fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

06 Dec
0

Basha në Durrës: Është detyra jonë të bëjmë të dëgjohet zëri i qytetarëve dhe të mos lejohen dallavere në kurriz të tyre.

Kryetari i Partisë Demokratike, vizitoi sërish Durrësin, ku është ndalur të dëgjojë shqetësimet e qytetarëve, të lënë pa përgjigje nga autoritetet shtetërore. Fillimisht zoti Basha ishte në lagjen 17, ku me dhjetëra banorë, ishin të alarmuar, pasi pallati i tyre, ...

Me Shume
06 Dec
0

Kompleksi i dëmtuar 12 katësh në Durrës: Banorët e revoltuar i tregojnë Bashës braktisjen nga shteti dhe skemën përjashtuese me hotelet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Durrës me disa banorë të një prej kompleksve më të mëdha të dëmtuar, por që akoma nuk ka një vlerësim përfundimtar, nëse duhet shembur apo jo. Në kompleksin 12 katësh jetojnë ...

Me Shume
05 Dec
0

Dëshmitë e banorëve me shtëpi të rrafshuara në Borizanë, Bubq dhe Rranxë të Krujës: Askush nuk ka ardhur, përveç Bashës.

Fshatrat Borizanë, Bubq dhe Rrënxë e Krujës, janë të prekura nga tërmeti, ku qindra shtëpi janë dëmtuar dhe mijëra banorë, mes tyre fëmijë të mitur dhe të moshuar të sëmurë, qëndrojnë prej më shumë se një jave jashtë në të ...

Me Shume
04 Dec
0

Basha në qendrën humanitare tek Unaza e Re: Të prekur nga tërmeti shtetëror po ndihmojnë me zemër të madhe të prekurit nga tërmeti natyror. 

 Basha në qendrën humanitare tek Unaza e Re: Të prekur nga tërmeti shtetëror po ndihmojnë me zemër të madhe të prekurit nga tërmeti natyror.  Banorët dëshmojnë: Shtëpitë u dëmtuan që në 21 Shtator, por askush nuk erdhi, megjithëse u ankuam ...

Me Shume
02 Dec
0

“150 milionë USD nga oligarkët”. Basha propozon planin emergjent me 3 pika. “Vlerësimi i banesave mund të mbarojë për 10 ditë”

“150 milionë USD nga oligarkët”. Basha propozon planin emergjent me 3 pika. “Vlerësimi i banesave mund të mbarojë për 10 ditë” KOMUNIKIMI ME GAZETARËT I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, PAS VERIFIKIMIT TË GJENDJES SË RËNDË NË LAGJEN 7, ...

Me Shume
25 Nov
0

PD përshëndet ngritjen e SPAK-ut. “është mekanizimi i duhur kushtetues për të luftuar krimin e organizuar dhe korrupsionin.

 DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI.   PD përshëndet ngritjen e SPAK-ut. “është mekanizimi i duhur kushtetues për të luftuar krimin e organizuar dhe korrupsionin.” Sot, Shqipëria ka një shans real për të luftuar krimin e organizuar dhe korrupsionin ...

Me Shume
24 Nov
0

 “Zgjedhje të lira e të ndershme, drejtësi e pavarur, ndëshkim krimit dhe korrupsionit”. Basha bën bilancin e takimeve me drejtuesit më të lartë të BE. “Shqipëria duhet të përmbushë kushtet për anëtarësim”

“Zgjedhje të lira e të ndershme, drejtësi e pavarur, ndëshkim krimit dhe korrupsionit”. Basha bën bilancin e takimeve me drejtuesit më të lartë të BE. “Shqipëria duhet të përmbushë kushtet për anëtarësim” “Mesazhet që sjell nga këto dy takime të ...

Me Shume
23 Nov
0

Integrimi europian, plotësimi i 9 kushteve për nisjen e bisedimeve, mbështetja për PD, programi ekonomik i PD në fokus të takimeve të kryetarit Basha në kongresin e CDU në Lajpcig.

Integrimi europian, plotësimi i 9 kushteve për nisjen e bisedimeve, mbështetja për PD, programi ekonomik i PD në fokus të takimeve të kryetarit Basha në kongresin e CDU në Lajpcig. DEKLARATA E PLOTË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, ...

Me Shume
21 Nov
0

PPE nxit partinë në pushtet dhe opozitën në Shqipëri të ndërmarrin të gjitha përpjekjet për të tejkaluar menjëherë krizë të thellë politike përmes dialogut dhe miratimin konsensual nga partitë politike, të një reforme elektorale në përputhje me rekomandimet e OSBE-ODIHR që shtron rrugën drejt zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Jam i lumtur të ndaj me ju se Shqipëria dhe shqiptarët kanë mbështetjen e fortë të drejtuesve kryesorë të BE-së dhe kryetarëve të shteteve dhe qeverive të vendeve anëtare. Kjo më është ...

Me Shume
21 Nov
0

Edi Rama po tenton të kapë e kontrollojë politikisht Gjykatën Kushtetuese. Kjo cënon besimin e qytetarëve tek Reforma në Drejtësi, në kundërshtim me qëllimin madhor që kishte dhe duhet të ketë Reforma në Drejtësi, që të shkëpuste drejtësinë nga politika. Kjo bie ndesh me kërkesën e partnerëve tanë ndërkombëtarë për drejtësi të pavarur.

Në përgjigje të interesit të gazetarëve mbi çështjen e Gjykatës Kushtetuese, në emër të Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sekretari i Përgjithshëm z. Gazment Bardhi, ka këtë reagim: Lidhur me debatin për Gjykatën Kushtetuese, rikonfirmojmë qëndrimin se Edi Rama po tenton ...

Me Shume