fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

10 Dec
0

Ish-deputeti Ervin Salianji pas pretencës së Prokurorisë: Prokuria politike lexoi fiks atë që tha Rama ditën që doli përgjimi për Xhafajn.

  Ish-deputeti Ervin Salianji pas pretencës së Prokurorisë: Prokuria politike lexoi fiks atë që tha Rama ditën që doli përgjimi për Xhafajn.   N/kryetari i PD, Edmond Spaho: Akuza e mbrojtur nga prokurorë politikë, shwrbëtorë besnikë të maxhorancës.     ...

Me Shume
10 Dec
0

Kryetari i PD Durrës: Qeveria po fsheh provat e korrupsionit pas termetit

Banorët e Lagjes 18 në Durrës, pallatet e të cilëve janë dëmtuar nga tërmeti, kërkojnë çertifikimin nga shteti për t’u rikthyer të qetë në banesat e tyre.   Qeveria, thonë ata, nuk ka dërguar asnjë njeri të vlerësojë situatën, ndërsa ...

Me Shume
09 Dec
0

Basha rikthehet në kampin e çadrave në Manzë. Dhjetëra familje jetojnë në kushte të rënda humanitare.

Në 3 Dhjetor, Kryetari i PD, Lulzim Basha, shprehu shqetësimin e thellë për gjendjen e rëndë të dhjetra familjeve në Manzë, që jetojnë më çadra të papërshtashme, në një situatë të rëndë humanitare. Zoti Basha u kthye në të njëjtin ...

Me Shume
08 Dec
0

Kryetari Basha me banorët e braktisur të Mamurrasit: Shtetin prej kartoni e shembi tërmeti i korrupsionit.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pa nga afër situatën e familjeve të dëmtura nga tërmeti në Fushë Mamurras, të cilët prej 13 ditësh qëndrojnë në tenda, në të ftohtë. Banorët e dëmtuar kërkojnë vlerësim korrekt të dëmeve të shtëpive ...

Me Shume
08 Dec
0

“8 Dhjetori, ditë për solidaritet”, Basha në Mamurras me vullnetarët e FRPD, të vetmit që shpërndajnë ndihma prej 2 javësh: Jam krenar për ju!

8 Dhjetori këtë vit, nuk është një ditë feste. Për Kryetarin e PD, Lulzim Basha dhe për djemtë dhe vajzat e Forumit Rinor të PD, është nje ditë solidariteti me të prekurit nga tërmeti. Zoti Basha dhe të rinjtë demokratë ...

Me Shume
07 Dec
0

Paketa me 5 pika për rimëkëmbjen e biznesit të prekur nga tërmeti. Basha: Është ndihma më e mirë për ruajtjen e mijëra vende të punës

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA​ Sot inspektova disa prej sipërmarrjeve në Durrës, ndërsa pasditen e djeshme u takova me përfaqësues të Asamblesë së Dhomës së Tregëtisë dhe Industrisë së Durrësit. Tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar pasoja ...

Me Shume
06 Dec
0

Basha në Durrës: Është detyra jonë të bëjmë të dëgjohet zëri i qytetarëve dhe të mos lejohen dallavere në kurriz të tyre.

Kryetari i Partisë Demokratike, vizitoi sërish Durrësin, ku është ndalur të dëgjojë shqetësimet e qytetarëve, të lënë pa përgjigje nga autoritetet shtetërore. Fillimisht zoti Basha ishte në lagjen 17, ku me dhjetëra banorë, ishin të alarmuar, pasi pallati i tyre, ...

Me Shume
06 Dec
0

Kompleksi i dëmtuar 12 katësh në Durrës: Banorët e revoltuar i tregojnë Bashës braktisjen nga shteti dhe skemën përjashtuese me hotelet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Durrës me disa banorë të një prej kompleksve më të mëdha të dëmtuar, por që akoma nuk ka një vlerësim përfundimtar, nëse duhet shembur apo jo. Në kompleksin 12 katësh jetojnë ...

Me Shume
05 Dec
0

Dëshmitë e banorëve me shtëpi të rrafshuara në Borizanë, Bubq dhe Rranxë të Krujës: Askush nuk ka ardhur, përveç Bashës.

Fshatrat Borizanë, Bubq dhe Rrënxë e Krujës, janë të prekura nga tërmeti, ku qindra shtëpi janë dëmtuar dhe mijëra banorë, mes tyre fëmijë të mitur dhe të moshuar të sëmurë, qëndrojnë prej më shumë se një jave jashtë në të ...

Me Shume
04 Dec
0

Basha në qendrën humanitare tek Unaza e Re: Të prekur nga tërmeti shtetëror po ndihmojnë me zemër të madhe të prekurit nga tërmeti natyror. 

 Basha në qendrën humanitare tek Unaza e Re: Të prekur nga tërmeti shtetëror po ndihmojnë me zemër të madhe të prekurit nga tërmeti natyror.  Banorët dëshmojnë: Shtëpitë u dëmtuan që në 21 Shtator, por askush nuk erdhi, megjithëse u ankuam ...

Me Shume