fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Shqipëria eksporton krim, drogë dhe emigracion të paligjshëm

Prej 5 vjetësh Shqipëria nuk ka një kryeministër sovran, por një njeri, i cili shantazhohet lehtësisht. Vendimet e tij merren në funksion të dosjeve, ku Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ...

ME SHUME

Mirela Kumbaro përgjegjëse për zhdukjen e monumenteve të kulturës

Deklarata e plotë e deputetes Valentina Duka për përgjegjësinë e Ministres së Kulturës për shkatërrimin brenda pak ditësh të dy urave monument kulture. Në foto është edhe premtimi më 6 janar 2018 i ...

ME SHUME

Denoncim i deputetit Enkelejd Alibeaj në Këshillin e Legjislacionit për anëtarët e KLGJ dhe KLP

Kryetari i Këshillit të Legjislacionit, Enkeljed Alibeaj, denoncoi sot me fakte sesi sistemi i ri i drejtësisë po kapet nga qeveria nëpërmjet promovimit në krye të sistemit të gjyqtarëve dhe ...

ME SHUME

Basha nxit fermerët e Divjakë të protestojnë në Tiranë për të larguar qeverinë që ka braktisur shqiptarët në qytet dhe në fshat

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, takoi në Divjakë fermerë të revoltuar nga braktisja e qeverisë, pasojë e të cilës ishte mbetja e pashitur e prodhimeve të tyre. Mungesa e ...

ME SHUME

Qeveria detyron personelin mjekësor t’i shërbejë Vilma Nushit. 

Qeveria detyron personelin mjekësor t’i shërbejë Vilma Nushit.   Kontrata që vendos Qendrat Shendetësore në shërbim të konçesionit të Check-Up, e paligjshme.  Deklarata e deputetit Bardh Spahija për kontratën që detyron ...

ME SHUME

Marrëveshja Xhafaj-Marku krijon Prokurorinë Private të Përhershme të Edi Ramës dhe vendos drejtësinë në shërbim të Saimir Tahirit.

Konferencë për shtyp e Enkelejd Alibeaj, Oerd Bylykbashi dhe Gazment Bardhi për marrëveshjen që krijon prokurorinë private të Edi Ramës Marrëveshja Xhafaj-Marku krijon Prokurorinë Private të Përhershme të Edi Ramës ...

ME SHUME

Gjykata Administrative shpall të pavlefshëm mandatin e 6 anëtarëve të Këshillit të Bashkiak të Tiranës.

Deklarata e anëtarit të Këshillit Bashkiak të Tiranës Fabian Topollaj, për vendimin e Gjykatës mbi pavlefshmërinë e 6 mandateve të PS Gjykata Administrative shpall të pavlefshëm mandatin e 6 anëtarëve ...

ME SHUME

Familjarët e Seitit kanë pohuar se ai do të bëhej bashkëpunëtor i drejtësisë duke rrëzuar alibinë e Ramës për të mbrojtur Saimir Tahirin.

Ekstradimi i Nezar Seitit, financiarit që do të dëshmonte para drejtësisë sa parà ka marrë nga droga Rama dhe Tahiri është skandali më i madh në 27 vjet. Familjarët e ...

ME SHUME

Skandal i papreçedentë ekstradimi i përsonit kyç të bandës së Habiljave, pasi kishte shprehur vullnetin për t’u bërë dëshmitar i drejtësisë. 

Përjashtimi i Kryetarit të Grupit të Opozitës u bë me qëllim që të kalojë hajdutërisht ligjin për “Aeroportin Habilaj”, sepse po ndërtohet me çmim 5-6 herë më të lartë se ...

ME SHUME

Ligji shqiptar e ndalon ekstradimin, kur një person ka një çështje penale në Shqipëri.

 Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj për ekstradimin e paligjshëm të Nazer Seitajt Financieri i drogës së Saimir Tahirit u ekstradua në mënyrë të paligjshme, kur pranoi të bëhej bashkëpunëtor i ...

ME SHUME
128129130132135138141144147150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516