fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Rama hedh në rrugë specialistët dhe bën pazare me pyjet

E nderuara drejtuese e seancës, Të nderuar kolegë, Të nderuar qytetarë, Projektligji i paraqitur sot për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin “Për pyjet dhe shërbimin pyjor” na vjen në një kohë ...

ME SHUME

Basha: Sot më të vendosur se kurrë në betejën tonë për një Shqipëri demokratike, të çliruar nga krimi dhe korrupsioni

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, deputetë, drejtues të FRPD, drejtues të pushtetit vendor e  personalitete të tjera të kësaj partie janë përkulur sot në nderim të ...

ME SHUME

Zgjedhjet e lira dhe të ndershme, kusht për avancimin e Shqipërisë drejt BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mori pjesë në Samitin e Partisë Popullore Europiane për Ballkanin Perëndimor në Bruksel. Në këtë takim drejtues të PPE dhe grupit të saj parlamentar ...

ME SHUME

Vepra e Azem Hajdarit burim i pashtershëm frymëzimi për rininë shqiptare për t’i rezervuar neo-bllokmenëve fatin e etërve të tyre mizor!

Sot, në ditën e të rënëve të kombit, jemi këtu për të nderuar njëriun, që pas gjysëm shekulli shtypje të egër dhe errësire, tjetërsimi, poshtërimi dhe mjerimi, solli tek shqiptarët ...

ME SHUME

A u manipuluan shenjat e gishtave të Frrokut për të bllokuar ekstradimin?

Të dhëna të reja tronditëse po dalin në lidhje me lehtësitë që Edi Rama i ka ofruar deri në fund aleatit politik, Arben Frroku, të dënuar me burgim të përjetshëm ...

ME SHUME

Vjedhjet në shëndetësi mbahen sekret, Beqaj nuk i përgjigjet kërkesave zyrtare për informacion

Sekretet e vjedhjeve në shëndetësi ruhen në kasafortën e korrupsionit! Kryeministri Rama dhe Ministri Beqaj, pasi ndanë 340 milionë euro me klientët e tyre në shëndetësi, kanë urdhëruar vartësit të ...

ME SHUME

Korrupsioni i oligarkëve, Taulanti i jep Sadriut tenderat e Bashkisë Librazhd

Shpallet fitues edhe pse me ofertë 250 milionë lekë më shumë se konkurenti.  Siç është paralajmëruar në komunikimin e kryetarit Basha, në denoncimin e korrupsionit të oligarkëve të Edi Ramës, ...

ME SHUME

Afera e stadiumit, Paloka letër Ramës: Bëj transparencë

Kryetari i grupit parlamentar të PD kërkon kopje të plotë të dokumentacionit​. Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, i është drejtuar me një letër kryeministrit Rama si ...

ME SHUME

Beqaj fshihet pas Fastech, 320 milionë lekë me një dorë

Në vijim të denoncimit të oligarkëve të Edi Ramës dhe metodave sesi i vjedhin paratë e shqiptarëve, sot po ndalemi tek Intech plus i Beqës. Sikur të mos mjaftonin miliona ...

ME SHUME

Qytetarët të pasigurt për jetën dhe pronën, Rama-Tahiri i kanë dhënë krahë krimit

Një valë e paprecedentë krimi ka mbërthyer vendin, duke goditur qytetarët në gjënë më të shtrenjtë, sigurinë për jetën dhe për pronën. Ekzekutim në mes të Tiranës, grabitje me armë ...

ME SHUME
272273274276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522