fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Farsa e zgjedhjeve në Akademinë e Shkencave është paralajmërimi i asaj çka Edi Rama ka planifikuar më 30 qershor.

Zgjedhjet farsë në Akademinë e Shkencave dëshmi sesi pushteti i injorancës dhe i krimit kërkon të sundojë me çdo çmim mbi elitën. Farsa e zgjedhjeve në Akademinë e Shkencave është ...

ME SHUME

Basha: Demokracine nuk e dorezojmë. Të gjithë në Tiranë, me 25 maj

Vora, njësoj si Berati, si Durrësi dhe Shqëipëria është në këmbë me mesazhin e qartë: asnjë hap pas në betejën tonë për liri, për demokraci, për Shqipërinë si e gjithë ...

ME SHUME

Lulzim Basha: Mirëpres angazhimin e Gjermanisë për zgjedhje të lira e të ndershme

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar sot në mbrëmje, pas deklaratës së deputetëve të grupit parlamentar të CDU/CSU, Johann David Wadephul, zëvendëskryetar i grupit parlamentar CDU/CSU në parlamentin ...

ME SHUME

Basha: I vetmi dialog ku unë do të jem pjesë është dialogu kombëtar gjithëpërfshirës për ndryshimin e vërtetë të Shqipërisë

Dialogu kombëtar gjithëpërfshirës për ndryshimin e vërtetë të Shqipërisë, është i vetmi dialog ku unë do të jem pjesë. Edi Rama duhet të largohet menjëherë nga Kryeministër, sepse është shkatërrues ...

ME SHUME

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i mohon opozitës të drejtën kushtetuese dhe  ligjore për t’u përfaqësuar me anëtarët e saj në KZAZ.

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, Ivi Kaso, tha se çdo anëtar i KQZ që votoi për të përjashtuar opozitën, në shkelje flagrante të ligjit dhe të vendimit të mëparshëm ...

ME SHUME

Basha: Largimi i Edi Ramës është hapi i parë i panegociueshëm, i cili do t’i hapë rrugë zgjidhjes së krizës.

  Asnjë hap pas në betejën tone për Shqipërinë si gjithë Europa. Ne jemi ngritur mbi interesat tona të ngushta politike, kemi dalë në krah të shqiptarëve dhe kemi vendosur ...

ME SHUME

Basha: Zgjedhje me 30 qershor nuk do të ketë! Grushti i shtetit do të ndalet! Me çdo sakrificë do të mbrojmë lirinë dhe demokracinë!

  Pritja madhështore e Beratit është mesazhi më i qartë e më i vendosur ndaj atyre që mbajnë peng Beratin dhe Shqipërinë se më 30 Qershor nuk do të ketë ...

ME SHUME

Basha: Sot kemi përballë të njëjtin model si në diktaturë, atë të krimit, të hajnit, të njeriut pa besim në Zot dhe në Atdhe.

  Gjithçka që është arritur në raport me të përndjekurit politikë, është meritë e PD-së dhe gjithçka që nuk është arritur, është përgjegjësi e Partisë Demokratike. Ndjesa e thellë për ...

ME SHUME

Salianji: Pavarësisht padive, do të vazhdoj me denoncimin e aferave korruptive të ministrave dhe deputetëve të PS.

Salianji: Pavarësisht padive, do të vazhdoj me denoncimin e aferave korruptive të ministrave dhe deputetëve të PS.  Pasurimi i pushtetarëve me tendera publikë është një arsye më shumë që shqiptarët ...

ME SHUME

Pse ka zemërim në Shqipëri, çfarë synojnë protestat dhe çfarë i duhet Shqipërisë për hapjen e negociatave të anëtarësimit me BE.

  Basha shpjegon për BBC World: Pse ka zemërim në Shqipëri, çfarë synojnë protestat dhe çfarë i duhet Shqipërisë për hapjen e negociatave të anëtarësimit me BE.   INTERVISTA E ...

ME SHUME
59606163666972757881848790939699102105108111114117120123126129132135138141144147150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516