fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

31 Oct
0

Lideri i opozitës Basha, takon zv/Kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm të Greqisë Venizelos

Lideri i opozitës, z. Lulzim Basha, priti në një takim në selinë e Partisë Demokratike, Zv. Kryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, z.  Evangelos Venizellos. Gjatë takimit u vunë në dukje arritjet në marrëdhëniet dypalëshe mes vendeve ...

Me Shume
31 Oct
0

Halimi: PD në Kushtetuese për mbrojtjen e pronave të shqiptarëve

Deklarata për media e deputetit të Partisë Demokratike Eduard Halimi: Dy ditë më parë nga Qeveria është botuar në këtë fletore zyrtare me numër 163/2013, Vendimi 932 datë 30.09.2013 “Për unifikimin kompetencave të INUK”.  Sipas këtij vendimi, Edi Rama, Kryeministri ...

Me Shume
31 Oct
0

Vorpsi: Drejtoresha e doganave, sulm pa bazë administratës së mëparshme, fsheh emërimet politike

Deklarata për media e zëdhënëses së PD-së Laura Vorpsi: Për qeverinë shqiptare, mesa duket çdo ditë është dita e gënjeshtrës. Së fundmi, drejtoresha e doganave deklaroi se në dy vitet e fundit, Drejtoria e Doganave nuk paska bërë asnjë kallëzim ...

Me Shume
31 Oct
0

Përgjigjia e opozitës drejtuar kryeministrit Rama

Tiranë, 13 tetor 2013 Drejtuar: Z. Edi Rama, Kryeministër dhe Kryetar i Partisë Socialiste Për dijeni: Z. Ilir Meta, Kryetar i Kuvendit dhe Kryetar i LSI Z. Vangjel Dule, Zv. Kryetar i Kuvendit dhe Kryetar i PBDNJ I nderuar z. ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha, Ramës: Tërhiq aktin normativ, opozita e gatshme të dialogojë në interes të vendit

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në emër të opozitës u shpreh i gatshëm të dialogojë me mazhorancën në interes të vendit, vetëm pasi të tërheqë aktin normativ, përmes të cilit në mënyrë të paprecedentë në 23 vite shkatërroi konsensusin. Duke ...

Me Shume
31 Oct
0

Spastrimi i administratës nga Rama, Bumçi: Qëllimi, të shtyjë marrjen e statusit

Deklaratë për media e deputetit të Partisë Demokratike Aldo Bumçi: Zoti Rama na deklaroi se për Kryeministrin nuk është e rëndësishme data kur Shqipëria mund të marrë statusin si vend kandidat për në BE. Ndërkohë që vendet e tjera rendin ...

Me Shume
31 Oct
0

PD:Kallëzim penal për Ramën dhe Tahirin për shpërdorim detyre dhe shkelje të ligjit për Policinë

Deklarata për media e deputetit të PD-së Arben Ristani: Dje denoncuam para qytetarëve shqiptarë, goditjen shkatërrimtare të trupës drejtuese profesioniste të Policisë së Shtetit, e cila u zhbë brenda natës. Po brenda natës, Kryeministri dhe Ministri i Brendshëm, rikthyen në ...

Me Shume
31 Oct
0

Shehu: Financat publike po shkojnë drejt greminës

Prezantimi nga konferenca për media e deputetit të Partisë Demokratike Sherefedin Shehu: Akti për destabilizimin e financave publike: Rama i ndërgjegjshëm për qeverisjen arbitrare, fshehu aktin per ndryshimin e buxhetit 2013. • Më 4 tetor, e miratoi Aktin Normativ për ...

Me Shume
31 Oct
0

Rushaj: “Rritja e deficitit”, mekanizëm për abuzim me fondet publike

Ish zv-Ministri i Financave Alfred Rushaj e ka konsideruar deklaratën e qeverisë, se deficiti i të ardhurave në këtë vit do jetë mbi 39 mld lekë, si tentativë për të mbuluar në rastin më të mirë paaftësinë e saj në ...

Me Shume
31 Oct
0

Basha: S’mund të ketë mirëkuptim për aktin antikushtetues që prishi konsensusin

Prononcimi për media i Kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në selinë e PD-së: Pikë së pari nuk ka asnjë ndryshim, akti normativ thika që i nguli në shpinë konsensusit katër orë para hyrjes së ligjit në fuqi në errësirë, ...

Me Shume