fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

08 Dec
0

Studentët janë mrekullia e këtij dhjetori.Edi Rama është në panik.

Ndërkohë që mbahen në qeli, banorë të Unazës së Re, në ato qeli ku duhet të jetë Damian Gjiknuri, në ato qeli ku duhet të jetë Afrim Qendro, në ato qeli ku duhet të përgatiten nga më i pari, e ...

Me Shume
07 Dec
0

Edi Rama, një hajdut i ftohtë dhe i pamëshirshëm që nuk ndalet para asgjëje për para.

Tani është e qartë për të gjithë se projekti i unazës së re është një projekt vjedhjeje, dhe jo një projekt zhvillimi. Ai nuk bëhet për qytetarët, por për xhepat e Edi Ramës. Prej mbrëmë, të gjithë po shohin Edi ...

Me Shume
01 Dec
0

Raporti tronditës i Reporterëve pa Kufij për lirinë e medias

Prej 5 vjetësh investimi më i madh i Edi Ramës është tek propaganda, brenda dhe jashtë vendit. Edhe ekspozitat e veta private e të paligjshme po i përdor për imazhin e rremë të një kryeministri modern perëndimor! Por të gjithë ...

Me Shume
30 Nov
0

Kompania Biba X, përfituese e 18 milionë eurove nga Projekti i Unazës së Re është vënë sërish nën sekuestro nga Përmbarimi.

Kompania Biba X, përfituese e 18 milionë eurove nga Projekti i Unazës së Re është vënë sërish nën sekuestro nga Përmbarimi. Kompania e paracaktuar nga Edi Rama për aferën korruptive të Unazës së Re, duhet të paguajë detyrimet që i ...

Me Shume
30 Nov
0

Provohet zyrtarisht denoncimi i PD për të zhdukurit e bandave të drogës në Vlorë. Në zonën elektorale të kryeministrit në 3 vjet janë denoncuar si të rrëmbyer e të zhdukur 80 persona.

Provohet zyrtarisht denoncimi i PD për të zhdukurit e bandave të drogës në Vlorë. Në zonën elektorale të kryeministrit në 3 vjet janë denoncuar si të rrëmbyer e të zhdukur 80 persona. Dëshmitë e familjarëve faktojnë  përfshirjen e policisë jo ...

Me Shume
29 Nov
0

Mashtrimi i sotëm i Autoritetit Rrugor Shqiptar nuk e shpëton nga përgjegjësia penale

Në përpjekje për të mashtruar shqiptarët, ARRSH provoi si të vërtetë denoncimin e PD për shkeljen e procedurave kryesore, të parashikuar nga VKM nr. 628/2015. Drejtori i ARRSH-së, që mbahet mend si njeriu që përmbyti Tiranën me urdhër të Edi ...

Me Shume
29 Nov
0

Projekti i Unazës së Re është i paligjshëm, korruptiv, në shkelje të plotë të VKM nr.628 dhe të ligjit të sponsorimeve.

Projekti i Unazës së Re është i paligjshëm, korruptiv, në shkelje të plotë të VKM nr.628 dhe të ligjit të sponsorimeve. Projekti 40 milionë euro është tenderuar pa studim fizibililiteti, pa vlerësim të ndikimit në mjedis, pa analizë kostoje/përfitimi, pa ...

Me Shume
28 Nov
0

28 Nëntori, ftesë për bashkim të madh të të gjithë shqiptarëve në betejën e përditshme e papushim derisa liria e çdo shqiptari të jetë e pacënuar

 28 Nëntori, ftesë për bashkim të madh të të gjithë shqiptarëve në betejën e përditshme e papushim derisa liria e çdo shqiptari të jetë e pacënuar DEKLARATË E KRYETARIT LULZIM BASHA, NË DITËN E FLAMURIT DHE PAVARËSISË SË SHQIPËRISË Përshëndetje ...

Me Shume
23 Nov
0

Afera e Unazës së Madhe është një vjedhje e hapur dhe e negociuar direkt nga Edi Rama

Afera e Unazës së Madhe është një vjedhje e hapur dhe e negociuar direkt nga Edi Rama në dy kompenentë: Nga rrëmbimi i taksave tuaja dhe rrëmbimi i pronave të gati 317 pronave të familjeve që do të prishen në ...

Me Shume
23 Nov
0

Edi Rama vazhdon të mbrojë Vangjush Dakon, megjithëse është kapur si autor kryesor në krimin elektoral të Rilindjes.

Edi Rama vazhdon të mbrojë Vangjush Dakon, megjithëse është kapur si autor kryesor në krimin elektoral të Rilindjes. Në një vend normal, kandidat për në BE kryebashkiaku do të kishte dhënë dorëheqjen të nesërmen për t’i çelur rrugë hetimit të ...

Me Shume