Category Archives: Lajmi fundit

28 Dec
0

Reagim i Partisë Demokratike ndaj OSHEE

Drejtuesit e OSHEE-së, ata që kanë nënshkruar emërime hajdutesh dhe debitorësh si rastet e bëra publike në Lushnjë dhe sot në Gjirokastër, apo personash në ndjekje penale për armëmbajtje pa leje si rasti Tropojës, sot duhet të japin dorëheqjen e ...

Me Shume
28 Dec
0

“Lak në fyt” për të pamundurit, marshim kundër arrogancës qeveritare

Deputeti Gent Strazimiri denoncon dhunën policore ndaj të pamundurve për të paguar energjinë ku një kryefamiljar nga Lushnja vrau veten në burgun e Rrogozhinës, i arrestuar për 35 mijë lekë të vjetra detyrime. Kryefamiljarët e një pallati u arrestuan të ...

Me Shume
28 Dec
0

Me rritjen e çmimit të energjisë, Rama i hapi rrugën rritjes së çdo çmimi e kosto jetese

Deputetja Tabaku denoncon efektin shkatërrues që do të ketë rritja e çmimit të energjisë për 75 % të familjeve shqiptare dhe për biznesin.  Siç është bërë tashmë zakon, në ditët e fundit të vitit, qeveria u dhuroi shqiptarëve një dhuratë ...

Me Shume
27 Dec
0

I papranueshëm mashtrimi me energjinë, shqiptarët gati për protesta

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani denoncoi rritjen e çmimit të energjisë dhe mosreflektimin e kryeministrit që theu premtimin ndaj qytetarëve e bashkë me të edhe legjitimitetin e tij. Dje, 5 ditë para Vitit të Ri, Edi Rama vendosi ...

Me Shume
25 Dec
0

Basha uron Krishtlindjen nga qyteti i Shkodrës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha uroi Krishtlindjen për të gjithë shqiptarët nga qyteti i Shkodrës:  “Nga margaritari i respektit dhe i bashkëjetesës fetare për Shqipërinë, Ballkanin, Europën dhe mbarë botën, nga zonja Shkodër dua të uroj të gjithë besimtarëve ...

Me Shume
24 Dec
0

Basha: Fillimi i fundit të kriminalizimit, PD në ballë të betejës qytetare për nxjerrjen e vendit nga qorrsokaku

Deklarata për mediat e kryetarit të PD:  Me kënaqësi të veçantë dëshiroj të përshëndes sot nënshkrimin dhe miratimin e Rezolutës për normalizimin dhe  dekriminalizimin e  Kuvendit të Shqipërisë. Do të kemi një demokraci  funksionale dhe të shëndetshme, të mbështetur në ...

Me Shume
24 Dec
0

Fjala në Kuvend e kryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Edi Paloka

Z. Kryetar, Kolegë Të dashur qytetarë, Ne po kthehemi në Parlament sot pas një periudhe bojkoti të detyruar, por po rikthehemi me kokën lart sepse kemi ia kemi arritur më në fund të realizojmë qëllimin dhe kërkesat tona, që nuk ...

Me Shume
23 Dec
0

Deklaratë e deputetit Genc Pollo

Partia Demokratike rikonfirmon vullnetin për të punuar së bashku për një rezolutë të përbashkët parlamentare bazuar tërësisht dhe vetëm mbi Deklaratën e Parimeve. I bëjmë thirrje mazhorancës të demonstrojë angazhim serioz për finalizim.  

Me Shume
23 Dec
0

Administrata, strehë për të inkriminuarit, nëpunësit largohen politikisht

Deklaratë e deputetit Ardian Turku mbi shou-n e radhës së kryeministrit me administratën Sot Edi Rama zhvilloi emisionin televiziv të radhës, në një sfond militantësh gojëkyçur për të të bërë shou me administratën publike. Flet per administratën Rama, pikërisht ai ...

Me Shume
23 Dec
0

Deklaratë e Partisë Demokratike, 23 dhjetor 2014

Partia Demokratike përshëndet deklaratën e negociatorëve të Parlamentit Europian dhe dy grupeve parlamentare PPE dhe PSE dhe falenderon eurodeputetet Kukan dhe Fleckenstein për angazhimin e tyre për zgjidhjen e krizës parlamentare. Partia Demokratike konfirmon mbështetjen e plotë për Deklaratën e ...

Me Shume