Category Archives: Lajmi fundit

14 Apr
0

Korrupsioni më i madh është kapja e politikës dhe e shtetit nga krimi

Bashkëbisedim në Sheshin e Lirisë për të kaluarën komuniste dhe ngjashmëritë mes krimit që sundoi 45 vite dhe krimit e bandave të sotme në politikë me Edi Ramën   Paraditen e 56 në Sheshin e Lirisë, kryetari Lulzim Basha bashkëbisedoi ...

Me Shume
13 Apr
0

Edi Rama do largohet, orët e drogës, orët e krimit po numërohen mbrapsht

Mbrëmja e 55-të e kësaj proteste paqësore, demokratike; por në të njëjtën kohë më e suksesshmja deri më sot nga të gjithë protestat e organizuara nga ndonjë opozitë, dhe pa asnjë dyshim, protesta dhe lëvizja që do të kurorëzohet me ...

Me Shume
12 Apr
0

Të bashkuar derisa republika e vjetër e krimit e korrupsionit të bjerë, dhe Republika e Re të bëhet realitet

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 54 të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme  Këto brohoritje sot në fakt i takojnë përfaqësuesve të brezit të ri, të rejave dhe të rinjve të pranishëm, të cilët me nivelin ...

Me Shume
12 Apr
0

Të rinjtë në Sheshin e Lirisë, çfarë presim nga Republika e Re

Bashkëbisedim me Lulzim Bashën: Detyrë kryesore e Republikës së Re është garantimi i dinjitetit dhe të drejtave të çdo qytetari shqiptar, pavarësisht bindjeve politike, zanatit, përkatësisë krahinore, statusit social dhe ekonomik   Paradite në Sheshin e Lirisë Kryetari demokrat Lulzim ...

Me Shume
11 Apr
0

​I kemi dhënë shansin edhe pengesës së vetme, Edi Ramës, të bëhet pjesë e zgjidhjes

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 53-të të qëndresës për zgjedhje të lira e të ndershme    Mbrëmë nga ky shesh, opozita e bashkuar çoi deri në fund zotimin dhe premtimin solemn para qytetarëve shqiptarë që kanë marrë një ...

Me Shume
10 Apr
0

Ne zgjedhim dialogun-jo konfliktin, bashkimin-jo përcarjen, vlerat-jo krimin, ndaj ne do fitojmë

Mirëmbrëma ju maratonomakë të lirisë, demokracisë dhe Republikës së Re që po vjen. Një stacion i rëndësishëm i betejës së shqiptarëve të ndershëm, i shqiptarëve të lirë, për zgjedhje të lira e të ndershme ka mbërritur këtu në sheshin e ...

Me Shume
10 Apr
0

Forca jonë është tek bashkimi, forca jonë është tek vendosmëria, forca jonë është tek natyra paqësore, demokratike, por e vendosur dhe popullore e kësaj lëvizje. Bashkë për një Republikë të Re, e cila nuk do të jetë as vetëm e demokratëve, as vetëm e socialistëve, por e të gjithë shqiptarëve të ndershëm!

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në ditën e 52 të qëndresës për zgjedhje të lira e të ndershme    Më lejoni të falenderoj me mirënjohje miqtë tanë specialë në këtë ditë të 52-të të bashkimit më të madh popullor, të ...

Me Shume
10 Apr
0

Zgjedhjet e lira e të ndershme janë mbi të gjitha

Shkrimtarët, poetët, krijuesit, publicistët; Zija Cela, Bardhyl Londo, Prec Zogaj, Agron Tufa, Rexhep Shahu, Izet Duraku mbështesin qëndresën për votë të lirë e të ndershme   Shkrimtarë, poetë, mendimtarë nga më të njohurit e kohës sot ishin në Cadrën e ...

Me Shume
09 Apr
0

Kryetari i Këshillit për Politikat Kombëtare, në Sheshin e Lirisë: Administrata e re në SHBA dhe miqtë e Shqipërisë nëpër botë, qëndrojnë në krahun tuaj sot këtu

Kryetari Lulzim Basha pasdite priti në Sheshin e Lirisë, Bob McEwen, një nga figurat qendrore të Partisë Republikane në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, anëtar i Kongresit Amerikan për 25 vite dhe president i Këshillit për Politikat Kombëtare. McEwen, një ...

Me Shume
09 Apr
0

Nuk ka asgjë më patriotike, atdhedashëse dhe europiane se sa të luftosh për votën e lire

“Ky shesh i lirisë, kjo lëvizje e madhe popullore dhe qytetare ka 51 ditë që ushton me të vërtetat e saj. Ushton me të vërtetat e jetës së përditshme e të mjerimit që është ulur këmbëkryq kudo. Por ushton po ...

Me Shume