Category Archives: Lajmi fundit

27 Jul
0

Modeli i Veliajt po braktiset nga qytetarët, ka aleatë vetëm mafian e ndërtimit dhe drogës

Partia Demokratike përshendet vendimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta për rrëzimin e ligjit antikushtetues për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe grabitjes së pronës publike për projektin kriminal të ndërtimit të kullave me paratë e pista të drogës dhe korrupsionit. ...

Me Shume
27 Jul
0

Afera me Teatrin Kombëtar është për kullat dhe jo për Teatrin

Mirëse keni ardhur në selinë e Partisë Demokratike në këtë bashkëbisedim të cilin dua ta nis me një prononcim të shkurtër sa i përket aferës së grabitjes së Teatrit Kombëtar dhe manovrës së fundit të mafias në pushtet të përfaqësuar ...

Me Shume
27 Jul
0

Projekti mafioz për kapjen e drejtësisë është arsyeja pse Edi Rama hesht përballë fakteve zyrtare se vettingu nuk po pastron Pallatin e Drejtësisë nga të korruptuarit

Deklaratë e nënkryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj Partia Demokratike tregoi dje me fakte, bazuar në raportin zyrtar të shërbimeve inteligjente sesi organet e vettingut po konfirmojnë në detyrë gjyqtarë të kapur në flagrancë me përgjime në afera ...

Me Shume
27 Jul
0

Projekti mafioz për kapjen e drejtësisë është arsyeja pse Edi Rama hesht përballë fakteve zyrtare se vettingu nuk po pastron Pallatin e Drejtësisë nga të korruptuarit

DEKLARATË E NËNKRYETARIT TË GRUPIT PARLAMENTAR TË PD, ENKELEJD ALIBEAJ. Partia Demokratike tregoi dje me fakte, bazuar në raportin zyrtar të shërbimeve inteligjente sesi organet e vettingut po konfirmojnë në detyrë gjyqtarë të kapur në flagrancë me përgjime në afera ...

Me Shume
26 Jul
0

Vettingu konfirmoi gjyqtarin Ilir Toska, kandidat i Edi Ramës për Këshillin e Lartë Gjyqësor, duke injoruar provat për përfshirje në korrupsion.

Deklaratë e nënkryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj. Partia Demokratike i kërkoi dje Edi Ramës, që në vend të akuzave  dhe sulmeve të dala boje kundër opozitës, t‘u thotë shqiptarëve sesi po pastrohet Pallati i Drejtësisë, kur ...

Me Shume
25 Jul
0

Edi Rama po zhbën reformën në drejtësi për të rikthyer institucionet e kalbura të sistemit të vjetër të drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë u përpoq të mbrojë me propagandë dhe sulme kundër opozitës përpjekjen e Edi Ramës për të bllokuar reformën në drejtësi me qëllimin e vetëm bllokimin e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion dhe Byrosë Kombëtare të Hetimit, që do ...

Me Shume
25 Jul
0

Qeverisja e Ramës me krimin dhe oligarkët, armiqësoi Shqipërinë me investitorët amerikanë

Vendimi i Departamentit amerikan të Shtetit për të përjashtuar Shqipërinë nga lista e vendeve mikëpritëse të bizneseve amerikane është dënim për ekonominë tonë.   Të mos jesh vend mikpritës për bizneset amerikane do të thotë se në Shqipëri ka klimë ...

Me Shume
25 Jul
0

Konfirmimi i Dvoranin, një lajm të keq për Reformën në Drejtësi dhe procesin e vettingut

Partia Demokratike paralajmëroi vendimin politik që i ashtuquajturi Komision i Pavarur i Kualifikimit do të merrte për Ardian Dvoranin me 100 milionë lekë pasuri të pajustifkuar dhe me disa shtëpi të fituara në konflikt interesi gjatë kohës që ushtronte detyra ...

Me Shume
24 Jul
0

Korrupsioni i qeverisë përmbyti Spitalin e Shkodrës

Deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia vizitoi stafin mjekësor në Spitalin Rajonal të Shkodrës të cilët dje u përballën me përmbytjen e spitalit. Spahia akuzoi qeverinë Rama për degradim të shëndetësisë shqiptare ndërkohë që paratë i jep për disa oligarkë. ...

Me Shume
24 Jul
0

Njoftim për takimin e Kryetarit Basha me Ministrin gjerman të Shtetit Michael Roth

Përmbushja e kushteve të vendosura Shqipërisë për hapjen e negociatave, që nga shteti ligjor, lufta kundër krimit e korrupsionit e deri tek drejtësia e pakapur politikisht ishin në qendër të takimit të kryetarit te PD, Lulzim Basha me ministrin gjerman të ...

Me Shume