fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Lirimi nga burgu para kohe i Ermal Hoxhës është bërë me urdhër të Edi Ramës, i cili po mbron nga drejtësia vëllain e tij Olsi Rama, garanti kryesor i ndërtimit të fabrikës së kokainës në Xibrakë 4 vjet më parë

Lirimi nga burgu para kohe i Ermal Hoxhës është bërë me urdhër të Edi Ramës, i cili po mbron nga drejtësia vëllain e tij Olsi Rama, garanti kryesor i ndërtimit ...

ME SHUME

Brenda një dite u mbyllën 150 shkolla, mes tyre shkollat në vendlindje të Fishtës dhe Asdren-it, në katër vjet 130 mijë nxënës kanë braktisur mësimin

Ministria e Arsimit fsheh numrin e shkollave të mbyllura dhe numrin e nxënësve të cilët nuk nisën ditën e parë mësimore.  PD evidenton se brenda një dite janë mbyllur 150 ...

ME SHUME

Basha thirrje shqiptarëve në Maqedoni të dalin masivisht në votime

Ali Ahmeti: “Falenderoj nga zemra mikun tim Lulzim Bashën për këtë përkrahje kaq të sinqertë që po u jep jo vetëm shqiptarëve por të gjithë qytetarëve të Republikës së Maqedonisë ...

ME SHUME

Në vend që të luftojë bandat, policia godet qytetarët

Policia është sjellë si bandë me familjen e të plagosurit në Rremas të Lushnjës, e cila nuk ka asnjë lidhje me kriminelët e kërkuar. Në vend që të luftojë bandat, ...

ME SHUME

Kompania e bixhozit të vëllait të Ministrit të Brendshëm Agron Xhafaj dhjetëfishoi të ardhurat nga 1 milionë euro në 10 milionë euro pas ardhjes në pushtet të Edi Ramës

Kompania e bixhozit të vëllait të Ministrit të Brendshëm Agron Xhafaj dhjetëfishoi të ardhurat nga 1 milionë euro në 10 milionë euro pas ardhjes në pushtet të Edi Ramës.  Pasuria ...

ME SHUME

Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj kanë përdorur pushtetin politik për të fituar dhe për të pastruar paratë e krimit

  Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj kanë përdorur pushtetin politik për të fituar dhe për të pastruar paratë e krimit dhe të drogës nëpërmjet lojrave të fatit, të kontrolluara nga ...

ME SHUME

Edi Rama nuk e do vettingun në politikë, por ai do të bëhet! PD do të publikojë fakte tronditëse.

PD do të publikojë fakte tronditëse që tregojnë sesi Edi Rama dhe Fatmir Xhafa kanë përdorur pushtetin politik për të ndihmuar bandat e krimit të organizuar për të shtënë në ...

ME SHUME

Basha: PD ka mbështetur dhe mbështet fuqimisht dialogun midis Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë në funksion të normalizimit të marrëdhënieve

Prononcimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimit në seli me kryetarin e Kuvendit të Kosovës dhe njëkohësisht kryetar i PDK-së, Kadri Vesili i cili shoqërohej nga kreu ...

ME SHUME

PD është kundër çdo ligji që shkatërron Teatrin Kombëtar dhe grabit pronën publike për afera klienteliste kriminale

Partia Demokratike ka një qendrim shumë të qartë në lidhje me ligjin “Fusha”. Partia Demokratike është kundër çdo ligji i cili ka për subjekt shkatërrimin dhe prishjen e Teatrit Kombëtar.  Partia Demokratike ...

ME SHUME

Pushteti i lidhur me krimin është pengesa për ëndrrën e Azem Hajdarit, për Shqipërinë si gjithë Europa.

Pushteti i lidhur me krimin është pengesa për ëndrrën e Azem Hajdarit, për Shqipërinë si gjithë Europa.  Ne do ta pastrojmë politikën nga krimi për t’i hapur Shqipërisë rrugën e ...

ME SHUME
9899100102105108111114117120123126129132135138141144147150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516