fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

12 Nov
0

Bardhi: Kunatat e qeverisë Rama, emërohen në dogana

Rrjeti nepotik i qeveritarëve po shtrihet çdo ditë e më shumë. Po ju japim sot disa fakte për fatin e lumtur të kunatave dhe familjareve të ministrave të Edi Ramës. Në doganën e Tiranës, është emëruar së fundmi Eranda Cuci, ...

Me Shume
12 Nov
0

Kruja: Jemi në emergjencë të thellë ligjore

Fjala e deputetit të Partisë Demokratike, Keltis Kruja në Parlament: Fjala e deputetit të Partisë Demokratike, Keltis Kruja në Parlament: I nderuar z kryetar Të nderuar kolegë deputetë, Sot normalisht, duhet të ishim këtu për të diskutuar për çështje të ...

Me Shume
12 Nov
0

Bylykbashi: Qytetarët që kanë ndërgjegje civile sot janë të frikësuar për pronën dhe biznesin e tyre

Fjala e deputetit të Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi në Kuvend: I nderuar Kryetar Rreth një muaj më parë, në një media sociale citova Martin-Niemöller të cilin po e ricitoj sot këtu në parlament, ku ndoshta ka më shumë vlerë. Në ...

Me Shume
12 Nov
0

Olldashi: Qeveria, pa plan për portet detare

Fjala e deputetit të PD, Sokol Olldashi: Të nderuar zonja dhe zotërinj deputetë! Drafti që vjen sot, është një ligj shumë i mirë i cili i jep një hap para administratës tonë detare, veçanërisht çështjeve të sigurisë në porte dhe ...

Me Shume
12 Nov
0

Halimi: Qeveri nepotike, po emerohen kusherinjte e ministrave e deputeteve

Fjala e plote e deputetit te Pd Eduard Halimi: I nderuar Kryetar Politika eshte arti i gjesteve dhe veprimeve. Kur degjuam per here te pare Ramen ne kete parlament tu tregonte shqiptareve se ai do udhehiqte dhe nuk do qeveriste, ...

Me Shume
12 Nov
0

Shehu: Me qeverisjen Rama-Meta vendi po përgatitet për recesion të thellë

Rastet e fundit të qeverisjes Rama-Meta po e përgatisin vendin drejt një recensioni të thellë. Kjo ka qenë deklarata që ka bërë dje deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu gjatë seancës plenare. Lidhur me këtë Shehu ka vënë në dukje ...

Me Shume
31 Oct
0

Integrimi i plotë në NATO,Vorpsi: Çertifikimi, qeveria fshehu turpësisht lajmin

Deklarata për media e zëdhënëses së Partisë Demokratike Laura Vorpsi: Partia Demokratike përgëzon Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë për përfundimin me sukses të integrimit të plotë të Shqipërisë në NATO, me çertifikimin që u bë në Konferencën e ...

Me Shume
31 Oct
0

Paloka:Largimet nga opozita nuk dëmtojnë asnjëherë opozitën, por ate që ikën

Reagim i kryetarit te Grupit te PD, Edi Paloka për largimin e deputetit Gjovalin Kadeli: Largimet nga opozita drejt qeverisë  nuk dëmtojnë asnjëherë opozitën, e cila nga vetë emri që ka është kategori e pakicës. Dëmtojnë vetëm atë që ikën. ...

Me Shume
31 Oct
0

Kryetari Basha pret në takim Zv/ndihmës – Sekretarin e Shtetit të SHBA-së z.Hoyt Brian Yee

Kryetari i opozitës, z. Lulzim Basha priti në një takim Zv/ndihmës – Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për çështjet europiane dhe euro-aziatike, z. Hoyt Brian Yee. Z. Basha i shprehu ndihmës – Sekretarit Yee, mirënjohjen për mbështetjen dhe ndihmën e ...

Me Shume
31 Oct
0

Rushaj: Crown Agents, në listat e zeza, e përjashtuar nga Banka Botërore për mashtrim

Prej ditesh, opinioni publik eshte vene ne dijeni te nje vendimi qe Qeveria shqiptare ka marre, jo vetem per doganat, por per ekonomine ne teresi. Prej ditesh opinioni publik kerkon te informohet se cfare ka ndodhur, por gjen vetem nje ...

Me Shume