fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

03 Jun
0

Kryetari i Bashkisë së Divjakës nën akuzë për prostitucion, qindra qytetarë dhe demokratë kërkojnë largimin e tij

  Qindra demokratë dhe qytetarë të Divjakës protestuan sot para zyrave të Bashkisë duke kërkuar hetim për akuzat e ngritura ndaj kryebashkiakut Fredi Kokoneshi, për trafik prostitucioni. Eshtë pikërisht, sekretari personal i Kokoneshit, kreut të PS-së së kësaj zone, që ...

ME SHUME
03 Jun
0

Basha: Me 20 milionë dollarë në vit, rimbursojmë deri në 300 kw energji për familjet në ndihmë ekonomike. Vetëm vjet kjo qeveri harxhoi 80 milionë dollarë për zyra dhe luks qeveritar 

Miliona euro që sot përfundojnë në xhepat e qeveritarëve dhe shkojnë për investime luksi  do t’u kthehen qytetarëve përmes investimeve  që hapin vende pune, uljes së çmimit të energjisë, uljes së taksave dhe investimeve për bujqësinë. Këtë konfirmoi kryetari i Partisë ...

ME SHUME
03 Jun
0

Rama vazhdon të mbrojë Roshin, nuk distancohet, nuk e shkarkon

Edi Rama vazhdon ta mbrojë edhe sot, edhe tani që flasim Elvis Roshin, të dënuar për përdhunim në grup. U pa botërisht se njeriu i tij është dënuar për këtë vepër të rëndë, e megjithatë Edi Rama sërish nuk është ...

ME SHUME
02 Jun
0

Tjetër breshër mbi pranverën ekonomike të qeverisë. Bizneset amerikane hedhin poshtë propagandën Rama-Ahmetaj

Pranverës ekonomike të qeverisë i ra dje një tjetër breshër, duke hedhur poshtë propagandën fodulle të saj. Sondazhi i Dhomës Amerikane të tregtisë tregon rënien e besimit të biznesit me 4.83 pikë, për shkak të taksave të rritura, korrupsionit, monopoleve. ...

ME SHUME
02 Jun
0

Edi Rama është problemi, ai e mori Roshin, i dha pushtet dhe sot mbron krimet e tij

Nuk është Elvis Roshi problemi më i madh, për të nuk ia vlen të harxhosh dy minuta kohë. Problemi është Edi Rama, që mori një të dënuar, një trafikant droge, një shef bande, ua nxori socialistëve si modelin e tij, ...

ME SHUME
02 Jun
0

Reagim i Partisë Demokratike për deklaratat e T. Ballës

Formulari i dekriminalizimit, është konceptuar që secili prej zyrtarëve të këtij vendi t’i rrëfehet opinionit publik për krimet e rënda që mund të ketë kryer, dmth për: përdhunimet, vrasjet, trafikimin e drogës e të prostitutave. Shumë prej këtyre bëmave i ...

ME SHUME
01 Jun
0

PD dhe qytetarët protestojnë, Veliaj betonizoi liqenin, radhën e ka Parku Rinia

Veliaj zëvendësoi barin me kauçuk, preu 17 pemë. Plani i tij dhe i Ramës të mbushin liqenin dhe Tiranën me kulla betoni   Dhjetra aktivistë të Departamentit të Mjedisit dhe të rinj demokratë protestuan sot në Parkun Rinia duke paralajmëruar ...

ME SHUME
01 Jun
0

Reagim i Partisë Demokratike

Ashtu siç mbronte dje Arben Ndoken e Mark Frrokun qe detyronin femrat te prostituonin ashtu dhe sot Edi Rama ka dale ne mbrojtje te nje perdhunuesi si Elvis Roshi. Kjo eshte e turpshme.  Edi Rama duhet tu kerkoje ndjese shqiptareve ...

ME SHUME
01 Jun
0

Basha: Rama barazon Roshin e dënuar për përdhunim me punën e emigrantëve shqiptarë, do ta çlirojmë Kavajën nga terrori i krimit

Partia Demokratike zgjeron koalicionin kundër të keqes, krimit të veshur me pushtet dhe rrënimit ekonomik,  koalicioni opozitar i bazuar në vlera dhe jo pazare. I vetmi kusht për t’iu bashkuar koalicionit opozitar janë vlerat, është besimi në një Shqipëri të ...

ME SHUME
01 Jun
0

Bizneset mbyllen, konsumi bie, papunësia rritet, pagat e pensionet nuk rriten, Ahmetaj dhe Rama e quajnë pranverë

Përballë gjendjes së rënduar ekonomike qeveria ka zgjedhur rrugën më të lehtë, propagandën ministrore për t’i mbushur mendjen shqiptarëve që po jetojnë në pranverën ekonomike. Megjithëse shifrat dhe të dhënat, të zhveshura nga propaganda bajate, flasin krejt të kundërtën. Qendra ...

ME SHUME