Category Archives: Lajmi fundit

09 Jun
0

Basha: Rama – Meta nuk e ndalin dot vullnetin e zgjedhësve që duan punë dhe dinjitet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi takime elektorale në Pukë dhe Dajç. Në panikun e humbjes së zgjedhjeve, zoti Basha ka theksuar se dyshja Rama Meta kanë nisur presionin ndaj votuesve dhe përpjekjet për manipulimin dhe blerjen e votave. Por, ...

Me Shume
09 Jun
0

Deklaratë e deputetit të Partisë Demokratike Eduard Halimi

Rama asnjë strategji për luftën ndaj korrupsionit në drejtësi. Fsheh periudhën kur paguhej rryshfet për promovimet e gjyqtarëve. Të dashur miq, Reforma në drejtësi është një reformë jashtëzakonisht e domosdoshme për vendin dhe të ardhmen europiane të tij. Dje doli ...

Me Shume
09 Jun
0

Tirana do të jetë qendra më tërheqëse në rajon për investimet e huaja

Bashkëbisedim i kandidatit për kryebashkiak, Halim Kosova, në aktivitetin e organizuar nga Dhoma Amerikane e Tregtisë   Zhvillimi ekonomik dhe roli i qeverive lokale në nxitjen e rritjes ekonomike është duke u ripërcaktuar ne gjithë botën. Cila është strategjia juaj për ...

Me Shume
09 Jun
0

Duma: Do çliroj qytetin nga pengmarrja e kryebashkiakut, do hapim 15 mijë vende pune

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e zonës së Spitallës ku u zotua se do të çlirojë qytetin nga pengmarrja e kryebashkiakut Dako për ti dhënë shans të gjithëve. Duma tha se modeli i saj është ...

Me Shume
09 Jun
0

Voltana Ademi prezanton projektin për Artet Figurative dhe Biblioteken

Kandidatja e Partisë Demokratike për Bashkinë e Shkodrës Voltana Ademi, ka zhvilluar një takim për prezantimin e programit për Artet Figurative dhe Bibliotekën me piktorë, skulptorë, shkrimtarë, poetë dhe specialistë të bibliotekave me të cilët u diskutuan ide dhe propozime ...

Me Shume
09 Jun
0

Basha: Me votë do ta ndalim të keqen, me votë do t’i kthejmë vendit shpresën, njerëzve punën dhe dinjitetin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin e takimeve elektorale në Vorë dhe në Paskuqan. Shqiptarët, tha zoti Basha po presin me një padurim të madh për të shkuar drejt 21 qershorit dhe me votën e tyre, për ...

Me Shume
09 Jun
0

Veliaj i fshihet skandalit që e lidh me paratë e pista të Dzanashvillit

Ka mbi 5 ditë që kandidati rilindas për Tiranën, që nuk jep asnjë shpjegim apo përgjigje për skandalin financiar ku është përfshirë bashkëshortja e tij. Bëhet fjalë për skandalin korruptiv të pastrimit të parave të gjeorgjianit Dzanashvilli me bizneset e ...

Me Shume
09 Jun
0

Ervin Rroshi jep leje klienteliste jashtë Bashkisë, më 22 qershor do vijë drejtësia, ne kemi qytetarët

Vijojnë takimet elektorale të kandidati të djathtë për Bashkinë Kavajë z. Engjëll Cara. Takim i rradhës për kandidatin e Partsë Demokratike ishte në fshatin “Luz i Vogël”, nga ku z. Cara shpalosi platformën e tij për zhvillimin e bujqësisë në ...

Me Shume
09 Jun
0

Duma: Zgjidhje vaditjes dhe infrastrukturës në bujqësi, bashkëpunim për zgjidhjen e çështjes së pronave

Kandidatja për bashkinë e Durrësit, Grida Duma bashkëbisedoi me banorët e dy lagjeve në fshatin Katund Sukth mbi programin e saj për zhvilllimin e bujqësisë dhe zgjidhjen e problemit të pronave. Duma tha se bashkia do të subvencionojë 30 % ...

Me Shume
09 Jun
0

Kandidati Turku, thirrje qytetarëve: Mos e shisni votën

Kandidati për kryetar Bashkie i Partisë Demokratike dhe koalicionit për punë dhe dinjitet në Elbasan Ardjan Turku, ka zhvilluar një takim me banorë të lagjes Partizani në qytetin e Elbasanit. Në fillim të këtij takimi duke iu drejtuar qytetarëve të ...

Me Shume