fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

26 Feb
0

Karriget e zaptuara në Parlamentin e blerë nga krimi nuk janë të Maduros së Ballkanit, të narkotrafikantëve dhe banditëve të veshut me pushtet.

  Karriget e zaptuara në Parlamentin e blerë nga krimi nuk janë të Maduros së Ballkanit, të narkotrafikantëve dhe banditëve të veshut me pushtet. Ata nuk përfaqësojnë asgjë. Pushteti i vërtetë u takon qytetarëve shqiptarë.   Kurrë më parë nuk ...

Me Shume
26 Feb
0

Ky parlament që po mblidhet në ilegalitet, është tërësisht ilegjitim.

·         Ky parlament që po mblidhet në ilegalitet, është tërësisht ilegjitim. Ata mund të marrin vendime në emër të krimit dhe bandave, por nuk mund të vendosin jnë emër të shqiptarëve.   ·         PD fton qytetarët të jenë para parlamentit ...

Me Shume
25 Feb
0

Përpjekja fasadë për të arrestuar Vangjush Dakos nuk e shpëton dot nga përgjegjësia politike dhe ligjore Edi Ramën

Përpjekja fasadë për të arrestuar Vangjush Dakos nuk e shpëton dot nga përgjegjësia politike dhe ligjore Edi Ramën. Ai është kapur duke vjedhur zgjedhjet me bandat e krimit të organizuar. Përgjigja e opozitës dhe e qytetarëve do të vazhdojë të ...

Me Shume
22 Feb
0

Kryesia e PD vendosi vazhdimin e protestave në të gjithë vendin deri në largimin e Maduros së Ballkanit

·        Pas djegies së mandateve dhe deklarimit ilegjitim të parlamentit, Kryesia e PD vendosi vazhdimin e protestave në të gjithë vendin deri në largimin e Maduros së Ballkanit. ·        Protestat do të ndërthuren me shpalosjen e alternativës së PD me ...

Me Shume
22 Feb
0

Drejtuesit e PD takim me delegacionin parlamentar çek: Djegia e mandateve, e vetmja rrugë për demokracinë europiane

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi i shoqëruar nga kryetari i FRPD, Belind Këlliçi dhe n/kryetari i FRPD Lisandër Hoxha, zhvilluan një takim pune me delegacionin e Parlamentit të Republikës Çeke, kryesuar nga kryetari i Komisionit për punët ...

Me Shume
21 Feb
0

Opozita parlamentare sot dorëzoi mandatet dhe i vuri kyçin parlamentit të krimit. Prej ditës së sotme jemi qytetarë të thjeshtë në krahun tuaj, jemi me ju dhe për ju.

Opozita parlamentare sot dorëzoi mandatet dhe i vuri kyçin parlamentit të krimit. Prej ditës së sotme jemi qytetarë të thjeshtë në krahun tuaj, jemi me ju dhe për ju.   Nisëm sot një rrugëtim shprese i cili nuk do të ...

Me Shume
21 Feb
0

Shqiptarët e bashkuar kanë nisur rrugëtimin e shpresës, që do të vazhdojë pa ndërprerë deri në largimin e qeverisë së krimit, për krimin dhe me krimin.

  Shqiptarët e bashkuar kanë nisur rrugëtimin e shpresës, që do të vazhdojë pa ndërprerë deri në largimin e qeverisë së krimit, për krimin dhe me krimin.   Unë jam Lulzim Basha, qytetar i Tiranës, në krahun tuaj dhe me ...

Me Shume
19 Feb
0

Mohimi nga Rama për blerjen e zgjedhjeve, njësoj si mohimi për kriminalizimin e politikës dhe kanabizimin e vendit.

Mohimi nga Rama për blerjen e zgjedhjeve, njësoj si mohimi për kriminalizimin e politikës dhe kanabizimin e vendit. Dosja 339 dhe Zëri i Amerikës nuk janë të Partisë Demokratike. Edi Ramës sot nuk i beson më askush. Të enjten të ...

Me Shume
19 Feb
0

Me një skemë korrupsioni dhe konflikti interesi, familja e Elisa Spiropalit ka marrë nga fondet publike 550 milionë lekë.

  Me një skemë korrupsioni dhe konflikti interesi, familja e Elisa Spiropalit ka marrë nga fondet publike 550 milionë lekë. Në skemën korruptive është përfshirë direkt vëllai, bashkëshorti i dhe vetë Elisa Spiropali. Bashkëshorti i Elisa Spiropalit i ka dhënë ...

Me Shume
19 Feb
0

Pengesa kryesore për integrimin e Shqipërisë në BE është qeveria e lidhur me krimin duke vjedhur zgjedhjet, korrupsioni, shkatërrimi  i administratës publike

DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA   Pyetje: Zoti Basha një qëndrim mbi deklaratën e Koçiançiç e cila deklaroi dje se djegia e mandateve dëmton procesin e integrimit?   Basha: Pengesa kryesore për integrimin e Shqipërisë është qeveria ...

Me Shume