fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Vendimi i Presidentit për të kthyer ligjet e censurës, i drejtë. Angazhimi i PD-së është anullimi i 2 ligjeve, që i shërbejnë Ramës për të fshehur të vërtetën e aferave korruptive dhe lidhjeve me krimin.

Vendimi i presidentit për të kthyer ligjet e censurës, i drejtë. Angazhimi i PD-së është anullimi i 2 ligjeve, që i shërbejnë Ramës për të fshehur të vërtetën e aferave ...

ME SHUME

Prioriteti numër 1 për plotësimin e kushteve të Bundestagut është miratimi i menjëhershëm i Reformës Zgjedhore, që i hap rrugë zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe lokale, me standarde dhe garanci për votën e lirë.

Prioriteti numër 1 për plotësimin e kushteve të Bundestagut është miratimi i menjëhershëm i reformës zgjedhore, që i hap rrugë zgjedhjeve të parakohshme parlamentare dhe lokale, me standarde dhe garanci ...

ME SHUME

Dokumenti i prokurorisë greke, kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj, është dënuar në Greqi me 3 vjet burg. Ai e fshehu ndalimin dhe dënimin në formularin e dekriminalizimit.

Dokumenti i prokurorisë greke, kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj, është dënuar në Greqi me 3 vjet burg. Ai e fshehu ndalimin dhe dënimin në formularin e dekriminalizimit. Me votë të ...

ME SHUME

Përvoja nga Qendra italiane e  Mbrojtjes Civile, Basha zotohet: Qeveria e ardhshme nuk do te jete e papërgatitur për përballimin e fatkeqësive natyrore.

Përshëndetje të dashur miq, Ju përshëndes nga Qendra Operacionale e Emergjencave Civile në rajonin Friuli-Venezia-Giulia në Itali ku jam mirëpritur nga autoritetet italiane. Dua të falënderoj Guvernatorin e Rajonit, deputetët ...

ME SHUME

Jemi drejt finalizimit të propozimeve për reformën zgjedhore. PS po tenton ta vonojë atë.

Objektiv i pandryshueshëm për opozitën është largimi i qeverisë së Edi Ramës, si mundësia e vetme për t’i hapur rrugë zhvillimit të vendit. Çdo mjet demokratik që sjell largimin e ...

ME SHUME

Axhenda e Ramës është pushteti i tij personal. Axhenda ime është ekonomia, mirëqenia, dinjiteti i shqiptarëve dhe demokracia.

PD dhe opozita ka qenë dhe është e hapur për të diskutuar me transparencë me shqiptarët cili sistem zgjedhor do të aplikohet në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Praktika e 7 ...

ME SHUME

“Edi Rama i Mallakastrës mashtroi serish sot”, Sekretari i Përgjithshëm i PD: Çfarë i kujton 25 Shkurti 2000?

  DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI   Të dashur bashkëqytetarë,   Sot, Partia Demokratike i ka kërkuar zyrtarisht Prokurorisë së Përgjithshme verifikimin të të kaluarës ...

ME SHUME

“47 milionë euro për inceneratorët fantazëm”, PD: Rama po zhvat shqiptarët për t’u pasuruar vetë me ministrat dhe oligarkët

DEKLARATË PARTIA DEMOKRATIKE, LINDITA METALIAJ    Edi Rama mund të bëjë propagandë 24 orë në 24 dhe të keqpërdorë njerëzit në nëvojë për një foto apo për një video më ...

ME SHUME

PD denoncon abuzimin me taksën e arsimit tek shkollat e dëmtuara nga tërmeti në Kombinat. “Asnjë qindarkë e investuar nga 22 milionë euro nga taksa e arsimit”

Banorët e Tiranës paguajnë çdo vit rreth 7.5 milionë euro vetëm për taksën e arsimit, por tërmeti zbuloi se kjo taksë shpërdorohet. Bashkia e Tiranës nuk e përdor atë për ...

ME SHUME

“Tërmeti i vjedhjes zhduku 1 milionë euro me 2 shkolla të rikonstruktuara”, PD denoncon zhdukjen e dy shkollave në Thumanë dhe Borizanë

Tërmeti i 26 nëntorit ka nxjerrë në pah tërmetin e vjedhjes dhe korrupsionit me fondet publike nga qeveria dhe Bashkia e Krujës. Dy shkolla janë shkatërruar plotësisht në Thumanë dhe ...

ME SHUME
2930313336394245485154576063666972757881848790939699102105108111114117120123126129132135138141144147150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519