fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Katastrofa e Zvërnecit, asnjë institucion s’mban përgjegjësi

Kreu i Departamentit të Mjedisit dhe Turizmit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi vizitoi zonën e ndotur të plazhit të Zvërnecit në Vlorë ku situata paraqitet dramatike. Sipas Malltezit, ndotja duket ...

ME SHUME

Rama zyrtarizon aferën Skavica, PD: Konçesioni korruptiv do të zhbëhet

Edi Rama ka hapur zyrtarisht rrugën për të përmbyllur aferën e tij Skavica me firmën turke Suzer. Njoftohet se tenderi do të bëhet me 11 korrik, një garë sa për ...

ME SHUME

Rama shkel afatin ligjor, nuk bën transparencë për aferën me Stadiumin Qemal Stafa

Edi Rama vazhdon ta mbajë të fshehtë planin e tij klientelist e korruptiv për stadiumin Qemal Stafa. Me datë 3 maj, në emër të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike unë ...

ME SHUME

Krimi vazhdon, asnjë përgjigje nga Rama dhe Tahiri për përgjimet e paligjshme

Opinioni publik pret zbardhjen e ngjarjes.   Çfarë po ndodh me pajisjen e përgjimit? Ku gjendet ajo? Pse qeveria nuk paraqet dot një dokument ku tregohet se paisja ka hyrë në ...

ME SHUME

Bushi i Ramës fsheh të dhënat, Prokuroria të zbardhë rastet e inkriminimit

Qytetarët e Krujës kërkojnë largimin e mënjehershëm të kryetarit të Bashkisë, Artur Bushi, jo vetëm për të shkuarën kriminale, por dhe për fshehjen e të dhënave. Me gjithë shqipen problematike ...

ME SHUME

Rama nuk sjell avionët e monitorimit të drogës, sjell avionët e trafikut të saj

Qytetarët e Fierit kanë denoncuar uljen dhe ngritjen e avionëve të vegjël në Plazhin e Semanit dhe ndërkohë që kjo ndodhte, policia me forca të armatosura kishte bllokuar rrugët për ...

ME SHUME

Deklaratë e Partisë Demokratike

Prej disa kohësh ndjekim me shqetësim atë që shumëkush e ka quajtur “farsë zgjedhore” për zgjedhjet në komunitetin më të rëndësishëm akademik në vend. Ajo që po ndodh me Akademinë ...

ME SHUME

Dekriminalizimi, kërkohet largimi i menjëhershëm i Bushit

Pas publikimit të formularit të vetëdeklarimit për dekrimanilizimin, në Krujë kërkohet largimi i menjëhershëm i kryetarit të Bashkisë, Artur Bushi. Megjithëse ka deklaruar vetëm një pjesë të së shkuarës kriminale, ...

ME SHUME

Arratisja e Balilit, 10 ditë nga sabotimi që Tahiri i bëri aksionit ndërkombëtar

Sot u bënë 10 ditë nga arratisja e drejtorit rajonal të Edi Ramës, Klement Balili, i akuzuar për trafik ndërkombëtar narkotikësh. Eskobari i Ballkanit, sic e quajti CNN, arriti ti ...

ME SHUME

Banorët e Pogradecit: Shqiptarët do votojnë Partinë Demokratike, Rama i mashtroi dhe varfëroi

Koncesionet e dhëna për toka bujqësore në zona të ndryshme të vendit do të anulohen dhe toka do tu jepet me prioritet fermerëve të zonave ku ndodhen këto toka. Kjo ...

ME SHUME
269270271273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525