fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Afera e fabrikave të djegies së plehrave, është vjedhje flagrante e të paktën 20 milionë eurove nga Arben Ahmetaj dhe Edi Rama

Deklaratë e Jamarbër Malltezit për aferën e inceneratorëve Arben Ahmetaj dhe Edi Rama janë sot koka e mafias së plehrave në Shqipëri. Me ndërtimin e 3 inceneratorëve që do të ...

ME SHUME

Lulzim Basha takim në Bruksel me Presidentin e PPE, Joseph Daul

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. Pozita e vështirë në të cilën qeveria e ka vënë Shqipërinë dhe ...

ME SHUME

Deklarata e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas mbledhjes me grupin parlamentar për 16 amendamentet e deputetëve demokratë

Projektbuxheti 2018 duhet të jetë akti i fundit i kësaj qeverie, të cilin ne nuk duhet ta lejojmë të zbatohet. Për ndalimin e projektit mafioz, PD paraqiti amendamentet e veta ...

ME SHUME

Basha: PD e angazhuar në çmontimin e sistemit mafioz të blerjes së votës

Me përfaqësues të Insititutit Demokrat Amerikan (NDI) Lulzim Basha ndau shqetësimin për situatën e rëndë politike pas publikimit të fakteve për lidhjet e qeverisë me trafikun ndërkombëtar të drogës, që ...

ME SHUME

Bashkëbisedimi i plotë i kryetarit të Partisë Demokratike,Lulzim Basha, me gazetarët

Deklarata e plotë e Kryetarit të Partisë Demokratike në konferencën për shtyp për çështjen e Prokurorit të Përgjithshëm, Reformës në Drejtësi dhe zbatimit të Kushtetutës. Duke ju falenderuar për praninë ...

ME SHUME

Deklarata e plotë e deputetit të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj

Prokuroria dhe Gjykata e Krimeve të Rënda dhanë një provë tjetër sot për përfshirjen e Saimir Tahirit në trafikun ndërkombëtar të drogës. Ndalimi i Saimir Tahirit për të dalë jashtë ...

ME SHUME

Fjala e plotë e Kryetarit Basha në 27 vjetorin e themelimit të PD

Të dashur demokrate dhe demokratë, Shkëlqesi ambasadorë, përfaqësues të trupit diplomatik, Miq dhe të ftuar, Zonja dhe zotërinj, Kam nderin dhe kënaqësinë t’ju uroj të gjithëve mirëseardhjen në këtë takim ...

ME SHUME

Komunikimi i Kryetarit Basha pas Grupit Parlamentar

   Kushtetuta e ka bërë të qartë. Prokurori i Përgjithshëm zgjidhet me 3/5 e votave, Prokurori i Përgjithshëm nuk mund të zgjidhet pa veting.  Pse kërkon Rama kontrollin mbi Prokurorin ...

ME SHUME

Gjunkshi: Gjendje terrori në Dibër, Policia arreston shoferët protestues

Deputeti i Dibrës Xhemal Gjunkshi reagoi sot pas arrestimit nga policia të shoferëve që po protestonin paqësisht. Sipas Gjunkshit, Policia i ka terrorizuar dhe burgosur shoferët që protestojnë për të ...

ME SHUME

Edi Rama realizon Big Brother duke marrë nën kontroll çdo sistem elektronik buxhetor

Me një vendim të qeverisë pak kohë më parë, Edi Rama ka vendosur nën kontroll të gjitha të dhënat e shqiptarëve dhe mundtë veprojë pa lënë gjurmë në çdo sistem ...

ME SHUME
143144145147150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522