08 Nën
0

E gjithë vëmendja për motrat dhe kunatat e qeverisë!

E gjithë vëmendja për motrat dhe kunatat e qeverisë! Fondi i Kujdesit të Detyrueshëm Shëndetësor është modeli ku nepotizmi ka më dorë 310 milionë euro në vit.   Arben Ahmetaj dhe Ogerta Manastirliu janë anëtarë të Këshillit Drejtues të Fondit, ...

Read More
07 Nën
0

“Unaza e Re” është një aferë korruptive që i jep 18 milionë euro një kompanie guaskë, me pronarë të panjohur. 

“Unaza e Re” është një aferë korruptive që i jep 18 milionë euro një kompanie guaskë, me pronarë të panjohur. Tenderi në total 40 milionë euro ka fitues të paracaktuar, me garë fiktive. Banoret tek Unaza e Re, të cilëve ...

Read More
07 Nën
0

Dosja “339” është radiografia e pushtetit të lidhur me krimin, arrestimi i Vangjush Dakos ”, bashkëpunëtor me bandat për blerjen e votës është hapi i parë i domosdoshëm

Dosja “339”, nuk do të jetë “çudia që zgjat vetëm 3 ditë”! Ajo është radiografia e pushtetit të lidhur me krimin, në shërbim të krimit. Zbardhja deri në fund e krimit elektoral në dosjen 339 është e panegociueshme. Arrestimi i ...

Read More
06 Nën
0

BASHKËBISEDIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, ME BANORËT E PIRGUT NË BASHKINË E MALIQIT

TAKIMI DHE BASHKËBISEDIMI I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, ME BANORËT E PIRGUT NË BASHKINË E MALIQIT Me banorët e Maliqit Kryetari i PD Lulzim Basha bashkëbisedoi për alternativën e opozitës për ringritjen e bujqësisë, e cila mbështetet në ...

Read More
05 Nën
0

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE Këmbëngulja e Edi Ramës për emërimin e Sandër Lleshit në drejtimin e Ministrisë së Brendshme konfirmon qëndrimin e opozitës se Rama e ka jetike kontrollin e plotë të Ministrisë së Brendshme. Duke qenë vetë de facto ...

Read More
05 Nën
0

Buxheti 2019 nuk projekton zhvillim dhe mirëqenie, por lëmoshë për qytetarët dhe taksim të rëndë për bizneset.

  Buxheti 2019 nuk projekton zhvillim dhe mirëqenie, por lëmoshë për qytetarët dhe taksim të rëndë për bizneset. Buxheti pasuron një grusht njerëzish pranë Edi Ramës dhe e parashikon faturën 100 milionë USD për koncesione dhe PPP. Buxheti 2019 shoqërohet ...

Read More