fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Me zgjedhje të lira e të ndershme, ka shumë, shumë për të humbur Rama, krimi dhe oligarkët, por fitojnë të gjithë shqiptarët e ndershëm!

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 45 të protestës në Sheshin e Lirisë Çdo ditë, në këtë shesh ne konfirmojmë vendimin e marrë më 18 shkurt, një vendim popullor ...

ME SHUME

Familjarët e 4 dëshmorëve të 2 prillit: Amaneti i tyre për liri, duhet çuar deri në fund

Pasditen e 2 Prillit në Sheshin e Lirisë qytetarëve i’u bashkuan familjarët dhe miqtë e katër dëshmorëve të demokracisë, Arben Broci, Bujar Bishanaku, Besnik Ceka dhe Nazmi Kryeziu. Të mbledhur ...

ME SHUME

Të bashkohemi të gjithë para marrëzisë së një njeriu që kërkon ta mbajë pushtetin pa zgjedhje të lira e të ndershme

Më lejoni të përshëndes në veçanti sot, familjarët, prindërit, të afërmit e katër dëshmorëve të 2 prillit, heronjve të demokracisë, që i përkujtojmë sot si çdo 2 prill, me një ...

ME SHUME

Marrëzia që mori jetën e 4 dëshmorëve të lirisë, është ende në këmbë, e kemi për detyrë ta rrëzojmë atë

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në 26 vjetorin e përkujtimit të 4 dëshmorëve të 2 prillit në Shkodër Dita e sotme është dita e përkujtimit dhe nderimit për katër dëshmorët ...

ME SHUME

Dinjitetin në vend të përndjekurve, vendin që meritojnë persekutorëve

Në mbrëmjen e 43 të protestës, në Sheshin e Lirisë u diskutua mbi dramën e regjimit komunist. Përpara protestuesve u shfaq një dokumentar i regjisorit Besnik Bisha “Fëmijët e diktaturës”, ...

ME SHUME

Mesazhi i plotë i Lulzim Bashës në mbrëmjen e 43 të protestës, ndjesa për të përndjekurit politik dhe zotimi për të çuar aty ku e kanë vendin xhelatët e diktaturës

Jam shumë i nderuar që ndodhem sonte këtu në këtë premiere, në çadrën e lirisë, për këtë dokumentar për të cilin dua të falenderoj nga zemra regjizorin, artistin e madh ...

ME SHUME

Çmimin e naftës dhe të gazit që thelloi varfërinë e shqiptarëve, e rriti Edi Rama, jo bursa

Kryetari Lulzim Basha bashkëbisedim me inxhinierë dhe specialistë të fushës për çmimin e naftës dhe hidrokarbureve. Gjendja mund të ndryshojë, dhe do të ndryshojë, me sigurimin e votës së lirë, ...

ME SHUME

Mesazhi i Lulzim Bashës, sot në ditën e 43 të protestës

Përshëndetje dhe mirdita të nderuar zonja dhe zotërinj, te reja dhe të rinj, qytetare dhe qytetarë të Tiranës e mbarë Shqipërisë, dhe gëzuar fillimin e javës së tetë të kësaj ...

ME SHUME

Qeveria teknike është mjeti, ndërsa beteja nga e cila nuk kthehemi pa fitore, janë zgjedhjet e lira dhe të ndershme

Mesazhi politik i Lulzim Bashës, sot në ditën e 42-të protestës Mirdita vëllezër dhe motra, Zonja dhe zotërinj, Mirëse ju gjej në këtë ditë të bekuar të fundit të javës ...

ME SHUME

Kanë shkatërruar arsimin e lartë, universitetet do kthehen në shërbim të studentëve, dijes dhe interesit publik

Lulzim Basha bashkëbisedim me pedagogë dhe qytetarë në Sheshin e Lirisë, për sistemin e arsimit të lartë. Skema e ramës anti-dije, në funksion të klientëve dhe pasurimit të tyre. Paraditen ...

ME SHUME
179180181183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516