Category Archives: Lajmi fundit

23 Apr
0

Basha: Rama ka nisur fushatë përbaltjesh nga frika e humbjes‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur interesimit të medias lidhur me sulmet personale të kryeministrit Edi Rama ndaj personalitetit të shquar në fushën e mjekësisë, kandidatit për Bashkinë e Tiranës, doktor Halim Kosovës. “Është reagim i një ...

Me Shume
22 Apr
0

Basha: 21 Qershori është dita e shpresës dhe e ndëshkimit të keqqeverisjes‏

-Eksodi është pasqyra tronditese e varfërisë të ulur  këmbëkryq: -Eksodi është zhgënjim i thellë dhe i pakthyeshëm i qytetarëve me qeverinë e premtimeve të mëdha,   fjalëve të mëdha dhe rezultateve zero e nën zero.   Eksodi është vdekja e shpresës se gjerat mund të ...

Me Shume
22 Apr
0

Kandidati për Bashkinë e Tiranës Halim Kosova bashkëbisedim me studentët‏

Kandidati për kryetar të Bashkisë së Tiranës zoti Halim Kosova, bashkëbisedoi sot me nje grup studentësh nga univesitetet e Tiranës, publike dhe private. Në qendër të bashkëbisedimit ishte njohja me shqetësimet e të rinjëve dhe thithja e mendimeve të tyre ...

Me Shume
22 Apr
0

Arritjet e qeverisë, eksodi, mjerimi dhe varfëria‏

Partia Socialiste nuk e fsheh dot dështimin në qeverisjen e vendit duke sulmuar Bashkinë. Eksodi, mjerimi dhe varfëria është arritja e deritanishme e kësaj qeverie. Bilanci i bashkisë është më pozitiv se i 8 viteve të qeverisë Rama.  Lulzim Basha ...

Me Shume
22 Apr
0

Basha: Sundimtarët Rama-Meta shkaktarët e eksodit, thelluan varfërinë dhe vranë shpresën‏

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prezantoi kandidatin për kryetar të Bashkisë së Vlores z. Genc Deromemaj. Zoti Basha ka ndarë me banorët e Vlorës shqetësimin për eksodin masiv të qytetarëve që ka prekur çdo fshat dhe qytet të vendit, ...

Me Shume
22 Apr
0

Dyshja Rama-Meta, skemë mafioze për blerjen e votave‏

Një skeme tipike mafioze e blerjes së votës për zgjedhjet e 21 Qershorit është zbuluar nga Prokuroria në arrestimin e inspektorëve të lojërave të fatit dhe tatimorëve. Nga përgjigjet e realizuara nga Prokuroria të cilat media i bëri publike, rezulton ...

Me Shume
22 Apr
0

Reagim i Partisë Demokratike ndaj deklaratave të Erion Veliajt‏

E turpshme si një anëtar i këtij kabineti që u kujdes dy vjet për mirëqenien personale e ndan Shqipërinë në tonën dhe të tyre. Njerëzit po ikin se qeveritarë dhe zotëria në fjalë kujdesen vetëm për mirëqenien e tyre. Qytetarët ...

Me Shume
21 Apr
0

Kandidati për Bashkinë e Tiranës Halim Kosova bashkëbisedim me artistët‏

Ema Andrea: Ishte një nga ato takime të sinqerta dhe pa premtime boshe e me fjalë të cilat e dimë që nuk do të bëhen realitet. Kandidati për kryetar të  Bashkisë së  Tiranës, zoti Halim Kosova, ka zhvilluar sot një bashkëbisedim informal me ...

Me Shume
20 Apr
0

Veliaj, bashkautor i varfërisë, papunësisë dhe eksodit të shqiptarëve‏

Ministri i Mirëqënies Personale është përgjegjës për realitetin e pashpresë të mijëra familjeve shqiptare që shohin largimin nga Shqipëria si mundësinë e vetme. Erion Veliaj ka lënë një gjurmë të rëndë në rritjen e varfërisë në vend, në rritjen e ...

Me Shume
20 Apr
0

Basha prezanton kandidatin e Vaut të Dejës, Zef Hila: Pas 21 qershorit na pret një rrugë tjetër, e shpresës dhe e ringritjes‏

Basha: Rama-Meta  godasin qytetarët e pamundur dhe mbrojnë mafiozët e kriminelët  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar kandidatin për kryetar bashkie në Vaun e Dejës, z. Zef Hila.  Lideri i opozitës ka ndarë me banorët e Vaut të ...

Me Shume