fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

05 Jun
0

Lista fituese e Këshillit Kombëtar të FRPD

Agim Shera Aishe Isha Alban Hoxha Albano Hysa Albano Prendushi Amarildo Mhilli Andi Permeti Anisa Dervishaj Anjeza Shema Anxhela Malko Arba Zyla Arben Tusha Ardian Mziu Ardit Gjongecaj Ares Ypi Arlind Bushati Armend Musaj Artion Bajramaj Artmir Krasniqi Atird Hoxha ...

Me Shume
05 Jun
0

Rama të tregojë sot: Eshtë me ligjin apo me krimin, me Roshin apo me qytetarët, me përdhunuesin apo me dekriminalizimin

Edi Rama një ditë thotë që dekriminalizimi funksionon, por të nesërmen thotë se nuk e njeh dekriminalizimin. Këtë qëndrim ka mbajtur ai përmes zëdhënësit zyrtar që ka për këtë fushë, Elvis Rroshi. Kur doli në publik fakti se kishte dënim ...

Me Shume
05 Jun
0

Do të përpiqem me gjithçka që t’u jap shqiptarëve zgjedhje të lira dhe të ndershme, një drejtësi që lufton dhe nuk mbron krimin dhe korrupsionin

Zgjedhjet e lira dhe të ndershme janë prioritet kryesor i demokratëve. Lulzim Basha është i vendosur të bëjë gjithçka për t’ia arritur kësaj duke nisur me sanksionimin në reformën zgjedhore të votimit biometrik dhe elektronik. Në një takim me të ...

Me Shume
05 Jun
0

Kokoneshi i Divjakës nën akuzë. Kreu i PS: Ka qënë tutor prostitutash në Milano

Shihni dhe dëgjoni çfarë thotë ish-sekretari i Partisë Socialiste të Divjakës, ish drejtori i ndërmarrjes së plazhit, Berti Mone, pra bashkëpunëtori kryesor i kryetarit të Bashkisë Kokoneshi. Pra, ky mik i Kokoneshit për 32 vjet, bashëpunëtor i tij i afërt, ...

Me Shume
04 Jun
0

Qeveria promovon trafikantët, PD primare si në SHBA për të zgjedhur 49 kandidatë nga rinia për deputetë të ardhshëm

Te nderuar të rinj, delegatë të Kuvendit Kombëtar te Forumit Rinor të Partisë Demokratike,​ Sot gjithsecili prej jush përfaqëson dhjetëra-qindra vullnete rinore dhe kjo nuk është një parullë, as një dëshirë, as propagandë e kryetarit të partisë. Ky është një ...

Me Shume
04 Jun
0

Reagim i Partisë Demokratike

Për Edi Ramën, tipat si: tutorë, përdhunues, trafikantë droge, rrëmbyes personash, vrasës, nuk janë kriminelë. Edhe sot, në një mbledhje me gratë socialiste ai nuk pati zor të deklaronte se kriminelë nuk ka në partinë e tij. E thotë ditën ...

Me Shume
04 Jun
0

Lista e kandidatëve për Këshillin Kombëtar të FRPD

Abdyl Vrana Adrian Mziu Adriatik Salimusaj Agim Gushta Agim Shera Agliso Sopjani Aishe Isha Alban Hoxha Alban Mata Albano Hysa Albano Prendushi Albano Stolaj Albert Cupi Aldo Gegaj Aldo Hoxha Aldona Sylaj Aledin Spahiu Alfred Leti Altin Mema Amant Xhafaj ...

Me Shume
04 Jun
0

Pse vonohet hetimi? Krimi shtetëror i përgjimit ka nevojë për zbardhje

  Përgjimi i paligjshëm i kryer nga Saimir Tahiri, me dijeninë e Edi Ramës është një krim i rëndë shtetëror pesha e të cilit rritet, sa më shumë vonon zbardhja e tij, sa më shumë vonon hetimi i plotë e ...

Me Shume
03 Jun
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Sonte në të ngrysur, Edi Rama ka lëshuar nga zinxhirët dy prej banditëve të tij të rracës, Elvis Rroshin dhe Arben Ndokën, të dy të dënuar në Itali, njëri për përdhunim, tjetri për trafik prostitucioni dhe rrëmbim personi, dhe i ...

Me Shume
03 Jun
0

Kryetari i Bashkisë së Divjakës nën akuzë për prostitucion, qindra qytetarë dhe demokratë kërkojnë largimin e tij

  Qindra demokratë dhe qytetarë të Divjakës protestuan sot para zyrave të Bashkisë duke kërkuar hetim për akuzat e ngritura ndaj kryebashkiakut Fredi Kokoneshi, për trafik prostitucioni. Eshtë pikërisht, sekretari personal i Kokoneshit, kreut të PS-së së kësaj zone, që ...

Me Shume