fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

12 Dec
0

Basha pret delegacionin e FMN: Qeveria po krijon pasiguri me vonesen e buxhetit dhe ndryshimin e sistemit tatimor

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, priti sot përfaqësuesit e Misionit të Fondit Monetar Ndërkombëtar, me të cilët pati një bashkëbisedim të hapur rreth bashkëpunimit të Shqipërisë me FMN-në, situatës makroekonomike dhe fiskale të vendit. Gjatë takimit diskutimet u përqëndruan ...

Me Shume
12 Dec
0

PD: Edi Rama po heton kundërshtarët me struktura të paligjshme

Deklarata e plotë e deputetit të PD Arben Imami: Zoti Rama siç u nxitua dhe tregoi prapavijën e këtij sulmi duke ushtruar presion mbi institucionet e ligjit duke dhënë vendimin për ndëshkim, po ashtu në shkelje të plotë të ligjit ...

Me Shume
12 Dec
0

PD: Hetim parlamentar për manipulimin e të dhënave tatimore konfidenciale

Deklarata e plotë e deputetes së PD Jorida Tabaku: Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike i ka kërkuar sot Kuvendit ngritjen e një komisioni hetimor, për të zbardhur manipulimin që ka ndodhur me të dhënat konfidenciale të qytetarëve shqiptarë, në serverin ...

Me Shume
12 Dec
0

PD: Rama fsheh buxhetin e terrorit ndaj biznesit

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Florion Mima: Në Ligjin Nr. 9936, datë 26.6.2008 “Për menaxhimin e sistemit buxhetor në Republikën e Shqipërisë”, neni 29, paragrafet 2 dhe 4, thuhet se: “Kryeministri i vendit, miraton buxhetin në qeveri ...

Me Shume
12 Dec
0

PD: Rama ka nisur gjuetinë e shtrigave ndaj kundërshtarit politik

Deklarata për media e deputetes së Partisë Demokratike Jorida Tabaku: Edi Rama urdhëroi dje që “Ish-Ministri i Mbrojtjes të ndëshkohet për korrupsion”. Ky urdhër i Ramës i denjë vetëm për regjimet totalitare bie në ndesh me parimet themelore të demokracisë ...

Me Shume
12 Dec
0

Imami: Rama, hakmarrje personale ndaj kundërshtarit politik

Deklarata e plotë e deputetit të PD Arben Imami: Akti i sotëm i Mimi Kodhelit nga zyra e Kryeministrit dhe për llogarinë e tij, përfaqëson një akt primitiv hakmarrës personal, siç e kam thënë prej 2 vitesh. Sigurisht ky është ...

Me Shume
12 Dec
0

Basha: Mashtrim-zhbërje-përkeqësim, tri fjalët kyçe të tre muajve të parë të kësaj qeverisje

Të nderuar deputetë, Në pararendje të fundjavës dhe ditës së shënuar të Rinisë, Shqipëria nuk mori dhuratë por një shuplakë. Një nga kardinalët e certifikimit dhe kredibilitetit financiar të kombeve, shteteve dhe korporatave Standard&Poor e uli vlerësimin e saj nga ...

Me Shume
12 Dec
0

Basha: Mashtrim-zhbërje-përkeqësim, tri fjalët kyçe të tre muajve të parë të kësaj qeverisje

Fjala e plotë e kreut të PD Lulzim Basha në mbledhjen e Grupit Parlamentar: Të nderuar deputetë, Në pararendje të fundjavës dhe ditës së shënuar të Rinisë, Shqipëria nuk mori dhuratë por një shuplakë. Një nga kardinalët e certifikimit dhe ...

Me Shume
12 Dec
0

Basha:Fushata që çelim sot, vendimtare për sfidat nesër

Sot, në ditën e shënuar të Rinisë dhe Lirisë, Partia Demokratike shpall çeljen e fushatës për zgjedhjet e reja në Parti, shpall një  hapje të re të fuqishme ndaj brezit të ri të Shqipërisë, ndaj intelektualëve,  ndaj njerëzve të lirë ...

Me Shume
12 Dec
0

Berisha:Azem, ti je gjallë. Idealet e dhjetorit jane nje apel i fuqishem per rinine shqiptare

Ne 8 dhjetor te nje viti me pare, diten e Rinise, ne Qytetin Studenti, u inaugurua shtatorja e deshmorit te demokracise Azem Hajdari. Sot, zoti Sali Berisha i shoqeruar nga bashkeshortja e tij zonja Liri Berisha, se bashku me kryetarin ...

Me Shume