fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

10 May
0

13 maji dita e bashkimit të së vërtetës dhe të drejtës së çdo shqiptari mbi padrejtësinë, krimin dhe arrogancën

Mesazhi i Lulzim Bashës në ditën e 82-të të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme, dhe projekti i Republikës së Re për shumicën e shqiptarëve   Maratonomakë të lirisë, demokracisë, të zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, Arkitektë të ...

Me Shume
10 May
0

Paqësorë dhe demokratikë, bashkimi ynë ditën e shtunë do të jetë akti i rrëzimit formal të republikës së vjetër

Kryetari Lulzim Basha bashkëbisedoi me qytetarët e qarkut Shkodër për krizën ekonomike dhe sociale Në ditën e 82-të të protestës qytetare për zgjedhje të lira dhe të ndershme, në Sheshin e Lirisë ishin banorët e qarkut Shkodër në bashkëbisedim me ...

Me Shume
09 May
0

Edi Rama i lufton zgjedhjet e lira, se ato janë fundi i koncesioneve, tenderave, oligarkëve, trafikantëve dhe krimit

Gëzuar ditën e 81-të të bashkimit më të madh qytetar kombëtar për zgjedhje të lira e të ndershme, bashkimit më të madh pro-europian e pro-amerikan që ka njohur Shqipëria dhe Ballkani, dhe gëzuar Ditën e Europës, ditën e lirisë, ditën ...

Me Shume
09 May
0

Lulzim Basha bashkëbisedim në Sheshin e Lirisë në ditën e Europës

Paraditen e 9 majit, Ditës së Europës, në mëngjesin e 81-të në Sheshin e Lirisë intelektualë, profesionistë, të rinj e  të reja bashkëbiseduan me kryetarin demokrat Lulzim Basha, për ato vlera europiane për të cilat qytetarët shqiptarë janë ngritur. Studentët ...

Me Shume
09 May
0

Lulzim Basha uron presidentin e zgjedhur të Francës, Emmanuel Macron

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot përmes një letre, Presidentin e zgjedhur të Francës, Emmanuel Macron. Duke vlerësuar zgjedhjet në Francë, Basha e përgëzon Presidentin e zgjedhur Macron, për kurajon dhe projektin e tij. Më poshtë, letra ...

Me Shume
08 May
0

Republika e Re për fëmijët, prindërit, të papunët, të rinjtë, studentët, pensionistët, biznesin e vogël, fermerët dhe cdo shqiptar

Ju përshëndes dhe ju uroj nga zemra për ditën e 80-të të bashkimit më të madh të shqiptarëve, për zgjedhje të lira dhe për Republikën e Re, autorë të së cilës jeni ju qytetarë dhe qytetare, të rinj dhe të ...

Me Shume
08 May
0

Plani i Edi Ramës për tu mohuar shqiptarëve mundësinë për të zgjedhur, nuk kalon

Paraditen e 80-të në Sheshin e Lirisë bashkëbiseduan opinionistë, gazetarë, ekspertë dhe qytetarë për shqetësimin e rrezikut të votimeve pa zgjedhje, të përgatitura nga kjo qeveri për në 18 qershor.   Gazetari Fitim Zekthi tha se sfida me të cilën ...

Me Shume
08 May
0

Zgjedhjet në Francë, Basha uron Macron

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot përmes një letre, Presidentin e zgjedhur të Francës, Emmanuel Macron.   Duke vlerësuar zgjedhjet në Francë, Basha e përgëzon Presidentin e zgjedhur Macron, për kurajon dhe projektin e tij.   Më ...

Me Shume
08 May
0

Kryetari Lulzim Basha bashkëbisedon me gazetarë dhe opinionist për marshimin popullor të 13 majit

Paraditen e 80-të në çadrën e protestës për zgjedhje të lira, u diskutua mbi zgjedhjet e përgatitura nga qeveria, të cilat opinionistët, gazetarët dhe ekspertët i shohin si një kërcënim real monist. Gazetari Fitim Zekthi tha se rruga që kjo ...

Me Shume
07 May
0

Deklaratë e kryetarit Lulzim Basha pas mbledhjes së grupit parlamentar dhe kryesisë së Partisë Demokratike

Basha: Mbledhja e përbashkët e Grupit Parlamentar dhe e Kryesisë u bë për organizimin e protestës së 13 majit. Vendimi është marrë, sanksionuar nga nivelet drejtuese të Partisë Demokratike dhe koalicionit opozitar. Detyrat janë ndarë. Momentumi i besimit të qytetarëve ...

Me Shume