Category Archives: Lajmi fundit

15 Apr
0

Basha: “Kriteret e NATO-s janë transparenca dhe llogaridhënia, jo fshehje dhe heshtje”

Në konferencën “Shqipëria 5 vjet anëtare e NATO-s”, kryetari i PD ka veçuar si sfidë të Shqipërisë sot shtetin ligjor, demokracinë funksionale, institucionet e forta dhe  demokratike, sistemin funksional të kontrollit dhe balancave mes pushteteve.

Me Shume
14 Apr
0

PD depoziton në Kuvend kërkesën për seancë dëgjimore urgjente me Ministren e Mbrojtjes

Prononcim i deputetit Noka, në lidhje me informacionin për përfshirjen e ushtrisë në trafikun e drogës.

Me Shume
13 Apr
0

PD: Dyshja Rama-Meta, përgjegjëse për ndarjen nga jeta të gruas së larguar nga puna

Koordinatorja për Marrëdhëniet Publike, Grida Duma denoncon pasojat dramatike të spastrimeve në administratë

Me Shume
13 Apr
0

PD: Ushtria e përfshirë në trafikun e drogës, Ministrja e Mbrojtjes fshihet

Deputeti Noka bën të ditur nismën e PD për të thirrur në seancë dëgjimore urgjente në Komisionin e Sigurisë, Ministren Kodheli.

Me Shume
12 Apr
0

Basha: Zgjedhjet në PD do të jenë festë e demokracisë

Kryetari i Partisë Demokratike shpall nisjen e zgjedhjeve, pas mbylljes së procesit të regjistrimit ku demokratët kanë numrin më të lartë të anëtarëve se asnjë herë më parë.

Me Shume
12 Apr
0

PD: Tahiri gënjeu nën betim, treguesit e krimit janë përkeqësuar

Deputeti Strazimiri deklaron se dëshmia aksidentale e mesazhit, nuk e shpëton Ministrin e Brendshëm nga dëshmia e rreme.

Me Shume
12 Apr
0

PD: Heshtja rëndon më shumë Kodhelin për përfshirjen e ushtrisë në trafikun e drogës

Deputeti Ristani përsërit shqetësimin e opozitës për të dhënat tronditëse të vënies së bazave të ushtrisë në dispozicion të trafikut të drogës

Me Shume
12 Apr
0

Reforma territoriale pa konsensus është refuzim i bashkëjetesës demokratike

Prononcim i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha: Reforma e pushtetit vendor dhe rindarja territoriale kërkon konsensus të plotë politik. Këtë nuk e them unë, nuk e thotë opozita, kështu është bërë gjithmonë.

Me Shume
11 Apr
0

PD: Ministrja e Mbrojtjes të japë shpjegime për përfshirjen e ushtrisë në trafikun e drogës

Deklaratë e deputetit Aldo Bumçi

Me Shume
11 Apr
0

Noka: Shqipëria është rikthyer në hartën e trafikut të drogës

Fjalimi ne Kuvend e deputetit te PD Flamur Noka

Me Shume