Category Archives: Lajmi fundit

01 Dec
0

Shqipëria në mjerim, Edi Rama qindra milionë lekë për festa e dekore

Edi Rama ka shpenzuar disa qindra milionë lekë për festat dhe dekorin e fundjavës, ndërkohë që Shqipëria është në mjerim, e teksa qytetarët nuk kanë 10 mijë lekë të vjetra të paguajnë dritat, sepse nuk kanë një vend pune. Duke ...

Me Shume
30 Nov
0

Këshilli Kombëtar zgjedh Sekretarin e Përgjithshëm, drejtuesit e Departamenteve dhe Sekretariateve

Me votë të lirë e me transparencë, Partia Demokratike zgjodhi sot forumet e larta drejtuese, si dhe votëbesoi dy nënkryetarët e partisë dhe kryesinë e grupit parlamentar Partia Demokratike zgjodhi sot forumet e larta drejtuese. Këshilli Kombëtar votoi për Sekretarin ...

Me Shume
30 Nov
0

Basha: Demokratët pranë qytetarëve, marrim përgjegjësi para vendit dhe para tyre

Mesazhi i Kryetarit të Partisë Demokratike para Këshillit Kombëtar, me rastin e zgjedhjeve të forumeve të larta drejtuese:  “Secili prej të zgjedhurve duhet të jetë çdo ditë pranë qytetarëve për t’i dëgjuar, për t’i mbështetur, që ata të ndjejnë se ...

Me Shume
28 Nov
0

Të luftojmë, për të thelluar dimensionin e lirisë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, njëherësh kryetar i PD Lulzim Basha, ish kryeministri Sali Berisha, deputetë, drejtues të pushtetit vendor, të qarkut, veteranë etj janë përulur sot me nderim dhe mirënjohje përpara të rënëve për lirinë dhe demokracinë e Shqipërisë. ...

Me Shume
27 Nov
0

Ka një përgjegjës për vonesën e ndërtimit të Xhamisë, Edi Rama

Deklaratë e Majlinda Bregut ku denoncohen bllokimet e njëpasnjëshme që i ka bërë Edi Rama projektit të Xhamisë së Madhe, si kryetar bashkie e si kryeministër   “E mos e ngatërroni të vërtetën me të pavërtetën dhe me vetëdije të ...

Me Shume
27 Nov
0

Rama mbron hajdutin e energjisë me mashtrim publik

Deputeti Boçi denoncon faktin se drejtori i emëruar nga Rama në krye të OSHEE në Lushnje, që ka abuzuar me biznesin e tij, me 1 milionë e 600 mijë lekë energji të papaguar, vazhdon të jetë në detyrë Qeveria mbron ...

Me Shume
26 Nov
0

PD, 31 amendamente për uljen e taksave, uljen e çmimeve, përkrahjen e njerëzve në nevojë

Deputetët e Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike prezantuan 31 amendamente për projektbuxhetin e vitit 2015. Këto amendamente kërkojnë uljen e taksave për shqiptarët, mosrritjen e çmimit të energjisë, uljen e çmimit të karburanteve dhe mosrritjen e taksës së qarkullimit, kompensimin ...

Me Shume
26 Nov
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha takohet me Kryetarin e Parlamentit të Turqisë, z. Cemil Çiçek

Kryetari i Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me Kryetarin e Parlamentit të Turqise, z.Cemil Çiçek, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në vendin tonë. Bashkëpunimi mes dy vendeve, vecanërisht në rrafshin ekonomik dhe situata politike në ...

Me Shume
26 Nov
0

Mijëra vende pune të mbyllura nga keq-qeverisja Rama-Meta, taksat e reja do hedhin në rrugë mijëra të tjerë

Zonja dhe zotërinj, Edi Rama gënjeu dje publikisht, kur tha se paska krijuar 81 mijë vende të reja pune për një vit. Ky është i vetmi kryeministër në Europë  që vetë i prodhon, vetë i njofton, vetë i propagandon  më ...

Me Shume
25 Nov
0

Buxhet që nëpërkëmb shqetësimet e njerëzve në nevojë

Deputetët demokratë analizojnë pasojat dramatike që do sjellë buxheti në shëndetësi, në çështjet sociale e në shtresat në nevojë. Banorët e Bregut të Lumit rrëfejnë mjerimin ku ndodhen. Deputetët demokratë të Komisionit parlamentar të çeshtjeve sociale dhe shëndetësisë, u mblodhën ...

Me Shume