Category Archives: Lajmi fundit

13 Jul
0

Edi Rama është prej 20 vjetësh armiku kryesor i Teatrit Kombëtar. Nga plani i tij mafioz për të ndërtuar 6 kulla në zonën e Teatrit, Edi Rama fiton të paktën 205 milionë euro. 

Deklaratë e Kryetares së Komisionit të Kulturës Albana Vokshi Plani mafioz i Edi Ramës për të shembur Teatrin Kombëtar është një plan i hershëm dhe i mirëmenduar. Historiku që po prezantojmë sot provon se prej 20 vjetësh Edi Rama është ...

Me Shume
12 Jul
0

Fjala e Kryetarit Basha në konferencën e organizuar nga Instituti Hudson në Washington DC

Unë vij nga një vend i vogël, nga një rajon që në të kaluarën ka qenë më shumë në luftë sesa në paqe dhe formon një rajon që konsiderohet si vija ndarëse midis Perëndimit dhe Lindjes. Nga këndvështrimi ynë, por ...

Me Shume
12 Jul
0

Përgjysmimi me vendim qeverie i çmimit të tokës tek Teatri, pjesë e planit mafioz për ndërtimin e 6 kullave

 Deklaratë e deputetes Jorida Tabaku Prej disa ditësh Partia Demokratike ka vënë në dispozicion të publikut fakte sesi Edi Rama po përdor Fusha shpk si kompani guackë për pastrimin e parave të pista të drogës dhe korrupsionit. Ne kemi paraqitur ...

Me Shume
12 Jul
0

Italia zbulon mashtrimin e Edi Ramës. Shqipëria e para në kultivimin dhe trafikimin e kanabisit.

 Deklaratë e deputetit Gent Strazimiri Raporti i antidrogës italiane për vitin 2017 provoi zyrtarisht se Edi Rama ka mashtruar shqiptarët, Europën dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kur shpalli vitin e kaluar se qeveria e tij e ka hequr Shqipërinë ...

Me Shume
11 Jul
0

PD dënon ndërprerjen e paligjshme të raportimit me Prokuroren e Përgjithshme të Përkohshme si përpjekje për ti mbyllur gojën opozitës

Pas gjithë skandaleve, për të cilat jeni bërë dëshmitarë, skandaleve të Ramës, skandaleve të qeverisë dhe ministrave të tij, seanca e sotme me të ashtuquajturën Prokurore të Përkohshme, kishte rëndësi të madhe dhe për këtë arsye ne si deputetë të ...

Me Shume
11 Jul
0

Opozita kërkon hetim penal për Edi Ramën, për kryerjen e veprës penale “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”, dhe “Detyrimi për të kallëzuar provën”

Kryetarët e grupeve parlamentare të Partisë Demokratike dhe LSI, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili dorëzuan në Prokurorinë e Krimeve të Rënda kallëzimin ndaj Edi Ramës për kryerjen e veprës penale “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”, dhe “Detyrimi për ...

Me Shume
10 Jul
0

Deklaratë e Partisë Demokratike

Prokuroria e Tiranës pasi shpalli që ditën e parë vetëvrasjen e shoferit të Xhafajt, pa bërë asnjë hetim, tani ka 10 ditë që hesht. Që kur ndodhi vrasja e shoferit të Xhafajt, qëllimi i vetëm i Prokurorisë së Tiranës është ...

Me Shume
10 Jul
0

Kërkesa e Kryetarit të PD Lulzim Basha për Gjykatën e Krimeve të Renda

Gjykata e Krimeve të Rënda pranoi kërkesën e Kryetarit të PD Lulzim Basha për të shpallur moskompetencën për akuzën e ngritur nga Taulant Balla. Dokumenti bashkëngjitur përmban kërkesën paraprake të pranuar të Kryetarit të PD dhe argumentat ligjorë për çështjen ...

Me Shume
10 Jul
0

Ligji për Teatrin shkel Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit me Bashkimin Europian duke penguar garën e kompanive shqiptare dhe europiane

Deklaratë e Kryetarit të Komisionit të Integrimit Genc Pollo Ligji special “Fusha shpk”, përmes të cilit Kryetari  i Qeverisë dhe Kryetari i Bashkisë Lali Edi dhe Lali Eri shkatërrojnë qendrën e Tiranës, kompleksin e Teatrit Kombëtar me trashëgimi historike qëndrore ...

Me Shume
09 Jul
0

Asgjesimi i Gjykatës Kushtetuese është pjesë e skemës mafioze të Edi Ramës për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimit të 6 kullave, duke grabitur tokën publike dhe private.

Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj Nëse ka një tregues që provon sesa mafioz është ligji për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin atje të 6 kullave nga Edi Rama, ky tregues është mungesa e Gjykatës Kushtetuese! Shqipëria, vend anëtar i ...

Me Shume