Category Archives: Lajmi fundit

09 Gus
0

Erion Veliaj vjedh 14 milionë euro me projektin e shkollave me PPP. Përfituesi i parë është ndërtuesi i shtëpisë së tij tek Kodra e Diellit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka vendosur të fusë dorën edhe më shumë në xhepat e qytetarëve të Kryeqytetit dhe t’i grabisë ata duke përdorur si mburojë fëmijet dhe shkollat. Ai po përgatit dhe po zbaton skemën më ...

Read More
08 Gus
0

Taksa e sheshtë, e vetmja rrugë për të rikthyer edhe një herë ekonominë në binarët e duhur ekonomikë

  Kryeministri Rama ka firmosur Aktin Normativ si arnimin e radhës për ekonominë e lënguar të vendit që është futur në një rrugë të vështirë dhe pa vizion Për vitin aktual mungojnë 75 milionë USD në arkën e shtetit si ...

Read More
07 Gus
0

Skema korruptive e koncesioneve dhe PPP-ve ka dëmtuar buxhetin e shtetit me 3.7 miliardë euro.

Skema korruptive e koncesioneve dhe PPP-ve ka dëmtuar buxhetin e shtetit me 3.7 miliardë euro. Këto para nuk jepen për investime serioze, por për oligarkët e lidhur me Edi Ramën, Vilma Nushin, Klodian Zoton, Arben Ahmetajn, Damian Gjiknurin. Ndërkohë që ...

Read More
06 Gus
0

Tre problemet më të mëdha për shqiptarët janë ekonomia, papunësia dhe korrupsioni.

1 milion 750 mijë shqiptarë ose 245 mijë shqiptarë më shumë se vjet deklarojnë që gjendja e tyre ekonomike është plotësisht e keqe. Tre problemet më të mëdha për shqiptarët janë ekonomia, papunësia dhe korrupsioni. Me këtë rënie, shqiptarët do ...

Read More
05 Gus
0

Rama e Nikolla, përgjegjësit kryesorë të braktisjes së arsimit nga 133 mijë nxënës e studentë

Me 133 mijë nxënës dhe studentë që kanë braktisur shkollën në 4 vjet,  arsimi është në pikën e tij më dramatike të 28 viteve pruralizëm, ndërsa Shqipëria i ngjan një vendi me bilanc lufte. Por nga Ministrja e Arsimit, Lindita ...

Read More
04 Gus
0

 3 pikat e errëta të vendimit të organeve të vettingut, rasti i gjyqtares Ukperaj zbërthen skemën e Ramës për kapjen e Drejtësisë

Prej të paktën një muaji, shqiptarët janë bërë dëshmitarë sesi vettingu është shndërruar në një proces që nuk pastron Pallatin e Drejtësisë, por mban në sistem gjyqtarë dhe prokurorë të korruptuar, të lidhur me krimin e organizuar. Brikena Ukperaj, gjyqtarja ...

Read More
04 Gus
0

Dramatike, 133 mijë nxënës e studentë braktisën shkollën nën qeverisjen e Ramës

Sot jemi në ditët më dramatike që arsimi po përjeton prej kalimit në demokraci pas viteve 1990. Në fund të mandatit të parë të qeverisë së Edi Ramës, rreth 133 mijë nxënës ose 1 në 6 nxënës kanë braktisur shkollat! ...

Read More
03 Gus
0

Edi Rama i ka dhënë të vëllait, Olsi Rama, monopolin e kontrollit të tregut të bixhozit

Edi Rama i ka dhënë të vëllait monopolin e kontrollit të tregut të bixhozit, duke fituar miliona euro nga numri i lartë i pikave të basteve, që janë 4 fishuar në 4 vjet. Tarifa që pikat e basteve do të ...

Read More
02 Gus
0

Ministria e Financave duhet t’u thotë shqiptarëve pse biznesi i bixhozit është katërfishuar gjatë qeverisë së Edi Ramës, pse ka lehtësuar nga taksat biznesin e kontrolluar prej vëllait të kryeministrit, pse shtyn prej 3 vjetësh zbatimin e ligjit për mbylljen e lojërave të fatit

DEKLARATA E DEPUTETES SË PD FATBARDHA KADIU Pushteti i Ramës nisi me reklamën e madhe të operacionit “Fundi i Marrëzisë”, me pretendimin se do të mbyllte kazinotë dhe biznesin e bixhozit nëpër të gjitha cepat e pallateve. Ky operacion përfundoi të ...

Read More
01 Gus
0

Rasti i gjyqtarit Dritan Hallunaj, që liroi nga burgu Arben Frroku, mikun vrasës të Edi Ramës, faktoi se vetingu po konfirmon në detyrë gjyqtarë të korruptuar, të lidhur me krimin e organizuar dhe që Edi Rama do t’i përdorë në Këshillin e Lartë Gjyqësor

DEKLARATË E NËNKRYETARIT TË GRUPIT PARLAMENTAR TË PD, ENKELEJD ALIBEAJ Konfirmimi në detyrë i gjyqtarit të Krimeve të Rënda Dritan Hallunaj, përgjegjës për lirimin nga burgu të mikut të Edi Ramës Arben Frroku, vrasësit të komisarit Dritan Lamaj, është këmbanë ...

Read More