Category Archives: Lajmi fundit

01 May
0

Afate konkrete për projektet, analizë e përgjegjësi kur ato nuk ecin si duhet‏

Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova u takua me banorë të Laprakës dhe dëgjoi shqetësimet e tyre. Problemet me insfrastrukturën dhe mosrespektimi i personave me aftësi të kufizuara, janë dy çështje për të cilat Halim Kosova u angazhua ...

Me Shume
30 Apr
0

Tirana do të refuzojë me përbuzje kopjen më të keqe të rilindjes‏

Në bilancin e punës së tij kandidati për Bashkinë e Tiranës Veliaj, tha se edhe Tirana meriton pjesën e vetë të Rilindjes. Pasi guxoi të tallej një javë më parë me qytetarët shqiptarë duke u treguar se jashtë shtetit jetohet ...

Me Shume
30 Apr
0

Basha: Padurimi për të ndalur të keqen, forca që po përbashkon shqiptarët‏

 ·  Padurimi i njerëzve për të votuar është padurimi për të dalë nga kjo gjendje, është revoltë kundër qeverisë, është shpresë për një të ardhme tjetër, të re, të mirë. 21 qershori është dita e gjykimit të madh të kësaj qeverie. ...

Me Shume
30 Apr
0

Mos më quani qytetari i parë, vij për të shërbyer‏

Kandidati për kryebashkiak në Tiranë, Halim Kosova, u takua me banorë dhe ekspertë të fushës së zhvillimit urban në Kashar, ku ndau me ta ide dhe mendime për të ardhmen e kësaj zone. Kosova tha se është shumë i interesuar ...

Me Shume
30 Apr
0

T'i kthejmë shpresën Durrësit, së bashku‏

Kandidatja për Bashkinë e Durrësit, Grida Duma takoi gratë dhe vajzat e një prej bizneseve fason në qytet. Duma u shpreh se Durrësi ka një shans për ti kthyer shpresën e për të pasur më shumë punë. “Nuk do t’u ...

Me Shume
29 Apr
0

Shqiptarët vuajnë për bukën e gojës kryeministri vazhdon guidën turistike‏

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha prezantoi kandidatët për kryetarë bashkie në Lushnje z.Darien Xhindoli, në Kavajë z.Engjëll Cara, në Rrogozhinë z.Eqrem Deliu dhe Divjakë z.Irakli Gorea. Kryetari i Partisë Demokratike theksoi se vota e 21 qershorit  është dhe duhet të jetë vota plebishitare e ndarjes nga politika ...

Me Shume
29 Apr
0

Pas dështimeve në çdo drejtim, Erion Veliaj tallet me të rinjtë‏

Pasi guxoi të tallej me qytetarët shqiptarë para një jave, ministri i Mirëqënies Sociale, tashmë siç e njohin të gjithë ministri i mirëqënies personale, duke thënë se shqiptarët ikin jashtë se jetohet më mirë, sot guxoi të tallet përsëri. Guxoi ...

Me Shume
29 Apr
0

Do të promovoj gratë në detyra e përgjegjësi‏

Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova, dëgjon kërkesat dhe shqetësimet e grave në Kryeqytet dhe angazhohet të ofrojë lehtësi e mbështetje për to. Por dhe t’u japë përgjegjësi për qeverisjen e qytetit.  Kandidati për kryetar Bashkie në Tiranë, Halim Kosova, u ...

Me Shume
28 Apr
0

Vlerësoni votën, fitoni 4 vite, jo diçka ditën e votimit‏

Kandidati për kryebashkiak i Tiranës, Halim kosova, u takua sot me banorët e një prej zonave më të varfëra të Tiranës, pranë Shkollës së Bashkuar. Banoret ankohen për kushtet ekstreme ku jetojnë. “Thonë nuk vuan populli për bukë. Ne po ...

Me Shume
28 Apr
0

Shqipëria ecën në drejtimin e gabuar, kryeministri tallet me shqiptarët‏

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prezantoi kandidatët për kryetarë bashkie në Pogradec z.Eduart Kapri, Devoll z.Bledion Nallbani, Pustec z.Mihallaq Apostollosfki dhe në Maliq z.Xhevdet Belishta. Zoti Basha e ka konsideruar ofenduese për shqiptarët deklaratën e kryeministrit, se shqiptarët janë të ...

Me Shume