Category Archives: Lajmi fundit

21 Nov
0

Basha: Rama i papërgjegjshëm në raport me transparencën dhe llogaridhënien para qytetarëve shqiptarë

Prononcimi i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, mbrëmë për emisionin “FAKT”, lidhur me debatin për arsenalin kimik të Sirisë: Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha,  e ka cilësuar të papranueshme faktin, që qeveria nuk bën transparencë as për një ...

Me Shume
21 Nov
0

Basha: PD do të bëjë gjithçka, për marrjen e statusit në dhjetor

Basha: “Demokracia në rrezik nga shitblerja e votës, paligjshmëria, arbitrariteti dhe mungesa e transparencës” Kryetari i opozitës, z. Lulzim Basha priti komisionerin për Zgjerimin, Stefan Fyle. Zoti Basha vlerësoi si një arritje madhore, rekomandimin pozitiv të Komisionit Europian, për statusin ...

Me Shume
21 Nov
0

Basha: Është vetëm fillimi i një beteje pa kompromis për votën e lirë, për ligjin, për demokracinë

Fjala e kreut të PD z.Lulzim Basha në protestën e opozitës përpara kryeministrisë: Miq të dashur, Zonja dhe zotërinj, gra, burra, të rinj, të reja, të moshuar, pjesëmarrës të nderuar e të respektuar në ketë marshim proteste të thirrur sot ...

Me Shume
21 Nov
0

Reshat Kripa:Vota e lirë, boshti i demokracisë

Fjala e plotë e ish të përndjekurit politik, Reshat Kripa: Përshëndetje, unë jam Reshat Kripa. Kam nderin të flas në emër të shoqatës Antikomuniste të të Përndjekurve Politikë Demokratë të Shqipërisë, të asaj shoqate që përfaqëson mbi 6000 të pushkatuarit ...

Me Shume
21 Nov
0

Sorina Koti:Korça dhe gjithë Shqipëria i thotë sot – ndal blerjes së votave

Fjala e plotë e petagoges nga Korça Sorina Koti: Fjala e plotë e petagoges nga Korça Sorina Koti: Qytetarë të lirë Unë jam Sorina, pedagoge në Korcë Jam krenare qe ndodhem sot me ju ne kete proteste. Jam krenare per ...

Me Shume
21 Nov
0

Goxhaj: Ndëshkoni krimin elektoral sot që të na kthehet demokracia

Fjala e plotë e aktivistit Altin Goxhaj: Fjala e plotë e aktivistit Altin Goxhaj: Përshëndetje Unë jam Altin Goxhaj, kam 23 vjet qe protestoj në këtë bulevard dhe në shumë sheshe të Tiranës kundër të gjithë kryeministrave dhe kryebashkiakëve të ...

Me Shume
21 Nov
0

Intervista e plotë e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhënë Deutsche Welle

Integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Evropian, situata aktuale politike, zgjedhjet në Korçë dhe asgjësimi i armëve nga Siria janë disa nga temat që trajton Kryetari i Partisë Demokratike Lulëzim Basha, në bisedë me Deutsche Welle. Integrimi i Shqipërisë në Bashkimin ...

Me Shume
21 Nov
0

Kreu i PD Basha në Berlin takon Herman van Rompuy, kërkon mbështetje për integrimin

Njoftim për shtyp Njoftim për shtyp 9 Nëntor 2013 Kryetari i opozitës z. Lulzim Basha mori pjesë sot në ceremoninë zyrtare të raportit të përvitshëm të Presidentit të Këshillit të Bashkimit Europian Herman van Rompuy mbi Situatën në Europë. Këtë ...

Me Shume
21 Nov
0

Kryetari Basha në Berlin, i ftuar në ceremoninë e përvitshme të Presidentit të KiE-së

Kryetari i opozitës z. Lulzim Basha, është ftuar sot në ceremoninë zyrtare të raportit të përvitshëm të Presidentit të Këshillit të Bashkimit Europian Herman van Rompuy, mbi situatën në Europë. Këtë vit kjo ceremonia zhvillohet në Berlin, në përkujtim të ...

Me Shume
21 Nov
0

Basha: Të ndihmojmë për vendimmarrjen që forcon biznesin, rrit ekonominë dhe siguron mirëqënien

Basha:  Akti normativ i buxhetit sjell pasoja të  rënda për mirëqënien e çdo shqiptari, së bashku të ndikojmë politika që forcojnë biznesin, rrisin ekonominë dhe sigurojnë mirëqënien për qytetarët! Basha: Akti normativ i buxhetit sjell pasoja të rënda për mirëqënien ...

Me Shume