Category Archives: Lajmi fundit

09 Aug
0

PD: Kryekontrollorja e universiteteve me doktoraturë false

Denoncim i koordinatorit Ervin Salianji

Me Shume
09 Aug
0

Reforma në arsim, pasojë e injorancës dhe babëzisë së qeverisë!

Berisha: Përshëndetje! Jam sot para jush për një problem që, në bindjen time, është themelor për çdo komb, shoqëri dhe çdo vend, problem që nuk ka një të dytë më të rëndësishëm se atë, problemin e arsimit të lartë.

Me Shume
08 Aug
0

PD: IMEI, qeveria thellon mashtrimin

Deklaratë e këshilltarit ligjor të grupit parlamentar të Partisë Demokratike

Me Shume
08 Aug
0

PD: Rama në ditën e 29 të heshtjes për aleancën me krimin

Deklaratë e deputetit Besnik Dusha

Me Shume
07 Aug
0

PD: Drejtësia nën presionin e Ramës, jep vendime të padrejta

Deklaratë e deputetit Bylykbashi për aplikimin e standarteve të ndryshme, masa të buta për të zgjedhurit socialistë dhe masa maksimale të ashpra për të zgjedhurit demokratë

Me Shume
07 Aug
0

Basha: Kemi nisur rrugën e fitores, demokratët më të fortë e më të bashkuar se kurrë

-Jemi të lidhur nga baza në majë të piramidës partiake me fijet e respektit dhe solidaritetit politik dhe njerëzor. -Kryetarët e degëve të Partisë Demokratike do të dinë të jenë modeli i drejtuesve që bashkojnë në një, respektin me autoritetin, ...

Me Shume
07 Aug
0

Basha: IMEI, qeveria shkel ligjin dhe mashtron

Kryetari i Partisë Demokratike mbyll fushatën zgjedhore brenda partisë, me kuvendet e Skraparit dhe Kolonjës

Me Shume
07 Aug
0

Islami: Aleanca me krimin e Edi Ramës zhvillohet prej 15 vjetësh

Deklaratë e deputetit Kastriot Islami

Me Shume
07 Aug
0

PD: Vjedhja e shekullit me CEZ, nuk mbulohet me batuta që s’thonë asgjë

Enno Bozdo paraqet argumentat që qeveria shqiptare kishte të drejtë të kërkonte 3 miliardë dollarë nga CEZ, jo t’i falte borxhet dhe ti paguante edhe 95 milionë euro në dorë

Me Shume
06 Aug
0

PD: Heshtja e Ramës, paralajmëron kriminalizim të mëtejshëm

Deklaratë e kordinatorit Ervin Salianji

Me Shume