fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

13 Jan
0

Vendimi i Presidentit për të kthyer ligjet e censurës, i drejtë. Angazhimi i PD-së është anullimi i 2 ligjeve, që i shërbejnë Ramës për të fshehur të vërtetën e aferave korruptive dhe lidhjeve me krimin.

Vendimi i presidentit për të kthyer ligjet e censurës, i drejtë. Angazhimi i PD-së është anullimi i 2 ligjeve, që i shërbejnë Ramës për të fshehur të vërtetën e aferave korruptive dhe lidhjeve me krimin. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA ...

Me Shume
11 Jan
0

Prioriteti numër 1 për plotësimin e kushteve të Bundestagut është miratimi i menjëhershëm i Reformës Zgjedhore, që i hap rrugë zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe lokale, me standarde dhe garanci për votën e lirë.

Prioriteti numër 1 për plotësimin e kushteve të Bundestagut është miratimi i menjëhershëm i reformës zgjedhore, që i hap rrugë zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe lokale, me standarde dhe garanci për votën e lirë.   Pritja për qendrimin e Edi ...

Me Shume
10 Jan
0

Dokumenti i prokurorisë greke, kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj, është dënuar në Greqi me 3 vjet burg. Ai e fshehu ndalimin dhe dënimin në formularin e dekriminalizimit.

Dokumenti i prokurorisë greke, kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj, është dënuar në Greqi me 3 vjet burg. Ai e fshehu ndalimin dhe dënimin në formularin e dekriminalizimit. Me votë të lirë dhe të ndershme, shqiptarët do ta ndëshkojnë alternativën e ...

Me Shume
10 Jan
0

Përvoja nga Qendra italiane e  Mbrojtjes Civile, Basha zotohet: Qeveria e ardhshme nuk do te jete e papërgatitur për përballimin e fatkeqësive natyrore.

Përshëndetje të dashur miq, Ju përshëndes nga Qendra Operacionale e Emergjencave Civile në rajonin Friuli-Venezia-Giulia në Itali ku jam mirëpritur nga autoritetet italiane. Dua të falënderoj Guvernatorin e Rajonit, deputetët italianë dhe drejtorin e Qendrës së Mbrojtjes Civile për një ...

Me Shume
10 Jan
0

Jemi drejt finalizimit të propozimeve për reformën zgjedhore. PS po tenton ta vonojë atë.

Objektiv i pandryshueshëm për opozitën është largimi i qeverisë së Edi Ramës, si mundësia e vetme për t’i hapur rrugë zhvillimit të vendit. Çdo mjet demokratik që sjell largimin e kësaj qeverie, përfshirë protestat popullore, është mundësi reale për ditët ...

Me Shume
08 Jan
0

Axhenda e Ramës është pushteti i tij personal. Axhenda ime është ekonomia, mirëqenia, dinjiteti i shqiptarëve dhe demokracia.

PD dhe opozita ka qenë dhe është e hapur për të diskutuar me transparencë me shqiptarët cili sistem zgjedhor do të aplikohet në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Praktika e 7 viteve të fundit ka faktuar se cilido sistem të zgjidhet, ...

Me Shume
08 Jan
0

“Edi Rama i Mallakastrës mashtroi serish sot”, Sekretari i Përgjithshëm i PD: Çfarë i kujton 25 Shkurti 2000?

  DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI   Të dashur bashkëqytetarë,   Sot, Partia Demokratike i ka kërkuar zyrtarisht Prokurorisë së Përgjithshme verifikimin të të kaluarës kriminale të Edi Ramës së Mallakastrës. Sipas të dhënave të ...

Me Shume
04 Jan
0

“47 milionë euro për inceneratorët fantazëm”, PD: Rama po zhvat shqiptarët për t’u pasuruar vetë me ministrat dhe oligarkët

DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, LINDITA METALIAJ    Edi Rama mund të bëjë propagandë 24 orë në 24 dhe të keqpërdorë njerëzit në nëvojë për një foto apo për një video më shumë, por ai nuk mund t’i fshihet dot të vërtetës ...

Me Shume
30 Dec
0

PD denoncon abuzimin me taksën e arsimit tek shkollat e dëmtuara nga tërmeti në Kombinat. “Asnjë qindarkë e investuar nga 22 milionë euro nga taksa e arsimit”

Banorët e Tiranës paguajnë çdo vit rreth 7.5 milionë euro vetëm për taksën e arsimit, por tërmeti zbuloi se kjo taksë shpërdorohet. Bashkia e Tiranës nuk e përdor atë për të përmirësuar infrastrukturën në shkolla e kopshtet, duke lënë në ...

Me Shume
28 Dec
0

“Tërmeti i vjedhjes zhduku 1 milionë euro me 2 shkolla të rikonstruktuara”, PD denoncon zhdukjen e dy shkollave në Thumanë dhe Borizanë

Tërmeti i 26 nëntorit ka nxjerrë në pah tërmetin e vjedhjes dhe korrupsionit me fondet publike nga qeveria dhe Bashkia e Krujës. Dy shkolla janë shkatërruar plotësisht në Thumanë dhe Borizanë, por dokumentet për tenderat përkatës janë zhdukur nga sistemi. ...

Me Shume