fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

01 Jul
0

Provohet zyrtarisht. Rama mbush kutitë e votimit dhe manipulon rezultatin.

  Provohet zyrtarisht. Rama mbush kutitë e votimit dhe manipulon rezultatin. DEKLARATË E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET ZGJEDHORE, IVI KASO Edi Rama po kryen një manipulim masiv të rezultatit të votimit të tij monist, ku vetë votoi, vetë numëroi, vetë vulosi. ...

Me Shume
30 Jun
0

Basha: Vullneti i qartë i shqiptarëve sot ka qenë braktisja e votimeve të paligjshme moniste.

  Shqiptarët braktisën në masë maskaradën e votimit një partiak të Edi Ramës. 85 për qind e votuesve të regjistruar refuzuan votimet e paligjshme moniste.   Edi Ramën sot e bojkotuan edhe socialistët, pasi për të sot votuan më pak ...

Me Shume
30 Jun
0

Dokumentohet operacioni kriminal. PS dhe Bashkia e Tiranës kapen me zë dhe me figurë duke blerë votues.

Dokumentohet operacioni kriminal. PS dhe Bashkia e Tiranës kapen me zë dhe me figurë duke blerë votues.      DEKLARATË E NËNKRYETARIT TË PD, EDI PALOKA   Përtej panoramës që po u kujton sot shqiptarëve votimet për partinë si në ...

Me Shume
29 Jun
0

Basha: Ngrijeni zërin nesër në protesta në rrugë dhe në sheshe! Sfidojeni regjimin kudo! Në mënyrë paqësore!

  Nesër në Shqipëri nuk ka zgjedhje. Nesër nuk do të ketë liri dhe nuk do të ketë shprehje vullneti. Nesër do të shkelet Kushtetuta dhe ligji në një proces antikushtetues dhe thellësisht kriminal.   Shumë donin që nesër të ...

Me Shume
29 Jun
0

Edi Rama ndëshkon për karrigen e tij edhe invalidët me heqjen e bukës së gojës nëse nuk votojnë regjimin në ikje të tij.

Edi Rama është i gatshëm të ndëshkojë për karrigen e tij edhe invalidët, me heqjen e bukës së gojës nëse nuk votojnë regjimin në ikje të tij. Partia Demokratike fton çdo qytetar të mos bie pre e provokimeve të Edi ...

Me Shume
29 Jun
0

Dibra është prova më e qartë e dhunës shtetërore. Policë, forca speciale të ushtrisë me maska, pa identifikim, kanë dhunuar e terrorizuar gjatë natës qytetarët.  

·        Dibra është prova më e qartë e dhunës shtetërore. Policë, forca speciale të ushtrisë me maska, pa identifikim, kanë dhunuar e terrorizuar gjatë natës qytetarët. ·        Dhuna shtetërore në Dibër organizohet nga e njëjta bandë shtetëroro-kriminale që ka dalë ...

Me Shume
28 Jun
0

Basha: 30 qershori është dita, kur Edi Rama do të kryejë aktin e fundit politik të regjimit të tij para rrëzimit

  30 Qershori do të jetë hapi fatal politik i regjimit kriminal në pushtet.  Më 30 qershor do të fillojë spiralja e rrëzimit të këtij regjimi drejt vdekjes së tij. Këtë e tregon fare mirë fytyra prej zombi politik e ...

Me Shume
28 Jun
0

Vokshi: Rama, skemë kriminale për të kërcënuar mjekët që të votojnë

  Edi Rama ka vënë në funksionim skemën e paligjshme të dosjes 339 dhe 184 për kërcënimin me largim nga puna të mjekëve dhe personelit shëndetësor, nëse nuk votojnë të dielën. DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ALBANA VOKSHI Skema kriminale për ...

Me Shume
28 Jun
0

Shkarkimi i kryebashkiakut të Vaut të Dejës është i paligjshëm, në dhunim të Kushtetutës. Është hakmarrje personale politike e Edi Ramës.

Shkarkimi i kryebashkiakut të Vaut të Dejës është i paligjshëm, në dhunim të Kushtetutës. Është hakmarrje personale politike e Edi Ramës. Nuk ka asnjë motiv për shkarkimin e tij. Zef Hila nuk ka qenë as fizikisht dhe në asnjë mënyrë ...

Me Shume
28 Jun
0

Administrata po zhantazhohet për të marrë pjesë në votimet moniste të 30 qershorit. 

Punonjësit e administratës dhe të kompanive shtetërore po shantazhohen në mënyrë kriminale dhe antidemokratike për të marrë pjesë në votimet moniste të 30 qershorit.   DEKLARATË E JORIDA TABAKUT   Edi Rama edhe kur është i vetëm në votime, nuk ...

Me Shume