Category Archives: Lajmi fundit

29 Apr
0

Rama e ndihmoi Frrokun të arratisej, e ndihmoi edhe t’i fshihej burgimit të përjetshëm

Lajmi i ndalimit të Arben Frrokut, i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e komisarit Lamaj, nxjerr zbuluar bashkëpunimin e dyfishtë të pikave kyçe të policisë, me bekimin e Tahirit dhe Edi Ramës, në arratisjen e të dënuarit dhe ...

Me Shume
28 Apr
0

Mbifaturimet abuzive, Cërriku në protestë

Qytetarët të revoltuar nga faturat e kripura për energji të pakonsumuar. Deputetja Halimi: Prokuroria të nisë hetimin për këtë abuzim  Qytetarët e Cërrikut protestojnë në lidhje me mbifaturimet abuzive të energjisë elektrike. Ata denoncojnë faktin se faturat e tyre të ...

Me Shume
28 Apr
0

Partia Demokratike nis organizimin për zgjedhjet

Basha:  Do t’i japim mundësi çdo qytetari të njihet me programin e PD dhe të dallojë rrugëdaljet e vërteta nga rrenat qeveritare   Kryesia e Partisë Demokratike ka vendosur sot organizimin e partisë për zgjedhjet, si dhe prezantimin qytet më ...

Me Shume
28 Apr
0

ERE konfirmon abuzimet e qeverisë me energjinë; zhvat qytetarët, pasuro oligarkët

Sot do të vijojmë me denoncimin e aferave të qeverisjes së këtyre 3 viteve me një nga flamujt e kësaj qeverie, të ashtuquajturën Reformë në sektorin Energjetik. Në fillim të vitit 2015, opozita kritikoi ashpër qeverinë sepse rriti çmimin e ...

Me Shume
28 Apr
0

Mbifaturimet bëjnë kërdinë në Lezhë, qytetarët s’ka kush i pret

Qytetarët ankohen për faturimet mbi konsumin. Nuk gjejnë zgjidhje edhe pas ankesave zyrtare. Kreu i PD Lezhë, thirrje OSHEE të ndalë abuzimin. Banorët e Lezhës ankohen prej muajsh për fatura të larta nga OSSHE. Mbifaturimet sipas tyre janë abuzime që ...

Me Shume
27 Apr
0

Abuzimet e Ramës, 79 herë më të larta se në vitin 2010

Premisa për shtimin e abuzimeve në vitin 2016  Siç paralajmëroi dje kryetari Basha, do të nisim me detajimin e aferave korruptive të qeverisë. Qytetarët do të shohin qartë se cfarë ka bërë Edi Rama në këto 3 vite me taksat ...

Me Shume
27 Apr
0

Padi në Gjykatë për Veliajn, shkel ligjin, nuk jep informacion dhe nuk bën transparencë

Këshilltarët e Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës kanë dorëzuar sot në Gjykatën Administrative një padi ndaj Veliajt, për mosrespektimin e vazhdueshëm të ligjit në lidhje me informimin. Veliaj dhe bashkia e tij nuk i janë përgjigjur asnjërës prej dhjetra ...

Me Shume
27 Apr
0

Rama bashkon Shullazin dhe Hakmarrjen për Drejtësi në kullën e betonit tek aneksi i Qemal Stafës

Edi Rama po fsheh planin e tij, për të kthyer në pallat fushën tek aneksi i Stadiumit Qemal Stafa, për të ndërtuar një kullë betoni ku besohet se kumbari ka bashkuar interesat e dy bandave të tij të preferuara. Të ...

Me Shume
26 Apr
0

2.2 miliardë dollarë të vjedhura në dy vjet, 88 milionë dollarë tendera për 11 miqtë e Edi Ramës, 90 milionë dollarë shpenzime për luks, 46.2% e familjeve jetojnë me më pak se 5 dollarë në ditë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë publike me shifra dhe emra konkret, vjedhjet, abuzimet, me paratë e shqiptarëve dhe kompanitë që përfitojnë shumicën e tenderave në vend.  2.2 miliardë dollarë të vjedhura në dy vjet. 88 milionë dollarë  tendera u ...

Me Shume
26 Apr
0

Rama nuk zbatoi ligjin, mori përsipër negociata private me Shullazin

Fakte të reja tronditëse dalin për denoncimin që ish-rektori i Universitetit Dhori Kule ka bërë në Prokurori në lidhje me kërcënimet që i janë bërë nga Shullazi dhe banda e tij për atë që tashmë dihet si përfshirja më e ...

Me Shume