fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Vëllezërit Xhafaj, kokat e një prej familjeve mafioze, kanë shndërruar Vlorën në kryeqytetin mesdhetar të kokainës

Fjala e plotë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në Parlament Zonja dhe zotërinj, Të dashur bashkëqytetarë, Jemi mbledhur sot në këtë sallë, në një nga momentet më kataklizmike ...

ME SHUME

Edi Rama po bën gjithçka për të shpëtuar Tahirin

6 ditë më parë, kur Sajmir Tahiri njoftoi lënien e mandatit, paralajmëruam se kjo ishte bërë në marrëveshje me Edi Ramën sipas një pakti mafioz: Saimir Tahiri do të heshtë ...

ME SHUME

PD publikon dosjen e plotë të dënimit me 7 vjet e dy muaj burg në Itali të vëllait të Fatmir Xhafajt për trafik droge

PD publikon dosjen e plotë të dënimit me 7 vjet e dy muaj burg në Itali të vëllait të Fatmir Xhafajt për trafik droge  Fatmir Xhafaj mohoi dënimin e të ...

ME SHUME

Grabitja e postës sekrete, dëshmi se shteti e krimi janë një i vetëm

Grabitja e postës sekrete në Prokurorinë e Durrësit është një nga aktet më të rënda dhe të paprecedentë në të gjithë historinë e shtetit shqiptar. Nuk ka ndodhur kurrë më ...

ME SHUME

PD padit penalisht Kryeministrin dhe Ministret e Arsimit dhe Shëndetësisë për shpërdorim detyre

Deklarata e deputetes Albana Vokshi Bashkë me kolegun tim Bardh Spahia në emër të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike sapo regjistruam një kallëzim penal kundër kryeministrit Edi Rama, Ministres së ...

ME SHUME

Deklaratë e deputetit Flamur Noka

Sot është dita e katërt që Saimir Tahiri shëtit i lirë rrugëve të Tiranës dhe nuk arrestohet nga drejtësia e Edi Ramës edhe pse zyrtarisht është pa imunitet. Mosarrestimi i ...

ME SHUME

Deklaratë e nënkryetarit të PD, Edi Paloka

Çdo minutë që kalon që nga dorëzimi i mandatit të Saimir Tahirit, vërteton qartazi se ky akt nuk është gjë tjetër veçse një lojë e tij dhe e kapos së ...

ME SHUME

Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj

Dy ditë pasi Tahiri, me marrëveshje me Ramën hoqi dorë nga nga mandati i deputetit ai vazhdon të jetë i lirë. Pak orë pas këtij episodi të serialit kriminal qe ...

ME SHUME

Skandali i Ministrisë së Shëndetësisë, urdhëron mjekët të mbledhin të dhënat personale të pacientëve

Skandali i vjedhjes së të dhënave personale të qytetarëve shqiptarë nga qeveria për manipulimin e zgjedhjeve te ardhshme ka marrë përmasat e një operacioni kapilar, të paligjshëm shtetëror. Partia Demokratike ...

ME SHUME

Deklarata e kryetarit të PD, Lulzim Basha gjatë homazheve në varrezat e Dëshmorëve dhe memorialin e Përkujtimit të Viktimave të Komunizmit

Sot është dita kur përkulemi para sakrificës më sublime të bijve dhe bijave të Shqipërisë që u flijuan në altarin e lirisë. Nderojmë sot ata që luftuan dhe dhanë jetën për ...

ME SHUME
116117118120123126129132135138141144147150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516