fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Opozita, aksion qytetar për të ulur çmimin e naftës

Deputetja Tabaku denoncon faktin se çmimi i naftës për qytetarët shqiptarë mbahet nga qeveria dhe oligarkët e saj më i shtrenjti në rajon dhe më gjërë. Paralajmërohet nisja e një ...

ME SHUME

Gratë demokrate, standard të ri në përfaqësim

Lidhja e Demokratike e gruas dhe fondacioni Konrad Adenauer nxisin rritjen e përfaqësimit të grave në politikë. E ftuar Doris Pack, e cila kërkoi më shumë hapësira për gratë dhe ...

ME SHUME

Rama mburret me suksesin e policive europiane, por nuk bën transparencë për lidhjet e trafikantëve me qeverinë

Ndërtimi i fabrikës së kokainës e në zemër të vendit e ka kthyer Shqipërinë në Kolumbi të Europës. Prej një viti trafikantët gjetën të gjithë lehtësitë që u duheshin, autoritetet ...

ME SHUME

Basha pret ambasadorin e ri të SHBA Donald Lu: Mbështetja e SHBA, jetike për arritjet e Shqipërisë dhe kombit shqiptar

Kryetari i Partisë Demokratike z. Lulzim Basha priti sot ambasadorin e ri të SHBA në Shqipëri, z.Donald Lu, të cilit i uroi mirëseardhjen në Shqipëri. Duke vënë në pah ndjenjat ...

ME SHUME

Rama, hipokrizi për të fshehur problemet, të rinjtë e kanë braktisur

Deputeti Bogdani deklaron se të rinjtë janë sot më të papunë se kurrë. Rama ka rritur tarifat e studimit dhe ka ulur kuotat. Rama promovon modelin e personave me të ...

ME SHUME

Ndërtimi i fabrikës së kokainës, fakt tronditës i dështimit të Edi Ramës në luftën ndaj drogës

Sekretari i Përgjithshëm Ristani, denoncon faktin se grupi kriminal kishte gjetur të gjitha lehtësitë për të ndërtuar një fabrikë kokaine në zemër të Shqipërisë. Nuk është koha për mburrje, suksesi ...

ME SHUME

Basha: Shkodranët rrëzuan Stalinin, do rrëzojnë dhe bustin e inkriminimit

Kryetari i Partisë Demokratike lançon projektin “Drejt Lirisë”, në 25 vjetorin e demonstratës së parë antikomuniste të 1990, në Shkodër.  Të dashur dhe të nderuar protagonistë dhe pjesmarrës në demonstratën ...

ME SHUME

Energjia, s’do ketë bunker që e shpëton Edi Ramën nga përballja me protestën e qytetarëve

Kreu i Departamentit të Energjisë, Zana Guxholli, dënon faktin që Edi Rama nuk mban asnjë përgjegjësi për rritjen e çmimit të energjisë, korrupsionin galopant që ka instaluar në sistem, për ...

ME SHUME

Rama tenton të pengojë dekriminalizimin, mashtrimi i Ndreut presion drejtësisë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho e konsideron mashtrim të pashembullt deklaratën e të pandehurit Ndreu në derën e Gjykatës, i cili akuzohet për goditje për shkak të detyrës. Eshtë ...

ME SHUME

Rama, 429 milionë lekë nga taksat e qytetarëve për të gjelbëruar rrugën e shtëpisë së re

Partia Demokratike denoncon shpërdorimin e pushtetit dhe të fondeve publike. Salianji: Dëshmi e Shqipërisë paralele të kryeministrit. Abuzim me buxhetin e shtetit për luksin personal të Edi Ramës. Partia Demokratike ...

ME SHUME
431432433435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531