fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

06 Sep
0

Landfilli i Sharrës dhe vdekja e Arditit, Erjon Veliaj ka kyer 7 vepra penale

Kallëzim penal në prokurori i Këshilltarëve të PD në Bashkinë e Tiranës Partia Demokratike ka depozituar sot një kallëzim penal ndaj kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj për një numër të madh shkeljesh ligjore, që sollën si rezultat humbjen ...

ME SHUME
05 Sep
0

Shehu:Përpara se të mendojmë për partitë tona, duhet të mendojmë për Dibrën, pasi përpara se të jemi anëtare partie jemi dibranë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kandidati për kryebashkiak i Dibrës, Sherefedin Shehu morën pjesë në një aktivitet të organizuar nga socialistët dibranë. Kirurgu Bashkim Murati tha se janë rreth 200 socialist që kanë vendosur të largohen nga Partia ...

ME SHUME
05 Sep
0

Fjala e kryetarit të PD, Lulzim Basha në aktivitetin e organizuar nga qindra socialistë që vendosën ti bashkohen Partisë Demokratike

Mirëse ju gjej zonja dhe zotërinj, vëllezër e motra dibranë, Zonja dhe zotërinj, vëllezër e motra shqiptarë, Të nderuar qytetarë të Dibrës me kontribut politik në Partinë Socialistë të Shqipërisë, U jam shumë mirënjohës që më keni ftuar sot në ...

ME SHUME
05 Sep
0

Rama thellon aferën, i jep Carapulit edhe 870 milionë lekë për zyrat e hajdutit të OSHEE

Një vit më parë, Partia Demokratike denoncoi aferën e rregullimit të zyrave të OSHEE, ku Carapuli, ndërtuesi personal i Edi Ramës, kapi këtë tender si fitues i paracaktuar, edhe pse operatori i dytë në garë u paraqit me 740 milionë ...

ME SHUME
05 Sep
0

Pas denoncimit me foto e video, Edi Rama vazhdon të mbrojë parcelat me kanabis 2 km larg Rinasit

Pas denoncimit dy ditë më parë nga kjo foltore, me prova, me foto e me video, për 50 mijë rrënjë drogë 2 kilometra larg Aeroportit Ndërkombëtar të Rinasit, Edi Rama heshti. Dhe tahiri i tij, që së fundmi organizon ture ...

ME SHUME
04 Sep
0

Shehu: Kriminale kërkimi i votës në këmbim të ndihmës ekonomike

Kandidati për kryebashkiak i Dibrës, Sherefedin Shehu u takua me banorë të fshatrave Selishtë, Hurdhë Muhur dhe Fushë Muhur. Zoti Shehu u njoh me shqetësimet e banorëve për presionin që u bëhet, “votë në këmbim të ndihmës ekonomike” dhe me ...

ME SHUME
03 Sep
0

Shehu: Gjiknuri e Ahmetaj të japin llogari para dibranëve për aferën korruptive me hidrocentralin e Skavicës

Kandidati për kryebashkiak i Dibrës, Sherefedin Shehu u takua me banorë në Arrëz, Katund i Ri, Hotesh dhe Lishan i Epërm.  Kandidati Sherefedin Shehu theksoi ndër të tjera se për Peshkopinë është një fyerje ardhja e ministrave Gjiknuri dhe Ahmetaj, ...

ME SHUME
03 Sep
0

50 mijë rrënjë kanabis 2 km larg Rinasit, hedhin poshtë propagandën e Ramës me korrje-shirje

Edi Rama e ka nisur tahirin e tij në ca shfaqje qesharake me të cilat po talllet i madh e i vogël, nëpër disa kodra ku gjoja bëhet nami ndaj drogës. Kanë marrë pjesë në këto shfaqje edhe gazetarë, dhe ...

ME SHUME
03 Sep
0

Pas 3 vitesh korrupsion e varfëri, të rinjtë shqiptarë të parët në botë që duan të braktisin vendin

Pas 3 vitesh qeverisje të Edi Ramës, të rinjtë shqiptarë zënë vendin e parë në Europë dhe në botë për dëshirën për të braktisur vendin. Ky raport tronditës bëhet i ditur nga Organizata Ndërkombëtare e Punës. Organiza Ndërkombëtare e Punës, ...

ME SHUME
02 Sep
0

Ky ndryshim nuk sjell as gëzim, as shpresë. Shqiptarët presin largimin e Edi Ramës

Pyetje: Z.Basha si i komentoni ndryshimet në Qeveri? Basha: Ndryshimet në qeveri nuk sjellin as gëzim, as shpresë. Nuk sjellin gëzim sepse të gjithë e dinë që batërdia me tenderat publikë, me koncesionet dhe mënyrat e tjera për të vjedhur ...

ME SHUME