Category Archives: Lajmi fundit

22 Maj
0

Bashkia Korçë 2,5 milion euro për Kullën, kur qytetarët marrin çdo gjë me listë

Në takimet me banorë autoktonë të Korçës në lagjet  13, 14, 15 kandidati Gjergji Mero është përballur me varfërinë  ekstreme. Banorët  janë të braktisur dhe të papërkrahur nga shërbimet e bashkisë, e cila investimet i perëndoi tek Kulla dhe tek ...

Read More
22 Maj
0

Veliaj mashtroi për 150 mijë vende të reja pune në bujqësi dhe blegtori

Erion Veliaj po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, veçse kësaj radhë me ambalazh për Tiranën. Edhe në 2013 Erioni PREMTOI: “Të paktën 150,000 vende te reja pune nga zhvillimi i bujqësisë, blegtorisë dhe aktiviteteve të tjera ...

Read More
21 Maj
0

Tirana e bekuar ka nevojë për përkushtim e integritet

Përshëndetje miq  Privilegj që jam sot në këtë salle,   Kam shprehur publikisht gadishmerine, për të marrë përsipër detyren e nderuar, por dhe me shume sfida të Kryetarit të Bashkisë së Tiranës. Asnjë arsye e lidhur me interesa personale nuk ...

Read More
21 Maj
0

Të nisemi e të mos ndalemi për një të nesërme të sigurt për Punë dhe Dinjitet

Të dashur demokratë dhe demokrate, zonja dhe zotërinj, bashkëqytetarë të mi kudo ku jeni, Të nderuar kandidatë të Partisë Demokratike, Të nderuar deputetë dhe drejtues të Partisë Demokratike, Të nderuar drejtues dhe përfaqesues të Alencës Popullore për Punë dhe Dinjitet, ...

Read More
21 Maj
0

Sulmet e Metës ndaj opozitës, shenjë e agonisë para 21 qershorit

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta e shndërroi sot foltoren e institucionit më të rëndësishëm në vend në një frëngji të sulmit banal e të papranueshëm ndaj opozitës. Fyerjet e z.Meta ndaj zonjës Jozefina Topalli, janë shenjë e degjenerimit të plotë ...

Read More
21 Maj
0

Veliaj mashtroi biznesin e vogël, i rriti taksat për dy vjet me radhë

PRAPË PREMTIME – PRAPË MASHTRIME Ditën e djeshme, Erioni ripërsëriti edhe një herë premtimet që dy vite më parë ai dhe shefi i tij i premtuan biznesit të vogël. Premtime që në këto dy vjet nuk janë mbajtur por që ...

Read More
20 Maj
0

Lehtësi dhe shërbime aty ku qytetarët jetojnë

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me punonjës të një ndërmarrje fasone në zonën e Dajtit, ku theksoi mesazhin për uljen e taksave, si dhe për ofrimin e shërbimeve aty ku jetojnë qytetarët. “Bashkia do të ...

Read More
20 Maj
0

Basha: Rama-Meta morën 700 milion dollarë borxh, i falën CEZ-it 600 milionë euro e po u marrin qytetarëve dhe qindarkën fundit nga xhepat e tyre

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një bashkëbisedim me të rinjtë në qytetin e Durrësit. Zoti Basha është njohur me shqetësimet që kanë sot të rinjtë e Durrësit për papunësinë në rritje, tarifat e larta të universiteteve, pamundësinë e prindërve ...

Read More
20 Maj
0

Prodhimi vendas në Korçë po shkatërrohet nga rrija e taksave të importit dhe mos subvencionimi

Kandidati Mero ishte në disa fshatra të Korçës, të njohura për prodhimet bujqësore  në të gjithë Shqipërinë  si Dvoran, Biranjë, Belorta, Kamenicë, Neveçisht etj. Z. Mero tha se fshati duhet të kthehet në një motor për zhvillimin ekonomik të Korçës ...

Read More
20 Maj
0

Veliaj mashtroi për arsimin profesional dhe punësimin e të rinjve

Erion Veliaj po përsërit PREMTIMET e pambajtura të dy viteve më parë, veçse kësaj radhe për Tiranën. Dhe ndonëse vetë INSTAT-i i qeverisë tregon rritje të papunësisë me 5% gjatë këtyre dy viteve, Erioni po premton punë për të rinjtë ...

Read More