fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

06 Mar
0

Basha propozon reformë radikale të sistemit zgjedhor. “Qeveria kalimtare garante për votën e lirë”

1. Basha në takim me të rinj dhe intelektualë prezanton platformën për reformimin e sistemit. Sistemi zgjedhor jo vendim i partive politike, por i popullit. 2. Zgjedhjet në Shqipëri janë prishur. Vota jonë nuk ka vlerë për shkak të paracaktimit ...

Me Shume
05 Mar
0

Prishja e banesave në Unazën e Re, Balliu: Aferë skandaloze korruptive

·         Prishja e banesave në Unazën e Re, aferë skandaloze korruptive. Mbi gjakun dhe djersën e banorëve po i hapet rrugë ndërtimit të kullave të pushtetarëve dhe oligarkëve të lidhur me Ramën e Veliajn. Partia Demokratike do t’i qëndrojë kontratës ...

Me Shume
05 Mar
0

5 arsyet pse ligji për Kalimin e Pronësisë që miraton Rama sot, është anti-kushtetues.  Ky ligj i jep Ramës fuqinë e një gjykate duke vendosur për kufijtë e pronës në rast konflikti gjë që bie ndesh me Kodin e Prcedurës Civile duke marrë fuqi e kompetenca ekstraligjore

·       5 arsyet pse ligji për Kalimin e Pronësisë që miraton Rama sot, është anti-kushtetues.  Ky ligj i jep Ramës fuqinë e një gjykate duke vendosur për kufijtë e pronës në rast konflikti gjë që bie ndesh me Kodin e ...

Me Shume
04 Mar
0

Kthimi nga Presidenti i ligjit antikushtetues për betimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese është akti i duhur në mbrojtje të Kushtetutës dhe interesit publik nga interesat private korruptive të kryeministrit të vendit.

• Kthimi nga Presidenti i ligjit antikushtetues për betimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese është akti i duhur në mbrojtje të Kushtetutës dhe interesit publik nga interesat private korruptive të kryeministrit të vendit. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR ÇËSHTJET ...

Me Shume
03 Mar
0

Financimi i partive në zgjedhje, Oerd Bylykbashi shpjegon propozimin ligjor të opozitës dhe ngre shqetësimin e listave: duhen masa drastike për shmangien e manipulimit të tyre!

Financimi i partive në zgjedhje, Oerd Bylykbashi shpjegon propozimin ligjor të opozitës dhe ngre shqetësimin e listave: duhen masa drastike për shmangien e manipulimit të tyre!   DEKLARATA E PËRFAQËSUESIT TË OPOZITËS, OERD BYLYKBASHI PAS TAKIMIT TË GRUPIT TË PUNËS ...

Me Shume
02 Mar
0

Mesazhi i Kryetarit Lulzim Basha gjatë komunikimit me gazetarët në manifestimin për mbrojtjen e Kushtetutës.

Mesazhi i Kryetarit Lulzim Basha gjatë komunikimit me gazetarët në manifestimin për mbrojtjen e Kushtetutës. “Mesazhi im është një falënderim nga zemra për gjithë qytetarët që i janë përgjigjur thirrjes për të mbrojtur Kushtetutën dhe një citim i një prej ...

Me Shume
29 Feb
0

Standardet e dyfishta, policia dhe prokuroria fshehin identitetin e drejtuesit të lartë të drejtësisë që premtoi favore të paligjshme

  Standardet e dyfishta, policia dhe prokuroria fshehin identitetin e drejtuesit të lartë të drejtësisë që premtoi favore të paligjshme.   3 pyetje për të zbuluar identitetin e gjyqtarit të lartë. Ardian Dvorani dhe Sokol Sadushi, të vetmit me profilin ...

Me Shume
28 Feb
0

Orjola Pampuri inspekton Spitalin dhe Qendrën Shëndetësore të Durrësit: Asnjë masë nga ana e qeverisë, mjekët po blejnë vetë maskat mbrojtëse. Ministria e shëndetësis nuk ka asnjë plan masash në rast të një sitiuate me Coronavirus

• Rreziku nga koronavirusi, Orjola Pampuri inspekton Spitalin dhe Qendrën Shëndetësore të Durrësit: Asnjë masë nga ana e qeverisë, mjekët po blejnë vetë maskat mbrojtëse. Ministria e Shëndetësisë nuk ka asnjë plan masash në rast të një situate me koronavirus ...

Me Shume
28 Feb
0

Bardh Spahia në Qendrën Shëndetësore Nr.10 në Tiranë: Thjeshtë konfirmuam dështimin e qeverisë për të marrë masa mbrojtëse për përballimin e situatës. 115 mijë qytetarë të kësaj zone që marrin shërbim në këtë qendër pa asnjë siguri në shërbimin shëndetësor

• Masat për koronavirusin, Bardh Spahia në Qendrën Shëndetësore Nr.10 në Tiranë: Thjeshtë konfirmuam dështimin e qeverisë për të marrë masa mbrojtëse për përballimin e situatës. 115 mijë qytetarë të kësaj zone që marrin shërbim në këtë qendër pa asnjë ...

Me Shume
28 Feb
0

Zbatimi i rekomandimeve prioritare të ODIHR, opozita dorëzon propozimet konkrete për identifikimin, votimin dhe numërimin elektronik. Bylykbashi: Kush bllokon propozimet, do manipulimin e zgjedhjeve.

Zbatimi i rekomandimeve prioritare të ODIHR, opozita dorëzon propozimet konkrete për identifikimin, votimin dhe numërimin elektronik. Bylykbashi: Kush bllokon propozimet, do manipulimin e zgjedhjeve. DEKLARATË E PËRFAQËSUESIT TË OPOZITËS NË TRYEZËN E REFORMËS ZGJEDHORE, OERD BYLYKBASHI Opozita e Bashkuar ka ...

Me Shume