fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

28 Qer
0

Edi Rama ka një skenar të rrezikshëm dhune dhe përplasje civile për të dielën, skenar të cilin kërkon t’ia faturojë PD, opozitës dhe kryebashkiakëve të opozitës.

  Edi Rama ka një skenar të rrezikshëm dhune dhe përplasje civile për të dielën, skenar të cilin kërkon t’ia faturojë PD, opozitës dhe kryebashkiakëve të opozitës.   Aktet e pavlefshme, banditeske dhe antikushtetuese kundër Zef Hilës janë tentativa të ...

ME SHUME
27 Qer
0

Basha: Ne nuk bëjmë marrëveshje me Edi Ramën, në asnjë rrethanë dhe në asnjë kusht

PD dhe opozita nuk merr pjesë në asnjë proces apo diskutim për zgjedhje apo zgjidhje politike pa dalë para drejtësisë ata që janë përfshirë në vjedhjet e zgjedhjeve me krimin.   Fundi i pandëshkueshmërisë së politikanëve të lidhur me krimin ...

ME SHUME
27 Qer
0

Basha: Skenari i vërtetë i Edi Ramës nuk është të bëjë zgjedhje më 30 qershor, por ta përdorë 30 qershorin për përplasje civile

  Përshëndes vendimin e Këshillit të Europës për t’u tërhequr nga monitorimi i farsës së 30 qershorit. Nuk ka konkurencë pa pjesëmarrjen e opozitës.   Partnerëve që duan të zgjidhin krizën u kam shprehur të vërtetën se votimi farsë antikushtetues ...

ME SHUME
26 Qer
0

Xhemal Gjunkshi: Oficeri i policisë, i kapur duke vjedhur në dosjen 184, Robert Aga, po shoqëron materialet zgjedhore në Dibër

• Ministrja e mbrojtjes Olta Xhaçka në shkelje të ligjit përdor automjetet e ushtrisë shqiptare dhe helikopterin për aktivitetet elektorale të Partisë Socialiste. • Oficeri i policisë së kapur duke vjedhur në dosjen 184, Robert Aga, shoqëron materialet zgjedhore në ...

ME SHUME
26 Qer
0

Bardhi: Me procedimin e paligjshëm te kryebashkiakëve të PD, Rama po rikthen dënimin e kundërshtarëve politikë për agjitacion e propagandë

  ·         Me procedimin e paligjshëm te kryebashkiakëve të PD, Edi Rama po rikthen në Shqipëri dënimin e kundërshtarëve politikë për agjitacion e propagandë.   ·         Procedimi politik penal pse ata mendojnë ndryshe nga Edi Rama, duke deklaruar se do të ...

ME SHUME
26 Qer
0

Vendimi i Këshillit të Europës për të anulluar misionin e vëzhgimit për farsën elektorale të 30 qershorit është fakt kuptimplotë se 30 Qershori nuk është ligjërisht ditë zgjedhjesh në Shqipëri.

Vendimi i Këshillit të Europës për të anulluar misionin e vëzhgimit për farsën elektorale të 30 qershorit është fakt kuptimplotë se 30 Qershori nuk është ligjërisht ditë zgjedhjesh në Shqipëri.   Vendimi është politik, sepse tërheqje nga Këshilli i Europës ...

ME SHUME
25 Qer
0

Basha: Këto zgjedhje janë nul. Ato nuk do të njihen. Ju ftoj t’i dënoni ato me braktisjen tuaj.

  Edi Rama ka marrë një nga avokatët më të shtrenjtë në Europë kundër gazetarit të Bild, Peter Tiede, që nxori zbuluar vjedhjen e zgjedhjeve me krimin. Ai ka klientë miliarderë dhe sulltanë. Padia që ka bërë mund të kushtojë ...

ME SHUME
25 Qer
0

Zgjedhje pa opozitën nuk ka dhe nuk do të ketë. Nuk do të lejohen. Nuk do të pranohen. Nuk do të njihen.

Zgjedhje pa opozitën nuk ka dhe nuk do të ketë. Nuk do të lejohen. Nuk do të pranohen. Nuk do të njihen.   Dekreti i presidentit ka shfuqizuar 30 Qershorin si datë zgjedhjesh. Çdo hap i Edi Ramës me të ...

ME SHUME
24 Qer
0

Basha: 30 qershori është dita kur nis fundi i regjimit të Edi Ramës

  Kolegji Zgjedhor ka marrë sot një vendim krejtësisht të parëndësishëm, por që po përdoret nga Edi Rama si makinacion për të krijuar një ligjshmëri fallco të votimeve farsë të 30 qershorit.   Asnjë institucion, përveç Gjykatës Kushtetuese, nuk mund ...

ME SHUME
23 Qer
0

Gazment Bardhi: PS, krim të organizuar elektoral në Dibër, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit

  DEKLARATA E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE GAZMENT BARDHI DHE E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET LIGJORE, ÇLIRIM GJATA.   Gazment Bardhi: Përgjimet e BILD faktuan se Edi Rama nuk di të fitojë zgjedhje, por vetëm t’i manipulojë ato, duke ...

ME SHUME