fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

31 May
0

Rruga Milot – Balldre, projekt mafioz, do të vjedhë shqiptarët

Projekti mafioz i rrugës prej 17 km Milot- Balldre, do të kushtojë 295 milionë euro, nga 254 milionë sa ishte parashikuar në kontratë, po përdoret për pastrimin e parave, po vjedh dhe zhvat qytetarët, ka nxjerrë kostot më të larta për km ...

Me Shume
31 May
0

Klevis Balliu depoziton provat filmike ku dëshmohet dhuna dhe gazi lotsjellës ndaj banorëve të Bulevardit, nga Policia e Shtetit.

Klevis Balliu në emër të Partisë Demokratike dorëzoi në Prokurorinë e Tiranës provat filmike dhe foto të cilat dëshmojnë se Policia e Shtetit me urdhër të Edi Ramës ka dhunuar dhe helmuar me gaz lotsjellës banorët e “Bulevardit”.   Të ...

Me Shume
30 May
0

Basha: Për të hapur rrugën europiane të vendit duhet të largojmë Edi Ramën

  Kontrata korruptive 260 milionë euro për 17 km, Milot- Balldre, ku 1 km kushton 15 milionë euro, do të zhbëhet. Edi Rama, Belinda Balluku, Damian Gjiknuri do të shkojnë para drejtësisë.   Shans nuk keni të vidhni shqiptarët me ...

Me Shume
30 May
0

Policia dhe Prokuroria konsumuan alkool natën e 16 Shkurtit, duke sulmuar dhunshëm deputetët e opozitës.

Enkelejd Alibeaj publikon foton e cila fakton alkoolin e konsumuar në krye të detyrës nga drejtuesit më të lartë të Policisë dhe prokurorit Kol Hysenaj natën e16 Shkurtit, kur agresuan dhunshëm deputetët e opozitës.   6 përfaqësuesit e PD iu ...

Me Shume
29 May
0

Basha: Largimi i Edi Ramës, i panegociueshëm. Ju ftoj që këtë entuziazëm ta sillni të shumëfishuar në Tiranë ditën e diel në orën 19.

  PD ka luftuar çdo ditë dhe dëshiron hapjen e negociatave, që po refuzohet prej tre vjetësh dhe do të refuzohet sërish nga vendet anëtare.   Edi Rama duhet t’u kishte kërkuar sot ndjesë shqiptarëve për gënjeshtrën e një viti ...

Me Shume
29 May
0

Jemi përballë një tentative të kërcënimit politik të opozitës nga pushteti.

Policia na pengoi në të drejtën tonë kushtetutuese dhe ligjore për të marrë informacion. Interesi ynë ishte për të marrë informacion për protestuesit e arrestuar e të dhunuar në mënyrë të kundraligjshme.   Drejtori i Përgjithshëm, Nëndrejtori i Përgjithshëm, Prokurori ...

Me Shume
28 May
0

Basha: Pazar në kurriz të qytetarëve, kurrë, kurrë, kurrë. Asnjëherë.

  Bashkimi me ne i 110 të rinjve në Elbasan është mesazhi më i qartë se shqiptarët kanë tejkaluar ndasitë partiake dhe janë të vendosur për fitoren e kauzës për Shqipërinë si Europa.   Çdo ditë që kalon e bën ...

Me Shume
28 May
0

Për të fshehur korrupsionin, Edi Rama ka klasifikuar si sekret shtetëror qindra tendera me vlerë miliona euro.

Për të fshehur korrupsionin, Edi Rama ka klasifikuar si sekret shtetëror qindra tendera me vlerë miliona euro. Edi Rama dhe agjencitë e tij refuzojnë t’u japin përgjgije gazetarëve për tenderat e shpallur sekret shtetëror dhe që cënojnë hapur konkurencën. Kushdo ...

Me Shume
27 May
0

Familja jonë politike EPP – European People’s Party është konfirmuar forca e parë në parlamentin dhe qeverisjen europiane.

Qytetarët europianë, me pjesmarrjen më masive të 20 viteve të fundit në zgjedhjet për Parlamentin Europian, konfirmuan vendosmërinë për të mbrojtur dhe çuar përpara vlerat europiane. Jam i lumtur që familja jonë politike EPP – European People’s Party është konfirmuar ...

Me Shume
26 May
0

Basha telefonon Eurodeputeten e parë shqiptare, shqiptaro-suedezen Arba Kokalari: Krenar dhe i lumtur me fitoren e Arbës.

Të dashur miq, sapo urova në telefon Eurodeputeten e parë shqiptare, shqiptaro-suedezen Arba Kokalari që u konfirmua pak çaste më parë si fituesja e mandatit të eurodeputetes për partinë e Moderatëve suedezë, simotrës tonë në Partinë Popullore Europiane! Natë e ...

Me Shume