fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

26 Sep
0

Dështim i rrezikshëm në javën e dytë të shkollës, mbi 160 mësues të infektuar. PD: Qeveria nuk mori asnjë masë. Ja problemet kryesore.

Dështim i rrezikshëm në javën e dytë të shkollës, mbi 160 mësues të infektuar. PD: Qeveria nuk mori asnjë masë. Ja problemet kryesore. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI Me përfundimin e javës së dytë të vitit të ri shkollor, ...

Me Shume
25 Sep
0

PD nis fushatën elektorale, Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi: Votimi i kandidatëve nga anëtarësia hapi i madh i fitores së zgjedhjeve.

PD nis fushatën elektorale, Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi: Votimi i kandidatëve nga anëtarësia hapi i madh i fitores së zgjedhjeve. DEKLARATË E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PARTISË DEMOKRATIKE, GAZMENT BARDHI NGA SELIA E PD, KUKËS Sot Partia Demokratike nis ...

Me Shume
24 Sep
0

Grupi i ekspertëve të ekonomisë dhe financave në PD, takim online me drejtues të misionit të FMN-së

Grupi i ekpertëve të ekonomisë dhe financave publike në Partinë Demokratike zhvilluan një takim online me Misionin e FMN-se, znj. Yan Sun, Shefe e misionit të FMN-së për Shqipërinë dhe znj. Stephanie Eble, Përfaqësuese e Përhershme, Rezidente në Vienë. Takimi ...

Me Shume
22 Sep
0

Opozita dorëzon në Këshillin Politik kërkesën për OSBE/ODIHR për zgjidhjen e konflitkit për ndryshimin e njënashëm të rregullave të lojës. PS refuzoi kërkesën dhe bojkotoi mbledhjen.

Opozita dorëzon në Këshillin Politik kërkesën për OSBE/ODIHR për zgjidhjen e konflitkit për ndryshimin e njënashëm të rregullave të lojës. PS refuzoi kërkesën dhe bojkotoi mbledhjen.   Kërkesa e opozitës së bashkuar për OSBE/ODIHR është përgatitur në koordinim me faktorin ...

Me Shume
22 Sep
0

Ndryshimi i rregullave para zgjedhjeve, kerkesa OSBE/ODIHR për 5 çështje kyçe

Opozita e Bashkuar paraqiti në mbledhjen e Këshillit Politik një kërkesë konkrete për të marrë asistencën e OSBE\ ODIHR për disa çështje themelore për të cilat palët nuk bien dakord. Deri tani, PS ka refuzuar t’i bashkohet kërkesës, duke përdorur ...

Me Shume
20 Sep
0

“Mësuesit po shfrytëzohen si skllevër”, PD jep alarmin: Qeveria të financojë shkollat ose do të kemi rritje të analfabetëve funksionalë.

“Mësuesit po shfrytëzohen si skllevër”, PD jep alarmin: Qeveria të financojë shkollat ose do të kemi rritje të analfabetëve funksionalë. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NDRIÇIM MEHMETI Në javën e parë të vitit të ri shkollor ajo që u vu re ...

Me Shume
19 Sep
0

Java e parë e shkollës, dështim i paralajmëruar i qeverisë. PD: Mungojnë kushtet e higjienës në mbi 80% të shkollave, mbi 50 mësues me COVID, asnjë masë shtesë nga qeveria

    Java e parë e shkollës, dështim i paralajmëruar i qeverisë. PD: Mungojnë kushtet e higjienës në mbi 80% të shkollave, mbi 50 mësues me COVID, asnjë masë shtesë nga qeveria.     DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI ...

Me Shume
17 Sep
0

REAGIM I PARTISË DEMOKRATIKE

Policia e Shtetit nuk duhet të përdoret kundër qytetarëve. Naftëtarët janë në të drejtën e tyre për të kërkuar pagat e prapambetura dhe vijimin e punës. Qytetarët nuk mund të shfrytëzohen, të mos paguhen dhe, në vend të zgjidhjes, të ...

Me Shume
17 Sep
0

Dalin provat e përfshirjes së administratës në zgjedhje në Fier. Formularë të plotësuar me emra, ID dhe numra telefoni.

Dalin provat e përfshirjes së administratës në zgjedhje në Fier. Formularë të plotësuar me emra, ID dhe numra telefoni. PD: Të gjithë për ndjekje penale. Ndryshimin nuk e ndal dot asgjë! DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, LUAN BAÇI Partia Socialiste e ...

Me Shume
17 Sep
0

Krimet mjedisore dhe korrupsioni tek mjedisi, PD dorëzon në SPAK 3 padi penale: nga Blendi Klosi tek Tërmet Peçi, ja për çfarë akuzohen.

Krimet mjedisore dhe korrupsioni tek mjedisi, PD dorëzon në SPAK 3 padi penale: nga Blendi Klosi tek Tërmet Peçi, ja për çfarë akuzohen.   DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, JAMARBËR MALLTEZI   Gjatë 8 viteve, qeveria e Edi Ramës ka bërë ...

Me Shume