fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Deklarata e gazetarit Jetmir Olldashi është një tjetër provë që zbulon gënjeshtrat kriminale të Edi Ramës dhe Fatmir Xhafajt

Deklarata e plotë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha Jemi sot në këtë dalje për mediat për një arsye të veçantë. Ditën e sotme mediat shqiptare, por jo vetëm, ...

ME SHUME

Më 26 Maj në protestë e të mos e lëmë fatin e Shqipërisë Europiane në duart e qeverisë më antieuropiane

• Agresioni ndaj medias është nevoja e Edi Ramës për të mbuluar skandalin Xhafaj, ku njëri vëlla është trafikant, tjetri Ministër i Brendshëm në funskion të trafikantit. • Dënimi më ...

ME SHUME

Protestë kombëtare, të shtunën më 26 maj, për të çliruar Shqipërinë

Opozita e bashkuar fton shqiptarët të bashkohen në protestë kombëtare të shtunën, me 26 maj, pa dallime politike për largimin e krimit nga qeveria.  Ne protestojmë për largimin e Fatmir ...

ME SHUME

Intervista e plotë e dëshmitarit që dëshmon se Agron Xhafaj është i përfshirë në trafikun e drogës

Si quhesh? Albert Veliu.   Sa vjeç je? 51 vjeç.   Me se jeton? Pa punë, me rrogën e djalit.   Çfarë ke bërë në jetë? Kam qenë në Itali, ...

ME SHUME

Deklaratë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha

Që prej publikimit të fakteve tronditëse të aferës kriminale Xhafaj, Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj, në bashkëpunim me prokurorinë e kapur prej tyre, në bashkërendim dhe bashkëveprim me struktura kriminale ...

ME SHUME

Edi Rama, Fatmir Xhafaj nuk keni parë asgjë akoma!

Fjala e plotë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në Parlament Zonja dhe zotërinj Të dashur bashkëqytetarë, Sot Fatmir Xhafaj duhej të ishte shkarkuar nga detyra e Ministrit të ...

ME SHUME

Deklaratë e deputetit, Enkelejd Alibeaj

Kushdo që ka parë sot Fatmir Xhafajn të bëjë viktimën e një komploti, i është kujtuar Saimir Tahiri që derdhte lot krokodili në të njëjtën natë që kërcënoi Edi Ramën ...

ME SHUME

Basha takon Daul: Moshapja e negociatave ndëshkon Shqipërinë dhe ndihmon politikanët që kanë tradhëtuar qytetarët shqiptarë, duke bashkëpunuar me krimin për pushtetin dhe pasurimin e tyre

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Sofje me Presidentin e Partisë Popullore Europiane Joseph Daul, i cili e përgëzoi Bashën për qëndrimin e opozitës në luftën kundër ...

ME SHUME

Në emër të Partisë Demokratike, në emër opozitës, kërkoj largimin e menjëhershëm të Fatmir Xhafajt nga detyra e Ministrit të Brendshëm.

• Fatmir Xhafaj si Kryetari i Komisionit të Ligjeve ka fallsifikuar Kodin e Procedurës Penale për të bërë të pamundur ekstradimin në Itali të Agron Xhafajt. • Fatmir Xhafaj si ...

ME SHUME

Vëllai i Ministrit të Brendshëm që nuk ka vuajtur asnjë ditë nga dënimi, vazhdon aktivitetin kriminal të trafikut të drogës

VËLLAI I MINISTRIT TË BRENDSHËM QË NUK KA VUAJTUR ASNJË DITË NGA DËNIMI, VAZHDON AKTIVITETIN KRIMINAL TË TRAFIKUT TË DROGËS  Agron Xhafaj, bos i drogës në Vlorë.  TRE FAKTET KUNDËR ...

ME SHUME
122123124126129132135138141144147150153156159162165168171174177180183186189192195198201204207210213216219222225228231234237240243246249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522