Category Archives: Lajmi fundit

02 Apr
0

Jemi gati e të vendosur të mos e lemë ëndrrën e 4 heronjve të ndryshket nga një oligarki kriminale

Të dashur qytetare dhe qytetarë të Shkodrës, Të dashur prindër, familjarë, të afërm, miq dhe shokë të dëshmorëve të 2 prillit, Të nderuar deputetë, të zgjedhur vendorë, zonja kryetare e bashkisë, drejtues të Partisë Demokratike dhe koalicionit opozitar, Të dashur ...

Me Shume
01 Apr
0

Kthimi i ligjit për RTSH-në, thirrje për konsensus

Do do doja të falenderoja Presidentin e Republikës i cili, duke dëgjuar zërin e opinionit publik, zërin e Unionit të Gazetarëve, zërin e 156 firmëtarëve të peticionit, zërin e Opozitës, si dhe së fundmi por jo për nga rëndësia, zërin ...

Me Shume
01 Apr
0

Afera Rama, 9 milionë e gjysëm dollarë për 950 metra rrugë

Një aferë skandaloze zbulon mekanizmin se si Edi Rama dhe qeveria e tij ndajnë paratë e shqiptarëve me miqtë e tyre. Mbi 9 milionë e gjysëm dollarë, ose 9 miliardë e 720 milionë lekë i ka dhënë Edi Rama një ...

Me Shume
31 Mar
0

Letra e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Zoti Rama, Për më shumë se dy vite, kërkesës dhe gatishmërisë së opozitës për dialog të mirëfilltë e civil, ju i jeni përgjigjur me veprime ose mosveprime që kanë cënuar Kushtetutën, shtetin ligjor dhe/ose marrëveshjet politike të dakortësuara me konsensus ...

Me Shume
31 Mar
0

Parlamenti të zbatojë menjëherë vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Këta janë djemtë heronj që përfaqësojnë vullnetin e çdo qytetari të Tiranës për një qytet ku hapësira urbane, fizike dhe jo fizike e parkut, këndet e lojërave për fëmijë, kopshtet, çerdhet, aktiviteti kulturor të mos jenë pre e një qeverisje arbitrare, ...

Me Shume
31 Mar
0

Parlamenti ka hipur në “lokomotivën Leskaj”, çdo gjë e vendosin interesat e kusarëve të shtetit dhe krimit në pushtet! Rama ka asgjesuar ligjin e konfliktit të interesit

“Siç e konstatoni, Parlamenti ka hipur në lokomotivën Leskaj. Në këtë Parlament, çdo gjë e vendosin interesat e krimit, dëshira e kusarëve të shtetit dhe krimit në pushtet. Edi Rama, si kreu i meduzës dhe në ndihmë të sivllaut Kokëdhima, ...

Me Shume
31 Mar
0

Rama fshehu mesazhet e Hahn, BE e qartë; 1-Të zbatohen vendimet e kushtetueses, 2-Ligji i Dekriminalizimit, 3-Të sigurohen zgjedhje të lira e të ndershme, 4-Dialog me opozitën për drejtësinë

Përpara se të fillojë seanca si kryetar i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, dua të bëj të qartë dhe një herë pozicionin e opozitës dhe të paraqes,  jo vetëm para parlamentit,  por para të gjithë shqiptarëve, arsyet se pse ky ...

Me Shume
31 Mar
0

Debati për shëndetësinë në Elbasan: Autonomia spitalore sjell cilësi dhe lufton korrupsionin

Departamenti i Shendetesise në Partinë Demokratike në bashkëpunim me degën e Elbasanit zhvilloi një takim me specialistë të sektoreve të ndryshëm në vijim të dialogimit me kolegët e sistemit shendetësor. Paraqitja e platformës së Partisë Demokratike për këtë sektor jetik, ...

Me Shume
30 Mar
0

Rama gënjeu Europën sot, vendimi i Gjykatës Kushtetuese zbatohet, nuk interpretohet  

Edi Rama gënjeu sot Europën dhe përfaqësuesin e saj të lartë sy për sy, kur tha se do të kërkojë interpretim në Gjykatën Kushtetuese, në lidhje me mandatet e deputetëve të tij, të kapur në shkelje të ligjit themelor. Ky ...

Me Shume
30 Mar
0

Basha: Shteti ligjor në vdekje klinike, demokracia e rrezikuar

  Shqipëria dy vite pas marrëveshjes se 24 dhjetorit 2014, asnjë hap përpara në raport me integrimin europian të vendit, por ka shumë hapa prapanë drejtim të një autokracie që shtyp dhe dhunon Kushtetutën, ligjin, të drejtat e qytetarëve. Zbatimi ...

Me Shume