fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

25 Maj
0

Zbulohet një nga skemat kriminale për manipulimin e zgjedhjeve të 21 qershorit

Faktet tronditëse të publikuara sonte nga emisioni investigativ, Ca thu, në Agon Channel, nxjerrin në pah mekanizmin kriminal të vënë në lëvizje për të manipuluar zgjedhjet e 21 qershorit. Në këto pamje që shihni në ekran, të sapotransmetuara nga Agon ...

ME SHUME
25 Maj
0

Basha-Glover, ngjarje shqetësuese që po vënë në rrezik standardin e zgjedhjeve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot kryesuesen e misionit të vëshgimit të zgjedhjeve në Shqipëri, zonjën Audry Glover, dhe ndau me të shqetësimin për një sërë zhvillimesh e ngjarjesh që po cënojnë e po vënë në rrezik standardet ...

ME SHUME
25 Maj
0

Miting madhështor, Shkodra bëhet “blu” në mbështetje të Voltana Ademit

Me një pjesëmarrje masive të mijëra qytetarëve të Shkodrës, Voltana Ademi, kandidate e Partisë Demokratike për kryetare Bashkie, hapi mbrëmjen e 24 majit fushatën elektorale për zgjedhjet e 21 qershorit 2015 me një miting madhështor në sheshin “Nenë Tereza”. Gjatë ...

ME SHUME
25 Maj
0

Bashkia Korçë hedh miliona lek për kullën, asnjë investim për teatrin

“Jemi këtu para Teatrit, për të dëshmuar një premtim të parealizuar të Bashkisë dhe kryetarit Filo e shefit të tij qeveritar Peleshi që nuk bënë asnjë investim për tetë vite. Përballë Teatrit është Kulla që i bën karshillëk, kur lekët ...

ME SHUME
25 Maj
0

Basha: Bashkëpunim me qeverinë pas zgjedhjeve vetëm nëse pranon platformën për uljen e çmimit te energjisë dhe naftës, faljen e kamatëvonesave, uljen e taksave.

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin e bashkëbisedimit me qytetarët në Lezhë dhe Shënkoll.  Z. Basha ka ndarë me banorët shqetësimin për situatën e rëndë ekonomike që po kalon vendi. Dyshja Rama-Meta jo vetëm nuk kanë mbajtur asnjë ...

ME SHUME
25 Maj
0

Veliaj mashtroi për krijimin e programeve dhe kurseve për personat me aftësi të kufizuara

Erion Veliaj po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, por  kësaj radhë i paraqet me ambalazh për Tiranën. Në 2013-ën Erioni PREMTOI: “Krijim i programeve dhe kurseve kualifikuese të përshtatura për personat me aftësi të kufizuara” Ku janë ...

ME SHUME
25 Maj
0

Dyfishim linjave të transportit publik në Durrës. Linjë të dedikuar për shkollat

Kandidatja për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma udhëtoi me linjën e urbanit të Porto-Romanos në qytet dhe bashkëbisedoi me qytetarët mbi shërbimin e transportit publik. Qytetarët ankohen se mungojnë autobuzët në masë, nuk ka orare të shpeshta, oraret janë tepër ...

ME SHUME
25 Maj
0

Veliaj mashtroi për hapjen e 62 mijë vendeve të reja të punës, hoqi ndihmën ekonomike për 20 mijë persona

Punë e jo fjalë. Njerëzit janë të lodhur nga përsëritja e PREMTIMEVE të pambajtura të Erion Veliajt të dy viteve më parë, dhe që tani paraqiten me ambalazh të ri për Tiranën. Në 2013-ën Erioni PREMTOI: “62,000 vende pune përmes ...

ME SHUME
24 Maj
0

Edi Rama dha lejen e pallatit që shembi, qytetarët paguajnë koston

Sot pamë se prioritetet e vërteta të Edi Ramës nuk janë krijimi i më shumë vendeve të punës, por tritoli dhe shkatërrimi i ndërtesave për të cilat ai vetë ka dhënë leje. Dje, si kryebashkiak, Rama dha lejen e ndërtimit. ...

ME SHUME
24 Maj
0

Qeveria sulmon kandidatin e PD në Vorë me urdhër të Metës

Strukturat mafioze të LSI-së në qeveri shënuan sot një sulm të ri ndaj zgjedhjeve të lira në Bashkinë e Vorës, duke vënë në shënjestër direkt kandidatin e opozitës, Fiqiri Ismaili. Ministria e Bujqësisë dhe Autoritet i Kontrollit të Ushqimit, që ...

ME SHUME