Category Archives: Lajmi fundit

07 Feb
0

Mirela Kumbaro përgjegjëse për zhdukjen e monumenteve të kulturës

Deklarata e plotë e deputetes Valentina Duka për përgjegjësinë e Ministres së Kulturës për shkatërrimin brenda pak ditësh të dy urave monument kulture. Në foto është edhe premtimi më 6 janar 2018 i Mirela Kumbaros për restaurimin e urës në Zagori dhe deklarata e ...

Me Shume
06 Feb
0

Denoncim i deputetit Enkelejd Alibeaj në Këshillin e Legjislacionit për anëtarët e KLGJ dhe KLP

Kryetari i Këshillit të Legjislacionit, Enkeljed Alibeaj, denoncoi sot me fakte sesi sistemi i ri i drejtësisë po kapet nga qeveria nëpërmjet promovimit në krye të sistemit të gjyqtarëve dhe prokurorëve të kohës së komunizimit, të përfshirë në gjyqe politike. ...

Me Shume
06 Feb
0

Basha nxit fermerët e Divjakë të protestojnë në Tiranë për të larguar qeverinë që ka braktisur shqiptarët në qytet dhe në fshat

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, takoi në Divjakë fermerë të revoltuar nga braktisja e qeverisë, pasojë e të cilës ishte mbetja e pashitur e prodhimeve të tyre. Mungesa e subvencioneve, çmimi i lartë i karburantit, konkurenca e pandershme e ...

Me Shume
05 Feb
0

Qeveria detyron personelin mjekësor t’i shërbejë Vilma Nushit. 

Qeveria detyron personelin mjekësor t’i shërbejë Vilma Nushit.   Kontrata që vendos Qendrat Shendetësore në shërbim të konçesionit të Check-Up, e paligjshme.  Deklarata e deputetit Bardh Spahija për kontratën që detyron personelin mjekësor t’i shërbejë konçesionarit të Check-Up Edi Rama ka ...

Me Shume
02 Feb
0

Marrëveshja Xhafaj-Marku krijon Prokurorinë Private të Përhershme të Edi Ramës dhe vendos drejtësinë në shërbim të Saimir Tahirit.

Konferencë për shtyp e Enkelejd Alibeaj, Oerd Bylykbashi dhe Gazment Bardhi për marrëveshjen që krijon prokurorinë private të Edi Ramës Marrëveshja Xhafaj-Marku krijon Prokurorinë Private të Përhershme të Edi Ramës dhe vendos drejtësinë në shërbim të Saimir Tahirit.  Marrëveshja përcakton ...

Me Shume
02 Feb
0

Gjykata Administrative shpall të pavlefshëm mandatin e 6 anëtarëve të Këshillit të Bashkiak të Tiranës.

Deklarata e anëtarit të Këshillit Bashkiak të Tiranës Fabian Topollaj, për vendimin e Gjykatës mbi pavlefshmërinë e 6 mandateve të PS Gjykata Administrative shpall të pavlefshëm mandatin e 6 anëtarëve të Këshillit të Bashkiak të Tiranës. Vendimi i Erion Veliajt ...

Me Shume
01 Feb
0

Familjarët e Seitit kanë pohuar se ai do të bëhej bashkëpunëtor i drejtësisë duke rrëzuar alibinë e Ramës për të mbrojtur Saimir Tahirin.

Ekstradimi i Nezar Seitit, financiarit që do të dëshmonte para drejtësisë sa parà ka marrë nga droga Rama dhe Tahiri është skandali më i madh në 27 vjet. Familjarët e Seitit kanë pohuar se ai do të bëhej bashkëpunëtor i ...

Me Shume
01 Feb
0

Skandal i papreçedentë ekstradimi i përsonit kyç të bandës së Habiljave, pasi kishte shprehur vullnetin për t’u bërë dëshmitar i drejtësisë. 

Përjashtimi i Kryetarit të Grupit të Opozitës u bë me qëllim që të kalojë hajdutërisht ligjin për “Aeroportin Habilaj”, sepse po ndërtohet me çmim 5-6 herë më të lartë se Aeroporti i Kukësit. Skandal i papreçedentë ekstradimi i përsonit kyç ...

Me Shume
31 Jan
0

Ligji shqiptar e ndalon ekstradimin, kur një person ka një çështje penale në Shqipëri.

 Deklaratë e deputetit Enkelejd Alibeaj për ekstradimin e paligjshëm të Nazer Seitajt Financieri i drogës së Saimir Tahirit u ekstradua në mënyrë të paligjshme, kur pranoi të bëhej bashkëpunëtor i drejtësisë. Ligji shqiptar e ndalon ekstradimin, kur një person ka ...

Me Shume
30 Jan
0

Ka një shqetësim të jashtëzakonshëm të Bashkimit Europian për ngecjen e Reformës në Drejtësi dhe për kapjen e  drejtësisë

Njoftim për takimin e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në PPE  Ka një shqetësim të jashtëzakonshëm të Bashkimit Europian për ngecjen e Reformës në Drejtësi dhe për kapjen e  drejtësisë.  Produkti i Edi Ramës për Europën është eskportimi i ...

Me Shume