fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Garantimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme në Shqipëri është beteja e radhës e Lulzim Bashës dhe Partisë Demokratike

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i cili po merr pjesë në takimin e organizuar nga Partia Popullore Europiane mes krerëve të Partive simotra dhe Ministrave të Jashtëm të partive ...

ME SHUME

Mjerimi i Ramës me manipulimin e videos, shenjë e krizës së thellë ku ndodhet

Edi Rama tentoi dje të manipulonte opinionin publik, duke sajuar në mënyrë banale një fabul me një video nga takimi i z.Basha me banorët e Klosit. Kudo, në çdo cep ...

ME SHUME

Fuqizim real i gruas, jo për fasadë e për numra propagande

“Shqipëria dhe Kosova duhet të bashkojnë agjendat për të  Drejtat e Grave në të gjitha trevat shqipfolëse”, kështu deklaroi në Prizren, Albana Vokshi, Kryetare e Lidhjes Demokratike të Gruas së ...

ME SHUME

18 mijë banorë të Mirditës të mashtruar nga qeveria për ujësjellësin

18 mijë banorë të Mirditës nuk furnizohen me ujë të pishëm në çezmat e tyre. Shkak është bërë mospërmbyllja e projektit të Ujësjellësit të Bargjanës, i cili ishte premtuar nga ...

ME SHUME

Basha: Me 1.2 miliardë dollarë të vjedhura në një vit shqiptarët do të kishin 6 vjet energji elektrike falas

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua me banorë të Klosit dhe me të rinjtë të Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Banorët e Klosit e kanë njohur kryetarin Basha ...

ME SHUME

Kryetari i DEMYC dënon dhunën e qeverisë ndaj protestuesve në Tiranë

Të rinjtë demokratë të Europës kanë reaguar të shqetësuar për dhunën e qeverisë ndaj prostestuesve në Shqipëri. Në një letër që i ka dërguar kryetarit të FRPD, Belind Këlliçi, kreu i ...

ME SHUME

Rama e di mirë që shqiptarët nuk e duan më, prandaj nuk do zgjedhje të lira

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u takua më banorë të Burrelit, me tregtarë dhe banorë të fshatrave përreth. Banorët e Burgajetit, Macukullit, Rukaj, Derjan, Lisit dhe Komsi, shprehen shqetësime ...

ME SHUME

Duhet të perzgjedhen rrugët dhe mjeteve të duhura të aksionit opozitar në mënyrë që të mos kërcenohen arritjet e deritanishme, dhe t’i shërbehet konsolidimit të shtetit të Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijoi axhendën e vizitës së tij në Kosovë me takime me drejtues të​ partive opozitare, kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, kryetarin e Vetëvendosjes Visar ...

ME SHUME

Të gjitha përpjekjet duhen orientuar ne shërbim te integritetit dhe konsolidimit të shtetit të Kosovës dhe integrimit te tij euroatlantik

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nisur vizitën në Kosovë me homazhet pranë varrit të presidentit Ibrahim Rugova, dhe viziten ne familjen e tij. Axhenda e zotit Basha vijoi ...

ME SHUME

Nuk doni drejtësi, as hetim, as denoncime, keni prioritet paktin me krimin 

Prej mëse dy javësh grupi parlamentar i Partisë Demokratike dhe opozita ka nisur një marrdhënie të kushtëzuar me Parlamentin, dhe kjo, jo sepse kështu na u tek papritur, por sepse ...

ME SHUME
293294295297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519522525