fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Rama shkeli ligjin për ekstradimin e financierit të Habilajve për të sabotuar dosjen “Tahiri”

 Deklarata e Oerd Bylykbashit për ekstradimin e financierit të drogës së Habilajve Rama shkeli ligjin për ekstradimin e financierit të Habilajve për të sabotuar dosjen “Tahiri”. Edi Rama bashkë me ...

ME SHUME

Sot jam para jush, Jo për të kërkuar pushtet për vete, por shtet të drejtë për të gjithë.

· Vendimi popullor i protestës – Sot vdes 25 qershori dhe politika që mban pushtet të vjedhur. Largim i qeverisë së paligjshme, krijim i qeverisë antimafia, që lufton krimin, çon ...

ME SHUME

“Banditët në burg, jo në qeveri” – Kurora e mbretit të kanabisit, Edi Rama

Kurora e mbretit të kanabisit, Edi Rama Disa te rinj te PD perdoren nje instalacion si kurore mbreterore per mbretin e kanabisit Edi Rama. Kurora eshte me diameter 2 metra ...

ME SHUME

Policia Bashkiake largon me urdhër, portretin e Ardit Gjoklajt

Targa Protestuesit që po vijnë nga qytete të ndryshme në Tiranë mbajnë me vete më automjetet e tyre targën simbol të narkotrafikut shtetëror AA 003 GB. Targa e makinës Audi ...

ME SHUME

Bashkë me familjet tona do të japim mesazhin e shumicës së shqiptarëve të ndershëm se nuk e pranojnë më realitetin e banditëve në qeveri.

Komunikimi pas takimit të aleatëve opozitarë në Partinë Demokratike Lajmet nga i gjithë vendi flasin për një pjesëmarrje gjigande në protestën e nesërme, pa dallime partiake. Për shqiptarët nuk ka ...

ME SHUME

Fjala e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Kuvend

E vetmja politikë ekonomike është grabitja e pasurive të vendit nga Edi Rama dhe bandat plaçkitëse e klientëve të tij. 13 mijë biznese mbyllën dyert vitin e kaluar. 50 në ...

ME SHUME

Programi, vizioni, protesta dhe fitorja e betejës së PD, është në përputhje me axhendën perëndimore, me Uashingtonin dhe Brukselin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha në Rrëshen, se  vendi nuk do të bëjë përpara, nëse do të vazhdojë të qeveriset nga aleanca me krimin. Basha, ftoi qytetarët që, ...

ME SHUME

PD publikon kontratat e fshehura nga qeveria për inceneratorët e Fierit dhe Tiranës

PD publikon kontratat e fshehura nga qeveria për inceneratorët e Fierit dhe Tiranës Kontratat me shkelje të rënda ligjore dhe me rrezik të lartë për shëndetin publik. Arben Ahmetaj gënjeu ...

ME SHUME

Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj, drejtues i Departamentit të Sigurisë

Një tjetër kriminel i rrezikshëm është jashtë dyerve të burgut. Durim Keçi, një nga peshqit e krimit, mik i Edi Ramës dhe Blendi Klosit, është liruar nga burgu. Me shumë ...

ME SHUME

  Në 27 Janar të mundim mallkimin, se Shqipëria nuk bëhet. Së bashku do ta bëjmë Shqipërinë! 

·        Qeveria e paligjshme nuk ka për t’i rezistuar dot bashkimit të shqiptarëve. Më 27 Janar shqiptarët do t’i thonë Ramës se koha e tij ka mbaruar.   ·        Raporti i Forumit Ekonomik ...

ME SHUME
134135136138141144147150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519