Category Archives: Lajmi fundit

04 Dec
0

Basha: Mes vendeve anëtare ka stepje përsa i përket hapjes së negociatave me Shqipërinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet në Bruksel, në punimet e  Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane. Zoti Basha ka patur atje takime me një numër të madh kolegësh, drejtues të partive simotra dhe përfaqësues të qeverive europiane. Në ...

Me Shume
04 Dec
0

Spahija: Njësitë administrative të Shkodrës mbi 48 orë pa energji, malësitë të izoluar nga dëbora

Deputeti Bardh Spahia ishte njësitë administrative të Dajcit dhe Rrethinave ku banorët, kanë mbi 48 orë pa furnizim me energji elektrike. ata u shprehën se nga OSSHE nuk ka asnjë ndërhyrje për të rregulluar defektet , ndërkohë që këta banorë ...

Me Shume
04 Dec
0

Luan Baçi: Pasojat e përmbytjeve në fshatrat e Fierit janë të rënda, kërkohet ndërhyrje e menjëhershme për rehabilitim.

Deputeti  Luan Baçi ka bërë thirrje për ndërhyrje të menjëhershme të shtetit në fshatrat e Fierit të përmbytura nga reshjet e ditëve të fundit. Në njësinë Frakull veçanërisht në fshatrat Darzezë dhe Ferras, nga përmbytjet janë shkaktuar dëme të mëdha. ...

Me Shume
04 Dec
0

Rama bëri shfaqje me kompensimin e dëmeve, ai nuk e realizoi as me përmbytjet e vitit 2015

Deputeti i qarkut të Vlorës, Agron Shehaj, rikujtoi premtimin e pambajtur të kryeministrit Rama me dëmshpërblimet pas përmbytjeve të dimrit të vitit 2015. Shehaj riktheu në vëmendje se qindra banorë të dëmtuar dy vite më parë, nuk janë kompensuar ende, ...

Me Shume
04 Dec
0

Bledi Kasmi: Nuk ka mbërritur asnjë ndihmë nga qeveria për të përmbyturit e Fushë-Krujës

I dërguari i Partisë Demokratike në Krujë, Bledi Kasmi, vuri në dukje mashtrimin e qeverisë për shpërndarje ndihmash në Fushë-Krujë. Kasmi thekson se deri në orët e mbrëmjes së djeshme në Fushë – Krujë të vetmit që kanë shpërndarë ndihma ...

Me Shume
04 Dec
0

Basha në Fier dhe Vlorë: Disa zona të braktisura nga autoritetet. Duhet ndihmë urgjente

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pa nga afër gjendjen alarmante humanitare në zonat e përmbytura të Fierit dhe Vlorës. Darzeza në Fier ishtë një zonë e izoluar, ku banorët përdornin varkat për të komunikuar me pjesën tjetër. Lulzim Basha ...

Me Shume
03 Dec
0

Shehu: Bashkia Gjirokastër të ndihmojë bizneset e dëmtuara. Në Dropull dëmi 1 miliardë lekë.

Deputeti Tritan Shehu është prej dy ditësh në Gjirokastër, një nga zonat më të dëmtuara nga përmbytjet. Bizneset në qytet kanë pësuar dëme të mëdha ndërsa Dropulli është pothuaj u izoluar. Deputeti Shehu kërkoi që Bashkia dhe qeveria të ndihmojnë ...

Me Shume
02 Dec
0

Balliu: Bashkia e Pogradecit përballoi situatën, qeveria mungon

Deputeti Klevis Balliu po ndjek situatën e përmbytjeve në Bashkinë e Pogradecit. Situata është mbajtur nën kontroll falë gadishmërisë së Bashkisë, ndërsa qeveria qendrore nuk ka qënë e pranishme pranë njerëzve në nevojë. “Bashkia e Pogradecit prej 48 orësh në ...

Me Shume
02 Dec
0

Jorida Tabaku për mungesën e ujit të pijshëm në Tiranë

Deputetja e Tiranës, Jorida Tabaku, denoncoi mungesën e ujit të pijshëm në kryqytet. “Tirana, banorët e të cilës nga janari 2018 do të kenë një çmim më të lartë uji, po vuajnë nga mungesa e uji të pijshëm edhe energjisë ...

Me Shume
02 Dec
0

FRPD shpërndan ndihma për banorët e përmbytur në Babrru dhe Paskuqan

Këlliçi thirrje të rinjve: Të bashkohemi për të ndihmuar familjet e përmbytura. Zyra e FRPD-së pranë selisë së PD është e hapur për të mbledhur dhe shpërndarë ndihmat e ofruara. Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi së bashku me kryetarin e ...

Me Shume