fbpx

Category Archives: Lajmi fundit

Video e drogës, lugina kanabisi nën drejtimin e Tahirit

Shihni këto pamje të siguruara nga Partia Demokratike dje. Shihni se si lugina e Lumit të Vlorës, është shndërruar në Luginën e Kanabisit. Kjo është dëshmia e mbulimit të vendit ...

ME SHUME

Afera e Ramës me 1700 hektarë në Karpen, fluturon pasurinë e shqiptarëve sa në Londër sa në Singapor nëpër kompani fantazëm

Pasi krijoi mjegullën e duhur me zhurmën për reformën në drejtësi, Edi Rama urdhëroi kartonat e tij në parlament për të kaluar një prej aferave më të dyshimta e korruptive ...

ME SHUME

Intervista e plotë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për Zërin e Amerikës

VOA: Z. Basha, siç keni qenë dëshmitar gjatë këtyre ditëve në Filadelfia, zonja Klinton do të jetë e para grua në historinë amerikane që siguron kandidaturën në një parti të ...

ME SHUME

Reagim i PD për dhunën e Policisë ndaj 70 vjeçarit në Tiranë

Vetëm pak minuta pasi Edi Rama shpalli sa krenar ishte për policinë e tij, dhe foli për revolucionin e madh, një karvan i uniformave të tij jo vetëm eci përpara, ...

ME SHUME

Taksa 10 euro e Edi Ramës për Rrugën e Kombit, korruptive dhe e papërballueshme për qytetarët

Edi Rama ka vendosur një taksë të re e të rëndë mbi shqiptarët, duke u marrë 10 euro për cdo udhëtim në Rrugën e Kombit. 10 euro, para që do ...

ME SHUME

Banda vazhdon të sundojë në Kavajë, Ramës i duhet firma e Rroshit për pazaret e fundit

Edi Rama vazhdon ta mbajë të vërsulur ndaj qytetarëve bandën kriminale të Elvis Rroshit në Kavajë, i cili është ende kryetar bashkie, edhe pse u zbulua dënimi  i tij në ...

ME SHUME

Presidenti i Institutit Ndërkombëtar Republikan letër Bashës: Lidershipi që demostruat i tregon popullit shqiptar se PD është e gatshme t’i qeverisë të gjithë qytetarët e vendit tuaj

Presidenti i Institutit Ndërkombëtar Republikan, (të afiliuar me Partinë Republikane amerikane, dhe të themeluar nga Kongresi Amerikan në vitin 1983 për të mbështetur konsolidimin e demokracive dhe sundimin e ligjit ...

ME SHUME

Zbulohet skema e 80 mijë dollarëve, media botërore akuzon Edi Ramën

Mediat më të rëndësishme të botës, nga Bloomberg në SHBA tek politico në Bruksel, kane nxjerrë fakte të reja për krimin federal të pagimit të 80 mijë dollarëve për foton ...

ME SHUME

41 mijë maturantë e familjet e tyre mbahen në ankth nga qeveria që ka bllokuar aplikimin në universitete

41 mijë maturantë dhe familjet e tyre po mbahen në akth nga qeveria, e cila ende nuk ka nxjerrë udhëzimin zyrtar për aplikimin në universitet. Ndërsa korriku po ikën, 41 ...

ME SHUME

Letër e kryetarit të PD, Lulzim Basha për Komisionin e Venecias

SH.T.Z. Gianni Buquicchio President Komisioni Europian për Demokraci Nëpërmjet Ligjit Komisioni i Venecias Tiranë, 25 Korrik 2016 I nderuar President Buquicchio, Më lejoni të shpreh vlerësimin dhe mirënjohjen time më të ...

ME SHUME
245246247249252255258261264267270273276279282285288291294297300303306309312315318321324327330333336339342345348351354357360363366369372375378381384387390393396399402405408411414417420423426429432435438441444447450453456459462465468471474477480483486489492495498501504507510513516519