fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

02 Sep
0

Edi Rama mbyll sytë para provave të pakundërshtueshme të inkriminimit të Agim Kajmakut duke e mbrojtur me kodin mafioz të heshtjes

  Edi Rama mbyll sytë para provave të pakundërshtueshme të inkriminimit të Agim Kajmakut duke e mbrojtur me kodin mafioz të heshtjes   Prokuroria i kërkon llogari Partisë Demokratike për Kajmakun e Ramës, por nuk “sheh” provat në sistemin TIMS ...

ME SHUME
01 Sep
0

Vokshi: Erion Veliaj po mashtron qytetarët e Tiranës, 80 % e kryeqytetit është pa ujë të pijshëm.

  Erion Veliaj po mashtron qytetarët e Tiranës, 80 % e kryeqytetit është pa ujë të pijshëm.   Fitimet nga rritja e çmimit të ujit nuk shkojnë në investime për Ujësjellësin, por në tendera për oligarkët e Ramës dhe Veliajt. ...

ME SHUME
31 Aug
0

Çupi: Përfituesi i qindra miliona euro tendera nga bashkia, Shkëlqim Fusha, i paguan hotelin zëvendësit të Erjon Veliajt  

  Publikohet fatura e luksit në hotelin e Barcelonës, 908 euro nata për nënkryetarin e bashkisë së Tiranës, Arbian Mazniku   Përfituesi i qindra miliona euro tendera nga bashkia, Shkëlqim Fusha i paguan hotelin zëvëndësit të Erjon Veliajt     ...

ME SHUME
30 Aug
0

Pampuri: Erjon Veliaj, leje ndërtimi luksi për oligarkët e Ramës për të ndërtuar pallat mbi pallat në zemër të kryeqytetit.

  Erjon Veliaj, leje ndërtimi luksi për oligarkët e Ramës për të ndërtuar pallat mbi pallat në zemër të kryeqytetit.   Në 4 vjet Veliaj e Rama i mashtruan shqiptarët dhe në vend të lulishteve, parqeve, apo edhe pronave legjitime ...

ME SHUME
29 Aug
0

PD publikon foton: Agim Kajmaku dhe Jorgo Toto, i arrestuari në Greqi, janë i njëjti person

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, GENT STRAZIMIRI   Partia Demokratike, bazuar në prova të pakontestueshme, ka provuar se Jorgo Toto ose ndryshe Agim Kajmaku i Edi Ramës, është arrestuar në Greqi duke bërë biznes me para të falsifikuara dhe se ...

ME SHUME
28 Aug
0

Vokshi: Krimineli në kërkim në Greqi, me kompaninë e fidanëve “Kajmaku shpk” ka marrë nga pushteti i Edi Ramës rreth 2.6 milionë euro para publike, pothuajse pa garë.

  Edi Rama hesht dhe mbron kriminelin Jorgo Toto të Bashkisë së Vorës, sepse bashkë ndajnë miliona euro, që i vjedhin nga taksat e shqiptarëve.   Krimineli në kërkim në Greqi, me kompaninë e fidanëve “Kajmaku shpk” ka marrë nga ...

ME SHUME
27 Aug
0

PD publikon dokumentin e ri nga sistemi TIMS. Jorgo Toto, i arrestuar në Greqi në 2003 dhe në kërkim sot e kësaj dite, është Agim Kajmaku i Bashkisë së Vorës

PD publikon dokumentin e ri nga sistemi TIMS. Jorgo Toto, i arrestuar në Greqi në 2003 dhe në kërkim sot e kësaj dite, është Agim Kajmaku i Bashkisë së Vorës.   Për Edi Ramën nuk do të funksionojë as strategjia ...

ME SHUME
27 Aug
0

Basha: Dënoj heshtjen e Edi Ramës dhe të prokurorisë për Jorgo Kajmakun. Ai sot duhet të ishte marrë i pandehur nga Prokuroria

  Dënoj heshtjen e Edi Ramës dhe të prokurorisë për Jorgo Kajmakun.   Ka 24 orë që PD ka publikuar dokumentet që provojnë se Jorgo Kajmaku është në shkelje të Ligjit të Dekriminalizimit. Ai sot duhet të ishte marrë i ...

ME SHUME
26 Aug
0

Pampuri: Morali për të vjedhur bashkë, arsyeja pse Edi Rama nuk e ka shkarkuar akoma Etilda Gjonajn që u kap me fakte duke abuzuar me paratë e shqiptarëve.

  Morali për të vjedhur bashkë arsyeja pse Edi Rama nuk e ka shkarkuar akoma Etilda Gjonajn që u kap me fakte duke abuzuar me paratë e shqiptarëve.   Edi Rama hesht, sepse ky abuzim me paratë e shqiptarëve nga ...

ME SHUME
26 Aug
0

PD publikon dokumentat për arrestimin në Greqi të Agim Kajmakut në Janar 2003. Po bënte biznes fidanësh me para të fallsifikuara.

  PD publikon dokumentat për arrestimin në Greqi të Agim Kajmakut në Janar 2003. Po bënte biznes fidanësh me para të fallsifikuara.   Krimi dënohet me 10 vjet burg, por kandidati i Edi Ramës, vazhdon t’i fshihet drejtësisë.   Agim ...

ME SHUME