fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

30 Jan
0

Edi Rama ta nisë ndëshkimin për ndërtimet nga Erion Veliaj, Sadri Abazi, Tom Doshi, Jurgis Çyrbja, Vladimir Kosta.

Edi Rama ta nisë ndëshkimin për ndërtimet nga Erion Veliaj, Sadri Abazi, Tom Doshi, Jurgis Çyrbja, Vladimir Kosta. DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, ORIOLA PAMPURI Në qendër të Tiranës, në këtë ndërtesë, po ndërtohet një shtesë në kat të fundit. As më ...

Me Shume
30 Jan
0

Pasojat e tërmetit, PD dorëzon kallëzimin penal në SPAK për zyrtarët e lartë

  Partia Demokratike i është drejtuar Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion me një kallëzim penal lidhur me pasojat e tërmetit të 26 Nëntorit 2019.  Erjon Veliaj, Sandër Lleshaj, Artur Bushi, Vangjush Dako, Valbona Sako dhe Besa Shahini, janë disa nga zyrtarët ...

Me Shume
29 Jan
0

Keqmenaxhimi i Albpetrol, kompania shtetërore e naftës fsheh të dhënat për humbjet. Favorizohen koncesionarët në dëm të interesit publik.

Keqmenaxhimi i Albpetrol, kompania shtetërore e naftës fsheh të dhënat për humbjet. Favorizohen koncesionarët në dëm të interesit publik.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, LUAN BAÇI   Rreth 1 vit më parë, Partia Demokratike denoncoi keqmenaxhimin e kompanisë shtetërore të ...

Me Shume
29 Jan
0

SPAK në rrezik për t’u kthyer shtojcë e PS. Me vendimin për të mos hetuar Edi Ramën në dosjen 184 të vjedhjes së zgjedhjeve në Dibër, Arben Kraja minoi besimin tek SPAK.

SPAK në rrezik për t’u kthyer shtojcë e PS. Me vendimin për të mos hetuar Edi Ramën në dosjen 184 të vjedhjes së zgjedhjeve në Dibër, Arben Kraja minoi besimin tek SPAK.   DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, ENKELEJD ALIBEAJ   Hetuesi ...

Me Shume
28 Jan
0

REAGIM I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE GAZMENT BARDHI

REAGIM I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE GAZMENT BARDHI Vendimi i hetuesit të komunzimit, Arben Kraja për të mos lejuar SPAK-un të hetojë Edi Ramën, Damian Gjiknurin, Pjerin Ndreun apo Ulsi Manjën për vjedhjen e zgjedhjeve në Dibër është ...

Me Shume
28 Jan
0

Rritja me 1200 përqind e kanabisit, dështim i Ramës. Salianji: Rama mbrojtës i  bosëve të krimit të organizuar.

DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, ERVIN SALIANJI     Propaganda e Edi Ramës ka paguar shtrenjtë brenda dhe jashtë vendit për ta prezantuar Shqipërinë si një vend në reforma të vazhdueshme në përpjekje për të arritur standardet europiane dhe për t’iu bashkuar ...

Me Shume
27 Jan
0

Në gjyq me Albana Vokshin për analizat e chekup-it korruptiv, Edi Rama refuzoi sot për herë të katërt të bëjë testin e drogës.

·        Në gjyq me Albana Vokshin për analizat e chekup-it korruptiv, Edi Rama refuzoi sot për herë të katërt të bëjë testin e drogës.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI Prej disa ditësh, Kryebashkiaku ilegjitim i Bulqizës, Lefter Alla, ...

Me Shume
27 Jan
0

Bylykbashi: Opozita e angazhuar maksimalisht për të ecur me shpejtësi me drafte dhe propozime konkrete.

Bylykbashi: Opozita e angazhuar maksimalisht për të ecur me shpejtësi me drafte dhe propozime konkrete. DEKLARATË, OERD BYLYKBASHI, PAS MBLEDHJES SË KËSHILLIT POLITIK PËR REFORMËN ZGJEDHORE Sot u mblodh grupi i përfaqësuesve politikë prej katër përfaqësuesish dhe grupi i ekspertëve ...

Me Shume
24 Jan
0

PD çon në SPAK dosjen korruptive të koncesionit 120 milionë euro të checkup-it. SPAK të hetojë pa vonesë.

PD çon në SPAK dosjen korruptive të koncesionit 120 milionë euro të checkup-it. SPAK të hetojë pa vonesë kontratën që vjedh shqiptarët dhe provat e reja që faktojnë manipulimin me formularët e analizave. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI Koncesioni ...

Me Shume
23 Jan
0

Mbyllja e aferës DH Albania, pa ndëshkimin e asnjë zyrtari, tregon implikimin Ramës dhe Gjiknurit në aferën korruptive dhe mbrojtjen e tyre nga Prokuroria. 

·        Mbyllja e aferës DH Albania, pa ndëshkimin e asnjë zyrtari, tregon implikimin Ramës dhe Gjiknurit në aferën korruptive dhe mbrojtjen e tyre nga Prokuroria. DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, AGRON SHEHAJ  Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për aferën DH Albania, ...

Me Shume