fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

07 Pri
0

Me largimin nga Parlamenti kemi shpëtuar demokracinë shqiptare nga asgjesimi

Me largimin nga Parlamenti kemi shpëtuar demokracinë shqiptare nga asgjesimi, sepse gjithçka tjetër është kapur. Largimi i Edi Ramës është vetëm çeshtje kohe.  BASHKËBISEDIM I KRYETARIT BASHA ME BANORË TË LUZIT TË VOGËL Tani jemi në një moment kritik, jemi ...

ME SHUME
07 Pri
0

Së bashku me shqiptarēt do t’i japim fund sistemit tē ngritur nga Edi Rama

  Sē bashku me shqiptarēt do t’i japim fund sistemit tē ngritur nga Edi Rama pēr tē vjedhur çdo qindarkē pēr pasurimin e tij bashkē me oligarkēt. Kēta armiq tē interesit publik, do të trajtohen si armiqtë e shqiptarëve të ...

ME SHUME
06 Pri
0

Pas skandalit mafioz për fabrikimin shtetëror të dëshmitarit të rremë kundër opozitës në çështjen Xhafaj, është i përfshirë drejtpërdrejt Edi Rama dhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt politikë.

Pas skandalit mafioz për fabrikimin shtetëror të dëshmitarit të rremë kundër opozitës në çështjen Xhafaj, është i përfshirë drejtpërdrejt Edi Rama dhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt politikë. Përfshirja e Edi Ramës në këtë aferë mafioze është arsyeja se ...

ME SHUME
05 Pri
0

Bashkëbisedimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me studentët

  PD parashikon në programin e vet, stazh pune për 10 mijë student në vit Vendet e punës i krijojnë investimet e huaja. Ja pse të huajt nuk vijnë në Shqipëri Paratë që jepen për oligarkët do i kthejmë në ...

ME SHUME
05 Pri
0

Jorida Tabaku: KLSH konfirmon korrupsionin e rëndë në qeverinë “Rama”

  Të gjitha raportet ndërkombëtare të institucioneve serioze botërore raportojnë sëmundjen e rëndë dhe të pashërueshme të qeverisë Rama, KORRUPSIONIN.   Dy javë më parë, raporti i OKB-së nënvizonte problemin e korrupsionit endemik që ka kapluar qeverisjen dhe shoqërinë tonë. ...

ME SHUME
04 Pri
0

Partia Demokratike do të rikthejë sundimin e ligjit dhe do të çmontojë me forcën e ligjit banditët kudo ku ata janë

Drejtori i ri i Policisë së Fierit jo vetëm ka dijeni për skemën e blerjes së dëshmitarit të rremë të qeverisë, por ai e ka takuar disa herë atë. Kjo e bën shefin e ri të Policisë së Fierit një ...

ME SHUME
04 Pri
0

Edi Rama mashtroi për rritjen e pagave në 1 prill të rreth 60 mijë mësuesve, mjekëve, infermierëve dhe ushtarakëve.

Edi Rama mashtroi për rritjen e pagave në 1 prill të rreth 60 mijë mësuesve, mjekëve, infermierëve dhe ushtarakëve. Për të mos i mashtruar 2 herë brenda 2 vjetësh, Rama të miratojë menjëherë një vendim qeverie me fuqi prapavepruese për ...

ME SHUME
03 Pri
0

Andon Marko ka marrë dje emërimin si drejtor i Policisë së Fierit. Në sistemin e ngritur nga Edi Rama, shërbimi ndaj bandës në qeveri shpërblehet me ngritje në detyrë. 

Andon Marko ka marrë dje emërimin si drejtor i Policisë së Fierit si shpërblim për shërbimin ndaj bandës dhe për t’i mbyllur gojën, sepse audio përgjimet tregojnë se miku i Ardi Veliut dhe Fredi Alizotit, di shumë. Ai di sa ...

ME SHUME
03 Pri
0

Protestat e rinisë para parlamentit: Rama ik! Nuk do të lejojmë Ramën dhe krimin të na djegin të ardhmen!

  Sheshi para parlamentit u mbulua sot nga parullat “Rama ik”, ndërsa një piramidë ë simbolizonte ilegjitimitetin e qeverisë dhe bashkëqeverisjen e Ramës me krimin u dogj para selisë së Këshillit të Ministrave. Protagonistët e protestës së sotme të qytetarëve ...

ME SHUME
02 Pri
0

Fabrikimi i dëshmitarit të sajuar është radiografia e narkoshtetit që mbulon të vërtetën e vëllait trafikant droge të Ministrit të Brendshëm për të goditur opozitën.

ÇLIRIM GJATA, SEKRETAR PËR ÇËSHTJET LIGJORE Rreth 1 vit më parë, kur Partia Demokratike denoncoi skandalin e përfshirjes së vëllait të Ministrit të Brendshëm Agron Xhafaj në trafikun e drogës, qeveria nisi operacionin e manipulimit të dosjes që fundoste Fatmir ...

ME SHUME