fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

01 Nov
0

Skandali me vizitën e Papës, 394 milionë lekë në xhepat e qeveritarëve

Deputeti Bogdani denoncon shkeljet me tenderin për dekorin e qytetit. Prokurim i drejtpërdrejtë për kompaninë që ka të njëjtën adresë, të njëjtin apartament me kompaninë e vëllait të Erion Veliajt Vizita e Papa Franceskut në Tiranë ka qënë një mundësi ...

Me Shume
31 Oct
0

Gërmadha mbi fukarenjtë, pallate buzë detit për miqtë e qeverisë

Deputeti Halimi denoncon prishjet e paligjshme dhe selektive që po ndodhin në Durrës, dhe ndërtimet e klientelës qeveritare që po bëhen në breg të detit Deputeti Eduard Halimi denoncoi sot prishjet e paligjshme e selektive që po bëhen në Durrës, ...

Me Shume
31 Oct
0

Nuk preken miqtë e qeverisë, dhunohen qytetarët

Koordinatori Salianji denoncon prishjet selektive dhe i bën thirrje qytetarëve të denoncojnë pranë Partisë Demokratike rastet e shkeljes së ligjit dhe të pabarazisë Prishjet selektive që tregojnë korrupsion dhe klientelizëm politik janë të shumta. Po ju paraqesim sot një rast ...

Me Shume
30 Oct
0

Partia Demokratike hap procesin e aplikimeve për konkurim për drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve

  Kryetari i Partisë Demokratike shpall udhëzimin për procesin e aplikimit dhe fton anëtarët e partisë të aplikojnë Kryetari i Partisë Demokratike, z. Lulzim Basha, shpalli sot udhëzimin për procesin e aplikimit për  konkurim, për drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve. ...

Me Shume
29 Oct
0

Ftesa e Metës hipokrizi, Kushtetuta është detyruese jo sipas humorit

Reagon Kryetari i grupit parlamentar, Edi Paloka. “Zbatimi i vendimeve të Gjykatës Kushtetuese sipas orekseve, arsyeja pse opozita kërkon garanci ndërkombëtare” Kryetari i Parlamentit doli sot para shqiptareve për të mbrojtur ortakun e pushetit dhe me brockulla hipokrite ftoi opozitën ...

Me Shume
29 Oct
0

Banka Botërore vlerëson reformat, asnjë prej tyre e bërë nga Edi Rama

Deputetja Tabaku reagon pas raportit të Doing Bussines, ku vlerësohen lehtësitë e krijuara për biznesin nga qeveria e mëparshme dhe Bashkia e Tiranës sot Edi Rama është i dëshpëruar të gjejë qoftë dhe një notë kaluese për qeverisjen e tij, ...

Me Shume
29 Oct
0

Kandidatët për AMA, Rama-Meta thellojnë paligjshmërinë

Deputeti Boçi e cilëson farsë antiligjore dëgjesën e djeshme të kandidatëve për kreun e AMA Deputetët e Rama-metës në komisionin e edukimit dhe medias rimbajtën farsën e dëgjesës me ata që duan të emërohen në krye të AMA-s. Kjo është ...

Me Shume
29 Oct
0

Urdhërat e Ramës paralizojnë bizneset dhe familjet‏

Deputeti Bogdani dhe banorët e zonës në qendër të Tiranës denoncojnë arbitraritetin e qeverisë me aksionet e INUK Arbitrariteti i INUK-ut të Edi Ramës po dëmton bizneset në Tiranë dhe ekonominë e shumë familjeve. Janë shumë biznese të vogla që ...

Me Shume
28 Oct
0

Shëndeti i gruas, prioritet për shoqërinë

Gratë demokrate vazhdojnë takimet në terren. Ndërgjegjësim dhe mamografi falas për gratë e Bathores  Lidhja Demokratike e Gruas  në bashkëpunim me Spitalin amerikan organizoi  sot nje takim ndërgjegjësimi për kancerin e gjirit me gratë e zonës së Bathores. Ky takim ...

Me Shume
28 Oct
0

Drejtësia e Ramës me gjyqtarë të diktaturës dhe kamikaze politike

Deputeti Halimi denoncon nënshtrimin që po i bën drejtësisë Edi Rama, për të krijuar mbrojtje për korrupsionin dhe të inkriminuarit në qeveri Sot nuk ka asnjë dyshim se qëllimi i vetëm i Edi Ramës është kapja politike e drejtësisë. I ...

Me Shume