Të Rejat e Fundit

Hapja e bazës ajrore të Kuçovës nga NATO, sekretari për sigurinë kombëtare në PD, Gjunkshi:  Ngjarje historike, jo vetëm për sistemin e mbrojtjes dhe të sigurisë së Shqipërisë por dhe stabilitetit të rajonit e më gjerë

Hapja e bazës ajrore të Kuçovës nga NATO, sekretari për sigurinë kombëtare në PD, Gjunkshi:  Ngjarje historike, jo vetëm për sistemin e mbrojtjes dhe të sigurisë së Shqipërisë por dhe stabilitetit të rajonit e më gjerë

  Postimi i Sekretarit për sigurinë kombëtare dhe koordinimin euro-atlantik, Xhemal Gjunkshi:   Me personalitete të Nato-s dhe SHBA në përurimin e bazës ushtarake të Kuçovës. Ngjarje historike, jo vetëm për sistemin e mbrojtjes dhe të sigurisë së Shqipërisë por dhe stabilitetit të ...

Me Shume
PD, nënkryetari Kreshnik Çollaku: Hapja e bazës së Kuçovës, lajm shumë i mirë. Mazhoranca të miratojë amendamentin Basha për ti akorduar Kosovës 50 milionë euro ndihmë ushtarake për mbrojtjen e saj

PD, nënkryetari Kreshnik Çollaku: Hapja e bazës së Kuçovës, lajm shumë i mirë. Mazhoranca të miratojë amendamentin Basha për ti akorduar Kosovës 50 milionë euro ndihmë ushtarake për mbrojtjen e saj

  Postimi i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku:   Anëtarësimi në Nato është ndër ditët më të shndritshme të historisë së Shqipërisë dhe jo nata e propagandës më të cilën pushtetarët e sotëm kërkonin të manipulonin mëndjet e shqiptarëve. 15 vjet më parë, pas ...

Me Shume
Denoncimi i PD: Pushtetarët qendrorë dhe lokalë ushtrojnë presion ndaj punonjësve të administratës publike për t’u anëtarësuar në Partinë Socialiste

Denoncimi i PD: Pushtetarët qendrorë dhe lokalë ushtrojnë presion ndaj punonjësve të administratës publike për t’u anëtarësuar në Partinë Socialiste

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARI, ROLAND BEJKO   Partia Demokratike e Shqipërisë denoncon presionin e jashtëzakonshëm që është duke u ushtruar ndaj administratës publike lidhur me fushatën e anëtarësimeve në Partinë Socialiste. Ajo që po paraqitet për propagandë si një fushatë normale dhe ...

Me Shume
Komiteti i Çështjeve Ligjore në KiE, miraton rezolutën "Basha" për Ukrainën. Kryetari i PD: kushdo që kryen agresion ndaj një vendi tjetër duhet të paguajë

Komiteti i Çështjeve Ligjore në KiE, miraton rezolutën "Basha" për Ukrainën. Kryetari i PD: kushdo që kryen agresion ndaj një vendi tjetër duhet të paguajë

  Komiteti për çështjet ligjore i i Këshillit të Europës, miratoi sot rezolutën e propozuar nga kryetari i PD, Lulzim Basha, për konfiskimin e aseteve ruse dhe përdorimin e tyre për riparimin e dëmeve të shkaktuara nga lufta në Ukrainë. Pas kesaj ...

Me Shume
Deputetja e PD, Andia Ulliri, kërkesë për për informacion Kuvendit mbi situatën urgjente për kushtet e mjerueshme të Qendrës Shëndetësore Idriz Tali, Fushë Krujë

Deputetja e PD, Andia Ulliri, kërkesë për për informacion Kuvendit mbi situatën urgjente për kushtet e mjerueshme të Qendrës Shëndetësore Idriz Tali, Fushë Krujë

  DEKLARATË E DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, ANDIA ULLIRI     Sot dorëzova në Kuvendin e Shqipërisë kërkesën për informacion mbi situatën urgjente në lidhje me kushtet e mjerueshme të Qendrës Shëndetësore Idriz Tali Fushë Krujë. Si deputete përfaqësuese e zonës jam vënë në dijeni ...

Me Shume
"Harroje amnistinë për zyrtarët e korruptuar", Pampuri i përgjigjet Spiropalit: Kush nuk vjedh dhe nuk bashkëpunon me krimin, për ju fle gjumë

"Harroje amnistinë për zyrtarët e korruptuar", Pampuri i përgjigjet Spiropalit: Kush nuk vjedh dhe nuk bashkëpunon me krimin, për ju fle gjumë

  Reagimi i nënkryetares së PD, Oriola Pampuri:   Pas çdo zyrtari të korruptuar që shfaqet në derë të SPAK-ut, Edi Rama dhe shpura e tij shfaqen kërcënues ndaj institucioneve të drejtësisë. Pas përpjekjeve për të ngritur komision që të kontrollojë punën e SPAK-ut ...

Me Shume
Kryetari i PD, Lulzim Basha, në Kuvendin Zgjedhor të degës së PD, Lezhë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në Kuvendin Zgjedhor të degës së PD, Lezhë

  PJESË NGA FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË KUVENDIN ZGJEDHOR TË DEGËS SË PD, LEZHË     -Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion, e cila sot po anatemohet nga të gjitha anët, por në asnjë anë më shumë sesa nga kryeministri i cili ...

Me Shume
"Situata ekonomike e familjeve, sipërmarrjeve, fermerëve, të rinjve dhe pensionistëve është në gjendje të keqe", nwnkryetarja e PD, Pampuri:  Kryeministri Rama vijon protagonizmin në rolin e ri tashmë të organizatorit të eventeve ndërkombëtare

"Situata ekonomike e familjeve, sipërmarrjeve, fermerëve, të rinjve dhe pensionistëve është në gjendje të keqe", nwnkryetarja e PD, Pampuri:  Kryeministri Rama vijon protagonizmin në rolin e ri tashmë të organizatorit të eventeve ndërkombëtare

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA DHE DEPUTETJA, ORIOLA PAMPURI   Përtej tam-tameve përgjatë kësaj jave dhe protagonizmit të Edi Ramës në rolin e ri tashmë të organizatorit të eventeve ndërkombëtare, qartazi i është larguar plotësisht qeverisjes normale të vendit dhe nuk adreson ...

Me Shume
Deputetja e PD, Merita Bakiu: Ministria e Arsimit nuk ka marrë asnjë masë pas rezultateve të PISA-s që tregonin përkeqësimin e sistemit arsimor në Shqipëri

Deputetja e PD, Merita Bakiu: Ministria e Arsimit nuk ka marrë asnjë masë pas rezultateve të PISA-s që tregonin përkeqësimin e sistemit arsimor në Shqipëri

    DEKLARATA E DEPUTETES DHE ANËTARES SË KRYESISË SË PD, MERITA BAKIU   Ndonëse rezultatet e fundit të PISA-s treguan një gjendje të përkeqësuar të sistemit tonë arsimor, nga ana e Ministrisë së Arsimit nuk është marrë asnjë masë për këtë gjë.   Në dallim ...

Me Shume
Banorët që preken nga aksi Thumanë-Kashar sërish në protestë me mbështetjen e degës së PD Krujë dhe deputetë të PD të kësaj zone

Banorët që preken nga aksi Thumanë-Kashar sërish në protestë me mbështetjen e degës së PD Krujë dhe deputetë të PD të kësaj zone

  Banorët që preken nga aksi Thumanë-Kashar, protestuan sot sërish me mbështetjen e degës së PD, Krujë dhe deputetëve të PD të kësaj zone. Ata kërkuan përgjigje nga ana e bashkisë dhe qeverisë në lidhje me shqetësimin e tyre në lidhje me ...

Me Shume