fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

12 Jul
0

Italia zbulon mashtrimin e Edi Ramës. Shqipëria e para në kultivimin dhe trafikimin e kanabisit.

 Deklaratë e deputetit Gent Strazimiri Raporti i antidrogës italiane për vitin 2017 provoi zyrtarisht se Edi Rama ka mashtruar shqiptarët, Europën dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kur shpalli vitin e kaluar se qeveria e tij e ka hequr Shqipërinë ...

Me Shume
11 Jul
0

PD dënon ndërprerjen e paligjshme të raportimit me Prokuroren e Përgjithshme të Përkohshme si përpjekje për ti mbyllur gojën opozitës

Pas gjithë skandaleve, për të cilat jeni bërë dëshmitarë, skandaleve të Ramës, skandaleve të qeverisë dhe ministrave të tij, seanca e sotme me të ashtuquajturën Prokurore të Përkohshme, kishte rëndësi të madhe dhe për këtë arsye ne si deputetë të ...

Me Shume
11 Jul
0

Opozita kërkon hetim penal për Edi Ramën, për kryerjen e veprës penale “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”, dhe “Detyrimi për të kallëzuar provën”

Kryetarët e grupeve parlamentare të Partisë Demokratike dhe LSI, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili dorëzuan në Prokurorinë e Krimeve të Rënda kallëzimin ndaj Edi Ramës për kryerjen e veprës penale “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”, dhe “Detyrimi për ...

Me Shume
10 Jul
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Prokuroria e Tiranës pasi shpalli që ditën e parë vetëvrasjen e shoferit të Xhafajt, pa bërë asnjë hetim, tani ka 10 ditë që hesht. Që kur ndodhi vrasja e shoferit të Xhafajt, qëllimi i vetëm i Prokurorisë së Tiranës është ...

Me Shume
10 Jul
0

Kërkesa e Kryetarit të PD Lulzim Basha për Gjykatën e Krimeve të Renda

Gjykata e Krimeve të Rënda pranoi kërkesën e Kryetarit të PD Lulzim Basha për të shpallur moskompetencën për akuzën e ngritur nga Taulant Balla. Dokumenti bashkëngjitur përmban kërkesën paraprake të pranuar të Kryetarit të PD dhe argumentat ligjorë për çështjen ...

Me Shume
10 Jul
0

Ligji për Teatrin shkel Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit me Bashkimin Europian duke penguar garën e kompanive shqiptare dhe europiane

Deklaratë e Kryetarit të Komisionit të Integrimit Genc Pollo Ligji special “Fusha shpk”, përmes të cilit Kryetari  i Qeverisë dhe Kryetari i Bashkisë Lali Edi dhe Lali Eri shkatërrojnë qendrën e Tiranës, kompleksin e Teatrit Kombëtar me trashëgimi historike qëndrore ...

Me Shume
09 Jul
0

Asgjesimi i Gjykatës Kushtetuese është pjesë e skemës mafioze të Edi Ramës për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimit të 6 kullave, duke grabitur tokën publike dhe private.

Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj Nëse ka një tregues që provon sesa mafioz është ligji për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin atje të 6 kullave nga Edi Rama, ky tregues është mungesa e Gjykatës Kushtetuese! Shqipëria, vend anëtar i ...

Me Shume
09 Jul
0

Votimi për Ligjin e Teatrit u falsifikua

Partia Demokratike u përfaqësua në seancën plenare të së hënës vetëm nga kryetari i grupit parlamentar, Edmond Spaho, në shenjë proteste ndaj falsifikimit të votimit për Ligjin e Teatrit.  Në vijim fjala e plotë e Kryetarit të Grupit Parlamentar të ...

Me Shume
08 Jul
0

​Për kompaninë Fusha, që ka marrë përsipër pastrimin e parave të Edi Ramës me 6 Kullat pas shembjes së Teatrit, duhet të zbatohet ligji Antimafia! 

Deklaratë e deputetit, Ervin Salianji Dje, Partia Demokratike bëri publike fakte konkrete që provojnë pazarin mes Edi Ramës dhe kompanisë Fusha për pastrimin e parave të pista të drogës dhe korrupsionit tek 6 kullat e Teatrit Kombëtar. Ne treguam se ...

Me Shume
07 Jul
0

Edi Rama përdor Fusha shpk si kompani guackë për të pastruar paratë e pista të drogës dhe korrupsionit tek 6 kullat, 3 prej të cilave janë parashikuar të ndërtohen në territorin e Teatrit Kombëtar. 

Votimi antikushtetues i Parlamentit për të shembur Teatrin Kombëtar dhe për të grabitur tokën publike është një akt mafioz, nëpërmjet të cilit Edi Rama dhe kompania Fusha do të ndërtojnë 6 kulla në Qendrën Historike të Tiranës, 3 prej të ...

Me Shume