fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Përgjimi i paligjshëm, letra nga Italia rrëzon mashtrimet dhe alibitë e Tahirit

Debati për përgjimin e paligjshëm jo vetëm nuk është mbyllur, por përkundrazi skandali është thelluar akoma më shumë. Letra e ish drejtuesit të policisë italiane konfirmon, pohon drejtpërdrejt, se paisja ...

ME SHUME

Basha: Ne jemi të vendosur për një reformë në drejtësi që nuk mbron Koçon, Shullazin, Balilajn por lufton krimin dhe korrupsionin në nivele të larta

Basha: Roshi kërcënon edhe deputetin e mazhorancës, Kryeministri hesht sepse është autori i vërtetë i kërcënimit.​ Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim  Basha priti sot eurodeputetët anëtarë të Komisionit Parlamentare të ...

ME SHUME

Kush përgjon? Policia private e inkriminuar e Saimir Tahirit

Pasi flet për Reformën për Drejtësi dhe teori, nuk guxon të përmendë asnjë sekondë as Balilin, as Shullazin as Frrokët, as Habilajt, as makinën AA 003 GB. A ka gjë ...

ME SHUME

Përgjimi i paligjshëm, deputetët e PS të ngrihen mbi interesat Rama-Tahiri

Të nderuar kolegë Marrëveshja që kemi sot për informacionin e klasifikuar mes shqipërisë dhe BE-së është e rëndësishme, por skandalet tuaja dhe krimet seriale na detyrojmë të përqendrohemi në zhvillimet ...

ME SHUME

Berisha: Edi Rama e ka zhytur vendin në skandale llumi. Prisni skandalin tjetër shumë herë më madhor!

Zonja deputete! Zotërinj deputetë! Zoti kryetar! Të nderuar qytetarë dhe qytetare që ndiqni këtë seancë! Do të filloj këtë fjalë me një letër, që deputeti i këtij parlamenti i drejtonte ...

ME SHUME

Duhej të ishin në burg, të zgjedhurit e Ramës kërcënojnë deputetët me jetë

Zoti kryetar, Nuk po dimë si ti rendisim skandalet në këtë vend, ka një javë që kjo qeveri është përballë skandaleve nga më të ndryshmet dhe nga më të rëndat. ...

ME SHUME

Skadon afati për publikimin e formularëve të dekriminalizimit, KQZ shkel ligjin, mbron interesat kriminale

Sot ka skaduar afati ligjor i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për të publikuar në faqen e tij zyrtare, formularët e dekriminalizimit. Nëse futeni tani në faqen zyrtare të KQZ, CEC.ORG.AL, do të ...

ME SHUME

Kokëdhima mashtron me gazetën e tij për të fshehur lidhjet që ka me Balilajn

Oligarku Koço Kokëdhima, i kapur në shkelje të ligjit nga Gjykata Kushtetuese, ka fabrikuar sot në gazetën e tij një mashtrim ordiner, në përpjekje për të mbuluar lidhjet e tij ...

ME SHUME

E papranueshme gjuha ndaj Presidentit, Veliaj sulmon gjyqtarët për të mbuluar aferat korruptive

“Kryetari i Bashkisë së Tiranës refuzon të plotësojë një detyrim të qartë ligjor sikundër është Neni 51, pika 3 e Ligjit për Qeverisjen Vendore, informimin e këshilltarëve në çdo kohë ...

ME SHUME

Platformë e PD për garantimin e kushteve për zgjedhje demokratike​

Zgjedhjet në Shqipëri kanë qenë vazhdimisht një çështje problematike me rëndësi themelore politike për konsolidimin e demokracisë dhe janë element thelbësor i kriterit politik për antarësimin në BE. Zhvillimi i ...

ME SHUME
275276277279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525528531