fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Rama prej dy javësh nuk lejon debat në Parlament për krimin dhe zgjedhjet, duke shkelur rregulloren

Prononcimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas ndërperjes së seancës së pasdites Shkelja e Rregullores është kthyer në normë nga Gramoz  Ruçi me urdhër të Edi Ramës. Motivi ...

ME SHUME

Rama prish Parlamentin sepse nuk përballon dot debatin për lidhjet e tij me bandat kriminale

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, prononcohet për mediat dhe shpjegon se si Edi Rama shkeli rregulloren, e pas tij Gramoz Ruçi Sot Gramoz Ruçi me urdhër të Edi Ramës ...

ME SHUME

Deklaratë për shtyp e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Dje Barometri i Ballkanit konfirmon se gjysma e shqiptarëve duan të largohen nga vendi, numër i cili është dyfishuar në katër vitet e fundit. Pra, për numrin e banorëve të cilët ...

ME SHUME

Pollo pret drejtorin e zgjerimit në BE: Krimi dhe zgjedhjet, problemet e mprehta të Shqipërisë

Kryetari i Komisionit të Integrimit Europian në Kuvend, Genc Pollo, priti në takim drejtorin e përgjithshëm per Zgjerimin në Komisionin Europian z.Christian Danielsson. Duke e falenderuar për ndihmën e deritanishme, ...

ME SHUME

PD: Ta ndalen menjëherë punimet në Butrint, të bëhet transparencë e plotë

Prej disa ditësh, PD po ndjek me vëmendje e shqetësim debatin mbi disa ndërtime te lejuara nga Ministrja e Kultures Mirela Kumbari, në brendësi të PArkut Arkeologjik të Butrintit. Butrinti ...

ME SHUME

Fjala e Lulzim Bashës sot, 70 vjet pas pushkatimit të deputetëve opozitarë të regjimit

Të nderuar familjarë të deputetëve të martirizuar 70 vite më parë, të grupit të elitës intelektuale, bashkëvuajtës të tyre. Të nderuar anëtarë dhe drejtues të shoqatave të përndjekurve politikë, shkëlqesi ...

ME SHUME

Prononcimi i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas mbledhjes së grupit

“Mbledhja sot ka zgjatur pasi kemi marrë disa vendime sa i përket qendrimeve të grupit parlamentar të Partisë Demokratike në seancë plenare dhe në aktivitetin parlamentar, kjo në vijim të ngjarjes ...

ME SHUME

Të rinjtë e djathtë gjermanë dhe europianë: Mbështesim kauzat e opozitës shqiptare

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi mori pjesë në punimet e Kongresit të Rinisë Kristiandemokrate gjermane. Gjatë këtij kongresi, Këlliçi takoi kryetarin e të rinjve të CDU/CSU, ...

ME SHUME

Prononcimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas seancës së sotme ku nuk u lejua debati për zgjedhjet

Javën e kaluar, Edi Rama i preu zërin dhe figurën Parlamentit. Sot urdhëroi ministrin e Sigurimit të Shtetit të aplikonte format e diktaturës komuniste për ti mbyllur gojën opozitës. Parlamenti ...

ME SHUME

Fjala e kryetarit të PD, Lulzim Basha, pas vendimit të mazhorancës për të shtyrë debatin për zgjedhjet

Ky biçim Parlament po degradon nga dita në ditë. Sot ke në rendin e ditës çështjen më të rëndësishëm të Shqipërisë dhe shqiptarëve, çështjen e zgjedhjeve. Opozita ka depozituar kërkesën ...

ME SHUME
155156157159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522