fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Të përmbyturit në mëshirë të fatit, ka fasada por jo dëmshpërblime

Te gjithe tashme e dime qe kjo qeveri  ka ne gene pashpirtesine dhe prioritet hajduterine! Po ndjekim  ne terren me vëmendje dhe shqetësim të madh situatën e krijuar në vend ...

ME SHUME

Basha:  Lidhja e krimit me politikën, paratë e  trafikut, krimit dhe korrupsionit po shkatërrojnë procesin politik në Shqipëri

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti në një takim Ambasadorin e ri të prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt. Zoti Basha i bëri një prezantim situatës së rënduar ...

ME SHUME

Basha: Qeveria e fasadave ka lënë të përmbyturit  në mëshirë të fatit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim  Basha pa sot nga afër situatën e krijuar nga permbytja në banesa dhe biznese në zonën e Vorës.  Mungesa e investime në kanale kulluese dhe ...

ME SHUME

Veprimet antikombëtare të Ramës do të dalin në dritë

Zoti kryetar! Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Mendja, zemra dhe shqetësimi im është sot tek ata dhjetëra, mijëra e ndofta më shumë fëmijë, burra dhe gra, të cilët përjetojnë ditë shumë ...

ME SHUME

Basha: Sot ka një dritë shprese për shqiptarët, PD do të mundësojë hapjen e negociatave

Rekomandimi për hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian është një lajm i shkëlqyeshëm për Shqipërinë dhe për gjithë shqiptarët. Reformat e thella që ne ndërmorëm hodhën ...

ME SHUME

Dëshmon gazetarja Tota: Më shkarkuan nga presioni i Veliajt për skandalin e Sharrës

Dëgjohet në Komisionin Parlamentar të Medias, gazetarja që investigoi aferën e Sharrës. Bojkotojnë deputetët e mazhorancës Komisioni i Edukimit dhe Mjeteve te Informimit Publik, zhvilloi degjesën me ish – Drejtoreshën ...

ME SHUME

Bumçi: Komiteti Parlamentar nuk merr vendime, qeveria kërkon të fshehë deshtimin duke sulmuar opozitën

Opozita ka votuar pro dhe mbështet procesin e integrimit në Bashkimit Europian të Shqipërisë. Prononcim i deputetit Aldo Bumcit për NEWS 24 Pyetje: Jeni një ndër 5 deputetët e PD-së ...

ME SHUME

Basha: Pranimi i dekretit të Presidentit, ndalimi i importit të plehrave deri sa populli të shprehet me referendum

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua sot me përfaqësues të Unionit të Ekspertëve Mjedisor Shqiptar (UEMSH). Vendimi i mazhorancës për importin e plehrave ka qenë në qendër të ...

ME SHUME

Gjithçka për të mbrojtur jetën e qytetarëve. Rama të lërë shfaqjet televizive dhe t’u shkojë në ndihmë qytetarëve

Prononcim i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha për situatën e përmbytjeve Partia Demokratike dhe unë personalisht po ndjekim me vëmendje dhe shqetësim të madh situatën e krijuar në vend ...

ME SHUME

Interesat korruptive të Veliajt kthejnë Tiranën në makth për qytetarët

Këshilltarët e PD denoncojnë trafikun e rënduar si kurrë më parë që po shkakton kosto të madhe për banorët.  Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës denoncuan sot makthin ...

ME SHUME
215216217219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519